Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Demo Omega Ruby i Alpha Sapphire, Lśniący Gengar i Diancie także dla Polski
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Pokemona mieszkających w Polsce! Conquest Entertainment, oficjalny dystrybutor gier Nintendo w naszym kraju, ogłosił na swoim profilu na Facebooku, że kody umożliwiające pobranie wersji demo gier Omega Ruby i Alpha Sapphire oraz pobranie Lśniącego Gengara i Mitycznego Pokemona Diancie będą udostępnione na terenie Polski! Na chwilę obecną nie jest znana lista sklepów, w których będzie można je dostać ale ma ona zostać udostępniona już niebawem. Wszystkie kody będą darmowe, unikalne i jednokrotnego użytku.

[Obrazek: demo.jpg]

O wersji demo OR/AS pisaliśmy już wcześniej na łamach naszego portalu. Poza prezentacją rozgrywki, umożliwi ona zdobycie przedmiotów oraz specjalnego Pokemona, który moze mega ewoluować, do pełnych wersji gier. Jej pobranie będzie możliwe po wpisaniu specjalnego kodu, który jest lub będzie udostępniany na całym świecie.

[Obrazek: shinygengar.png]

Lśniący Gengar będzie dystrybuowany z okazji Halloween oraz premiery nowej serii karcianki, Phantom Forces. Poza rzadko spotykanym ubarwieniem, będzie on charakteryzował się znajomością ruchu Fala szlamu. Nintendo i Pokemon Company udostępnia nam stworka na poziomie 25, trzymającego przedmiot Gengarite, umożliwiający mega ewolucję.
[Obrazek: diancie.png]
Diancie jest Mitycznym Pokemonem o typie kamiennym i baśniowym, który jak dotąd był dostępny do pobrania tylko w Japonii, podczas seansów kinowych filmu Diancie and the Cocoon of Destruction. Teraz, z okazji zblizającej się premiery tego filmu w Stanach Zjednoczonych i w Europie, będzie dostępny również w innych krajach. Diancie trzyma Normalny Klejnot, jest na poziomie 50, a po przesłaniu do gier Omega Ruby i Alpha Sapphire może mega ewoluować.
Coś testuje

ontop: Naprawde świetne wieści! Biały gengar jest przefajowy, naprawde zaskakują mnie tym, że umożliwiają różne wariacje kolorowe.No i dianca!!!!! W końcu w Polsce <3

Swoją drogą napisze od razu, ze nie interesuje mnie demówka ORAS, nie chce psuć sam sobie gry xP
Wow, jednak o nas pamiętają, bardzo mnie to cieszy Smile

Tylko jedna prośba - mógłbyś pozostawiać oryginalne nazwy ataków i typów, chociaż w nawiasach? Rzucanie Szlamem nic mi nie mówi. Sad
(9.10.2014, 12:12)sandy97 napisał(a): [ -> ]Tylko jedna prośba - mógłbyś pozostawiać oryginalne nazwy ataków i typów, chociaż w nawiasach? Rzucanie Szlamem nic mi nie mówi. Sad
najedź myszką na tą nazwę xDDDDDD
sandy97 - najedź na podkreślony tekst, a pojawi się nieprzetłumaczona wersja nazwy (lub w drugą stronę).
( Vapek mnie wyprzedził ;_; )

Posty osób, które nie rozumieją angielskie i przez to wyrażają swoje zdziwienie, że coś można przetłumaczyć w dany sposób na polski, będą usuwane.
Co to jest lśniący Gengar?
Plot twist: jestem z telefonu ;_;
Więc z myszką tak średnio.
(9.10.2014, 12:42)Niekurosska napisał(a): [ -> ]Co to jest lśniący Gengar?
Jest to Pokemon o rzadko spotykanym ubarwieniu. Nazwa wywodzi się z tego, że po wyjściu z Poke Balla wokół jego sylwetki pojawiają się charakterystyczne lśniące gwiazdki.

sandy97 - ok, zastanowimy się jak to rozwiązać.
(9.10.2014, 12:52)Daru napisał(a): [ -> ]
(9.10.2014, 12:42)Niekurosska napisał(a): [ -> ]Co to jest lśniący Gengar?
Jest to kieszonkowy stworek o rzadko spotykanym ubarwieniu. Nazwa wywodzi się z tego, że po wyjściu z kieszonkowej piłki wokół jego sylwetki pojawiają się charakterystyczne lśniące gwiazdki.
Dziwne. Osobiście spotkałem się jedynie z błyszczącym stworkiem.
czy mogę zaapelować, by naprawdę... już tak na serio i bez wytykania palcami, poczekać z tłumaczeniami na jezyk Polski, kiedy oficjalnie wyjdą? Bez niepotrzebnego wymyślania nowych polskich odpowiedników, z monopolizacją od strony piszących newsy?
I co z tego, że w Anime użyto takich i srakich - w anime Ash od 15 lat sam nie potrafi się zdecydowac nad jedną nazwą dla ataku "Thunderschock"... IMO to wsytarczający powód, dla którego tłumaczenia z anime nie powinny być brane na poważnie. Nigdy.
Headbutt ktoś? coś? na podobną modłę! XD


Ontop: Kod na demo już mam (ke,ke,ke), ale Diancie chetnie przygarnę, z Gengara marny użytek.
(9.10.2014, 13:23)Vapek napisał(a): [ -> ]czy mogę zaapelować, by naprawdę... już tak na serio i bez wytykania palcami, poczekać z tłumaczeniami na jezyk Polski, kiedy oficjalnie wyjdą? Bez niepotrzebnego wymyślania nowych polskich odpowiedników, z monopolizacją od strony piszących newsy?
I co z tego, że w Anime użyto takich i srakich - w anime Ash od 15 lat sam nie potrafi się zdecydowac na jedną nazwę dla ataku "Thunderschock"... IMO to wsytarczający powód, dla którego tłumaczenia z anime nie powinny być brane na poważnie. Nigdy.
Obecnie nazwy w anime są kontrolowane przez Pokemon Company i to dostateczny powód, aby ich używać.

Polski fan wiele traci nie wiedząc o co chodzi w danej nazwie, bo niby ten angielski w szkole jest, ale zrozumienie wielu nazw w Pokemonach wymaga naprawdę dużego zasobu słownictwa. Z jednej strony rozumiem podejście, że angielskie nazwy takie "cool" i "Shiny brzmi o wiele lepiej niż Lśniący, bo jest w tajemniczym języku angielskim", ale z drugiej strony uznaję to za życie w zakłamaniu i robienie z Pokemonów poważniejszego hobby, niż to jest czy powinno być w rzeczywistości.
Mam nadzieje zew ramach eventu dostaniemy gengara z HA.

A bialy to on jest ale chyba po mega ewolucji...
(9.10.2014, 13:48)Daru napisał(a): [ -> ]Z jednej strony rozumiem podejście, że angielskie nazwy takie "cool" i "Shiny brzmi o wiele lepiej niż Lśniący, bo jest w tajemniczym języku angielskim"

Błąd. To polskie tłumaczenie jest w tym wypadku tajemniczym. Wszyscy przywykli, że od dziesięcioleci używa się nazwy "shiny", a tu nagle Darek stwierdza że będzie sobie mówić "lśniący" i jest wielce zdziwiony, że w reakcji wybucha jakiś amok wśród użytkowników.

Mówi Ci coś może pojęcie "nomenklatura"? Może Tobie, miłośnikowi anime wyda się to niespodziewane i przerażające, ale gracze Pokemon przez te kilkanaście lat zdążyli wytworzyć swoją własną nomenklaturę, więc jeśli Ty nagle i bez żadnego odgórnego powodu przychodzisz i proponujesz, nie - narzucasz im swoją własną, to proszę Cię, zachowaj choć strzępki logicznego myślenia i nie bądź wielce zaszokowany jeśli spotka się to z dość zaciekłą opozycją. To dosłownie tak jakbyś kazał polakowi mówić "kaktus" zamiast innego, znacznie bardziej popularnego słowa na tę samą literę.
(9.10.2014, 13:48)Daru napisał(a): [ -> ]Obecnie nazwy w anime są kontrolowane przez Pokemon Company i to dostateczny powód, aby ich używać.
a kto kontroluję polskich dubbingowców i osób, piszacych skrypty? Przecież jakby ktoś z Pokemon Company na poważnie zbadał poziom tych tłumaczeń, sporo osób musiałoby rozglądać się za nowymi miejscami pracy.

(9.10.2014, 13:48)Daru napisał(a): [ -> ]Polski fan wiele traci nie wiedząc o co chodzi w danej nazwie, bo niby ten angielski w szkole jest, ale zrozumienie wielu nazw w Pokemonach wymaga naprawdę dużego zasobu słownictwa. Z jednej strony rozumiem podejście, że angielskie nazwy takie "cool" i "Shiny brzmi o wiele lepiej niż Lśniący, bo jest w tajemniczym języku angielskim", ale z drugiej strony uznaję to za życie w zakłamaniu i robienie z Pokemonów poważniejszego hobby, niż to jest czy powinno być w rzeczywistości.
trafiłeś w sedno, nazwy angielskie są cool, a polskie ocierają o 'obciach', tak było już na początku pokemonowego boomu, tak zostało też do teraz
przez dosłowne tłumaczenia wychodzą potem listy księży do parafian i szkół katolickich
a w newsach PV natomiast posty krytyki
chociaż szczerze mówiąc "Lśniący" powoli mi się powszednieje, jednak sysnonimów tego słowa jest więcej i póki nie ma wiarygodnej nazwy np. na oficjalnej stronie o pokemonach, to tak, jakby w ogóle jej nie było.
Stron: 1 2 3