Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Rayquaza i nowe Mega Ewolucje dołączają do ORAS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
The Pokémon Company International podało nowe informacje na temat nadchodzących gier Pokémon Omega Ruby/Pokémon Alpha Sapphire.

W regionie Hoenn, prócz Groudona i Kyogre'a, pojawi się jeszcze trzecia legenda (zaskoczeni?) - Rayquaza. Pokémon ten mieszkał w warstwie ozonowej od setek milionów lat, jeśli go ktoś niegdyś ujrzał na niebie po zmierzchu - mylił go ze spadającą gwiazdą. W grze pojawi się podczas starcia Groudona i Kyorge'a. Mówi się, że Rayquaza jest związana w jakiś sposób z tajemnicami ewolucji.
[Obrazek: 3.png]

Dodatkowo, wiemy, ze w grze pojawią się mega ewolucje takich Pokémonów jak Camerupt, Gallade oraz Sharpedo.

Ujawniono również więcej szczegółów dotyczącego procesu zwanego Pierwotną Regresją (Primal Reversion). W jego wyniku Kyogre i Groudon powracają do swoich Pierwotnych Form i uzyskują zupełnie nowe zdolności (ability).

Zdolność Pierwotnego Groudona to Schyłkowy ląd (Desolate Land). Jej moc sprawia, że słońce zaczyna wyjątkowo mocno świecić, zmiana pogody jest niemożliwa (ruchy takie jak Rain Dance, Sunny Day, Sandstorm i Hail oraz zdolności Drizzle, Drought, Sand Stream i Snow Warning nie będą działać), a ataki typu wodnego będą nieskuteczne, bo wyschną nim dolecą do przeciwnika. W nowych grach Groudon może też poznać całkiem nowy atak, Ostateczne ostrza (Precipice Blades), za pomocą którego można trafić wielu przeciwników jednocześnie, używając w tym celu ostrych skał.

Pierwotny Kyogre z kolei wywołuje niesamowicie intensywne opady wody przy pomocy zdolności Pierwotne morze (Primordial Sea). Podobnie jak w przypadku bardzo mocnego słońca, pogoda pod wpływem jej działania pozostaje niezmieniona, a ataki typu ognistego zostają wyeliminowane poprzez działanie wody. Także Kyogre w nowych grach poznaje specjalny ruch, Puls początku (Origin Pulse). Atak ten trafia w wielu przeciwników naraz, uderzając ich wodą skupioną w formie kulistych pocisków.

Poznaliśmy dokładne cele dwóch organizacji występujących w nowych grach. Zespół Magma (Team Magma) prowadzony przez Maxiego ma celu stworzenie świata idealnego dla ludzi. Chce zwiększyć ilość lądu, działając dla rozwoju i postępu ludzkości, uważając jednocześnie, że nie warto działać dla zapewnienia sprawiedliwych warunków rozwoju Pokémonów i ludzi.

[Obrazek: 5.png]

Lider zespołu, Maxie, używa do walki ognisto-ziemnego Camerupta, który może mega ewoluować w Mega Camerupta. Maxie nosi Mega Okulary (Mega Glasses), w których ukryty jest Kamień Klucz, będący siłą napędową dla Mega Ewolucji. Zdolność Mega Camerupta to Czysta siła (Sheer Force), sprawiająca, że wzrasta siła wszystkich ataków, które normalnie miałyby dodatkowy efekt na rzecz niewystępowania tego efektu. Większość statystyk Camerupta ulega zwiększeniu w wyniku mega ewolucji, wyjątkiem jest obniżona szybkość.

Zespół Aqua prowadzony przez Archiego chce zwiększyć powierzchnię oceanów w celu przywrócenia środowiska idealnego dla Pokémonów, które ludzkość im zabrała przez swoją chciwość.

Lider zespołu, Archie, walczy przy pomocy wodno-mrocznego Sharpedo, który może mega ewoluować w Mega Sharpedo. Archie ma przy sobie Mega Kotwicę (Mega Anchor), w której ukryty jest Kamień Klucz. W wyniku Mega Ewolucji poprawie ulegają wszystkie statystyki Sharpedo, a w szczególności jego i tak już wysoka siła ataku. Mega Sharpedo uzyskuje zdolność Silne szczęki (Strong Jaws), które zwiększają moc ataków "gryzących", takich jak Chrupanie (Crunch).

[Obrazek: 1.png]

Gdy zaczniemy swoją przygodę na swojej drodze spotkamy nieśmiałego, młodego trenera imieniu Wally, który pochodzi z miasta Petalburg. Wierzy, że zostanie silnym trenerem pomimo swojego cichego charakteru. Jego pierwszym Pokémonem będzie Ralts, który potem ewoluuje w Kirlię a następnie w Gallade. Kiedy Gallade będzie w swojej formie Mega Ewolucji, posiadać będzie zdolność Wewnętrzne skupienie (Inner Focus), dzięki której Pokémon nigdy nie stchórzy (flinch) oraz polepszone statystyki ataku i prędkości.
[Obrazek: 2.png]

Nintendo jak i Pokémon Company poinformowało także, że będzie dostępna specjalna wersja demo gier Pokémon Omega Ruby/Pokémon Alpha Sapphire. Demówka zaoferuje nam rozgrywkę, której nie doświadczymy nigdzie innej. W trakcie przygody będziemy mogli spotkać dobrze znanego Pokémona, który będzie mógł mega ewoluować. Co ciekawe stworka wraz ze znalezionymi przedmiotami będziemy mogli przenieść do pełnych wersji gier. Więcej informacji na ten temat zostanie ogłoszonych wkrótce.

Dodatkowo potwierdzono, że nowe gry będą kompatybilne z Pokémon Bank i Pokémon Global Link już od dnia ich wydania.

Nową zapowiedź Pokémon Omega Ruby i Pokémon Alpha Sapphire prezentujemy poniżej.


Japońska strona Pokémon ujawniła także dwie nowe wersje Nintendo 3DS - niestety dostępne jedynie w japońskich centrach Pokémon za 19 000 yenów (ok. 575 zł.) Ich premiera odpędzie się w dniu premiery gry, czyli 21 listopada.

[Obrazek: 4.png]
Mega Camerupt, super! Zostaje czekać na pierwotnego Rayquaza.
Dodałem trochę info o Pierwotnych Pokemonach, nowych misjach Zespołów (czy mi się wydaje, czy są one trochę inne niż w Ruby i Sapphire?) oraz Mega Camerupcie i Mega Sharpedo.
Te konsole są takie piękne .... Kyogre!

Sprzedam 2-3 litry krwi :v (bo nerek już nie mam)
(14.09.2014, 2:00)Hikomikos napisał(a): [ -> ]Te konsole są takie piękne .... Kyogre!

Sprzedam 2-3 litry krwi :v (bo nerek już nie mam)

Zgadzam się z tobą
są przepiękne Rolleyes
Trochę późno ale lepiej później niż wcale. Ja już wiem o mega caperpucie, sharrpedo i galladle od jakiś dwóch dni ale jestem zbyt leniwy żeby o tym pisać.
może niedługo dadzą mega rayquaze
Jak już tłumaczycie nazwy ataków i ability to moglibyście przy każdym dać w nawiasie oryginalne nazwy.
>tłumaczenie nazw ataków i abillity
>w newsie, który dotyczy najnowszych wydarzeń
>nie czekanie na oficjalnych tłumaczeń
>liczenie na to, że PV wyforsuje swoje własne wyssane z palca nazwy jako oficjalne

dlatego ten serwis to jeden wielki dobry żart, który trwa już latami
Czysta moc ====> Pure Power?

Słabo. Tłumaczenia to możecie robić do anime, ale nie do gier...

"Powrót Pierwotności"

kwikłem XD
Precipice blades też nie jest poprawnie przetłumaczone, bo jest nawiązaniem do omegi jako końca (będąc przeciwieństwem origin pulse jako pulsu powstania) i powinno być jeśli już w ogóle tłumaczone to jako ostrza schyłku czy coś w ten deseń.
Wysuszony ląd też pasuje jak pięść do oka.

Zrujnowany, zdewastowany a nawet opuszczony ląd jest dużo bardziej trafny i bardziej pasuje do omegi jako końca i popularnej wizji apokalipsy. Osobiście bym to przetłumaczył jako Ląd kresu w nawiązaniu do japońskiej nazwy (おわりのだいち).

Edit: Ląd ostateczny też brzmi fajnie i apokaliptycznie (francuska nazwa).
(14.09.2014, 10:08)_HEREMIT_ napisał(a): [ -> ]Jak już tłumaczycie nazwy ataków i ability to moglibyście przy każdym dać w nawiasie oryginalne nazwy.
Przeoczenie, pisząc ten artykuł byłem już nieźle zmęczony, nazwy w nawiasie miały być przy każdej zdolności i przy każdym ruchu. Poprawione!

Zmieniłem też parę tłumaczeń, dzięki za wszelkie sugestie, szczególnie osobom, które pisząc posty nie są skrajnie wredne. Do reszty - można inaczej wyrazić swoje propozycje, bez wprawiania innych w zniechęcenie.
Jeszcze na początku winno być "Kyogre", zamiast "Kyorge" (odmiana tego też byłaby dyskusyjna Tongue)
(14.09.2014, 13:19)Daru napisał(a): [ -> ]
(14.09.2014, 10:08)_HEREMIT_ napisał(a): [ -> ]Jak już tłumaczycie nazwy ataków i ability to moglibyście przy każdym dać w nawiasie oryginalne nazwy.
Przeoczenie, pisząc ten artykuł byłem już nieźle zmęczony, nazwy w nawiasie miały być przy każdej zdolności i przy każdym ruchu. Poprawione!

Zmieniłem też parę tłumaczeń, dzięki za wszelkie sugestie, szczególnie osobom, które pisząc posty nie są skrajnie wredne. Do reszty - można inaczej wyrazić swoje propozycje, bez wprawiania innych w zniechęcenie.

no ale po co tłumaczyć w pierwszej kolejności, bo ja nie rozumiem? To ani nie ma technicznego zastosowania (ułatwienia SEO), ani też praktycznego (bo i tak są nieoficjalne i dopiero po latach ktoś to skoryguje).
Stron: 1 2 3