Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: W co ewoluować Eevee?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Tak jak w temacie. W co ewoluować Eevee? Myślałem nad Umbreonem, Espeonem i Jolteonem. Mój obecny skład: Growlithe, Bellsprout, Sudowoodo, Croconaw i Pidgeotto który na 90% pójdzie potem w odstawkę. Przy okazji... Chcę zamienić w składzie Pidgeotta na Dratiniego żeby ewoluować go w Dragonita lecz nie potrafię wygrać w Voltorb Flip. Macie jakieś sposoby na tą mini grę?
Jeżeli dobrze pamiętam to Dratini da się złapać w Dragon's Den. Używając Super Rood. Jest też 3% szans gdy użyjesz tej wędki na złapanie Dragonair.
Eevee'ego polecam ewoluować w Espeona. Sam nim grałem i przyda się przy walce z walczącymi pokemonami Bruna Wink
W nic Big Grin Eevee Rządzi!

A tak na serio to Espeon, świetnie sie nim walczy Smile
Dzięki. Ewoluuje go w Espeona. Smile Jeszcze pytanie. Na jakim lvlu najlepiej to zrobić?
Espeon ewoluuje poprzez szczescie w dniu. Daj swojemu Eevee'mu Soothe Bell i laz z nim, w dzien wbij mu lvl gdy bedzie wystarczajaca happy. Lvl nie gra roli (jedynie nie ewolniesz go na lvl'u 100 Tongue). Jest jeden NPC pokazujacy szczescie Twojego poka, ape nie pamietam, gdzie...
Wiem jak go ewoluować Wink NPC o którym mówisz znajduje się w Goldenrod City. Chodzi mi o to czy to ma jakieś znaczenie jak ewoluuje go na 20 lvlu, a jak na np. 40.
Co do Dratiniego - nie musisz go nawet łapać, dostajesz go w Dragon's Den jeśli masz jedno wolne miejsce w party od tego staruszka który zadaje Ci pytania. Z Voltorb Flip możesz się męczyć albo spróbować użyć któregoś z kalkulatorów do niego (patrz Google).
Obecnie gram w GSC (nie różni się zbytnio od HGSS jeśli chodzi o sposób ewolucji Eevee także się wypowiem pod kątem starych gier). Mam w teamie Espeona (29lvl) i Umbreona (53lvl). Póki co to lepiej mi się walczy Umbreonem, choć wynika to pewnie ze zbyt wysokiego poziomu. Espeon również jest przydatny w drużynie, chociaż ja mam Noctowla od psychicznych ataków Tongue.

Jeśli o mnie chodzi to zdecydowanie bardziej bym wybrał Umbreona. I choć jest to moim zdaniem jedna z najbrzydszych eeveelucji zaraz po Glaceon'ie, oraz bardziej wolę Espeona, tak Umbreon wydaje mi się lepszym Pokemonem do walk. Pokonuje psychiczne typy, w związku z czym do Elite four też się przyda Smile Jego sprite również jest lepszy niż Espeona mimo, że go nie lubię. Big Grin Warto jakiegoś mrocznego mieć, a Umbreon spełnia tę funkcję wyśmienicie. Z tego co wiem to w Johto jest dużo osób które używają psychicznych Pokemonów, dlatego uważam, że warto mieć przy sobie Umbreona lub innego mrocznego Pokemona.

A najlepiej to zrób jak ja - zbreeduj sobie Eevee z Ditto kilka razy, to wtedy będziesz mieć całą rodzinkę Big Grin.

A jeśli chodzi o ewolucję. Najlepiej to zrobić na 14 poziomie, ponieważ im wcześniej twój Eevee ewoluuje tym więcej może poznać ataków na późnieeszych poziomach. Mój Eevee stał się Espeonem bodajże na 18 poziomie, zaś Umbreonem chyba gdzieś na 30. Łaź z nim dużo, wygrywaj z nim bitwy, nie zmieniaj go na innego Pokemona w skłaadzie ponieważ jest to dla niego bardziej dołujące niż sama przegrana, korzystaj z salonu fryzjerskiego w podziemiach Goldenrod, dawaj mu Proteiny, Carbosy, Irony i innego typu badziewia mające poprawić jego statystyki, które kupisz w sklepie Goldenrod. Poziom szczęścia sprawdzasz w domku który znajduje się obok sklepu. Ale najważniejsze jest to byś nim walczył, miej go na pierwszym miejscu w składzie. Eevee w Espeona ewoluuje za dnia. W Umbreona w nocy. To którego wybierzesz zależy tylko od Ciebie, ale ja na Twoim miejscu bym go zbreedował parokrotnie Smile. Mam nadzieję, że pomogłem. Pozdrawiam.

PS.
Dragonite ssie.
(21.04.2014, 11:35)Ertix napisał(a): [ -> ]nie zmieniaj go na innego Pokemona w skłaadzie ponieważ jest to dla niego bardziej dołujące niż sama przegrana
Bzdura. Co prawda fakt że jeśli się chce mieć wysokie szczęście u poka to raczej powinno się go trzymać w drużynie bo trzymanemu w PC nie nabijają się żadne punkty szczęścia (chyba że w Pokewalkerze), to sama czynność zostawienia w PC nie ma żadnego wpływu na szczęście, potwierdzają to zarówno Bulbapedia jak i psypokes.com. Podobnie samo walczenie danym pokiem nie ma znaczenia, chyba że po walce podniesie się mu poziom lub walka jest z liderem lub kimś z Elite4. W HGSS bardzo pomocny jest przedmiot o nazwie Soothe Bell (JDP daje go ktoś w National Park) który daje się do trzymania pokemonowi. Poza tym szczęście podnoszą jagody tzw. obniżające EV (Pomeg Berry, Kelpsy Berry, Qualot Berry, Hondew Berry, Grepa Berry i Tamato Berry), tylko trzeba z nimi uważać bo zgodnie z nazwą one obniżają statystyki. Natomiast unikać jak ognia leczenia "gorzkimi" lekarstwami (Energy Root, Energy Powder, Revival Herb i Heal Powder), bo one naprawdę bardzo obniżają szczęście. W HGSS jest przypominacz ataków (w Blackthorn), więc poziom na którym ewoluujesz Eevee ma znaczenie tylko gdy potrzebujesz to zrobić na wcześniejszym etapie gry (wtedy rzeczywiście - najlepiej do poziomu 15, bo wtedy uczy się pierwszego psychicznego ataku, a następnego bodaj dopiero na 36).
Najlepiej, jeśli chcesz go szybko ewoluować, walnij go do teamu i jakiś czas po prostu jeźdź tam i z powrotem. Dobrze np. breedować jakiegoś Pokemona w Goldenrod, zostawiając w teamie miejsce na jajka i Eeveego. Co jakiś czas wpadaj do happiness checkera, który mieszka nad sklepem rowerowym i sprawdzaj poziom szczęścia. W piwnicach Goldenrod bracia fryzjerzy też podnoszą, na wczesnym etapie gry, o nieznaczną wartość ale jednak, poziom szczęścia. No i jak nie potrzebujesz pieniędzy, to możesz wydać je na "witaminy" - Iron, Protein, itp.

Ertix napisał sporo głupot. Np. z teoretycznego punktu widzenia Umbreon w Lidze na niewiele się przyda, bo ma mało ataków typu Dark z poziomu i jest bardziej defensywny, co w przypadku Pokemonów Willa zupełnie się nie sprawdzi. Już lepszym "Darkiem" jest w tym przypadku Houndoom. Espeon z kolei wymiecie pół składu Bruna, chociaż trzeba używać go ostrożnie z Karen. Bardziej ofensywny, czyli przydatniejszy in-game, jest Espeon. W praktyce E4 jesteś w stanie pokonać tylko drużyną Magikarpiów.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Wink Na wszelki wypadek zbreeduje sobie Eevee tylko coś nie mogę złapać Ditto. Jeszcze pytanie. Jak zbreeduje Espeona z Ditto to otrzymam Eevee?
Tak. Otrzymasz Eevee.
Bonku napisał(a):Ertix napisał sporo głupot. Np. z teoretycznego punktu widzenia Umbreon w Lidze na niewiele się przyda, bo ma mało ataków typu Dark z poziomu i jest bardziej defensywny, co w przypadku Pokemonów Willa zupełnie się nie sprawdzi.
To w takim razie wytłumacz mi jak z atakami typu Normal (2x) Dark (1x) i Ghost (1x) udało mi się pokonać całą ligę z mistrzem, przy użyciu właśnie jednego Pokemona jakim jest Umbreon? Pokemon ten mi bardzo pomógł. Owszem, inne też walczyły, jednak Umbreon nie padł tak szybko jak cała reszta. A żeby było śmieszniej - pokonanie Willa nie stanowiło dla niego żadnego problemu Wink Dla przypomnienia - gram w wersję GSC.

@Suisho Kasumi - No nie wiem. Na tych stronach na których czytałem o poziomie szczęścia u Eevee było napisane, iż nie należy go zmieniać na innego Pokemona w składzie. Być może jest jak mówisz, jednak dla pewności postanowiłem go nie zmieniać na innego Pokemona.
@UP
Za dzieciaka przeszedłem całe redy Pidgeotem, in game jest banalny.
Stron: 1 2