Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Centrum Pomocy - Team In-Game
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Jak wygląda proces nauki ataku przez egg move? Tzn wiem, że poke-dziecko po matce odziedziczy gatunek, a po ojcu atak, ale nie to mam na myśli.

Czy ojciec przekazując atak musi już go mieć w movesecie czy wystarczy, że w ogóle może go znać przez lvl? Bo chcę nauczyć Typhlosiona Extrasensory, a tylko Vulpix, Hoothoot i Noctowl mogą go ''normalnie'' mieć. No więc przed oddaniem np Hoothoota do trenowania muszę zdobyć odpowiedni lvl, żeby po wykluciu Cyndaquil miał w secie Extrasensory?
Zasada jest taka, że jeżeli pokemon zna atak, który jest zarejestrowany jako egg move dla pokemona, który ma się wykluć z jaja, będzie on znał ten atak. Tyczy się to generacji 6 i wyżej. Wcześniejsze generacje wykorzystują tylko rodzica płci męskiej do przekazywania tych ataków.

Wymogiem nie jest level pokemona, a jedynie jego cztery sloty aktualnie nauczonych ataków.
Cześć, mam parę pytań i jak ktoś mi odpowie będę wdzięczny. Jestem w Kanto oto z takim zespołem:

Wszystkie poziomy około 60 (+/- 3 lvl)

Aerodactyl | Jolly | Muscle Band
Stealth Rock
Stone Edge
Fly (może Ice fang dać?)
Crunch (planuje na taunt zmienić)

Dragonite | Mild | Dragon Plate
Draco Meteor
Fire Blast
Dragon Dance - zamienić na roost?
EQ

Lapras (water absorb) | Modest | Wise Glasses
Thundebolt
Surf
Ice Beam
Perish song (myślę czy tu lepiej nie toxic by pasował?)

Donphan | Adamant | Choice Band
Rapid Spin
EQ
Ice Shard
Assurance

Typhlosion | Tymid | Choice Scarf
Eruption
Flamethrower
Focus Blast
Rock Slide

Jolteon | Tymid | Life Orb
Charge Beam
Thunderbolt
Hiden Power Grass
Shadow Ball

Generalnie trochę się pomęczyłęm i złapałem/wyhodowałem sobie z odpowiednimi naturami pokemony. Bardzo się zastanawiałem nad donphanem ale chciałem coś ziemnego by jednocześnie miał rapid spin. Bardzo konieczny by eruption ładnie zadziałał na typhlosionie. Generalnie wstawiam donphanam i po rapid spinie jak był potrzebny od razu zmieniam jak zobaczę przeciwnika (jak wodnego idealny jest lapras jak trawiastego to właśnie typhlosiona). Bardzo mi się podoba Scizor ale nie mam miejsca na niego i nie widzę kogo by tu wyrzucić. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Team buduje zarówno pod walki wifi jak i na fabułę by potem od nowa się nie bawić w chodzenie i nabijanie od 1 do 100 lvlu Smile. Evy staram się rozmieszczać wedle natur plus szybkość/hp. W zasadzie tylko donphana zrobiłem bardzo ładnie pod tym kątem ale za to lapras udało mi się złapać "outstanding". Reszta ma charakterystykę taką jak natura od fantastic w górę. Dzięki z góry za pomoc
Jeśli chodzi o in game to wzupełności wystarczy, fajne by Ci wyszło kombo jakbyś miał do tego laprasa wobbuffeta, perish song laprasa i shadow tag wobbuffeta coby nie było switcha, w in-game pozamiatane
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30