Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Centrum Pomocy - Team In-Game
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Dobrze mówisz. Ale jakby Feraligatr nie miał EV lub natury pod atak, to Typhlosion powinien go przetrzymać. Ewentualnie można się ratować Focus Sash Smile
Jak już to wzmacniającymi sp.atk, czyli dodającymi EV.
Jeśli nie zrobisz dobrze Typhlosiona pod EV z dobrą naturką to raczej nie ma szasz, że padnie na 1 cios...
Sp. Atk > Sp. Def
Atk > Def

Podstawy....

Bez różnicy, który stat jest lepszy, zawsze tak jest Tongue
Natura pokemona jest niezmienna. Musiałbyś nowego zdobyć. Jak chcesz zrobić go pod Sp.Atk to najlepiej Modest
252 Spec Atk 252 Spd 4Hp Modest Typhlosion Solar Beam vs 252 HP 252 Atk 4Def Adamant Feraligatr -guaranteed 75% chance OKHO
Mniej więcej: Typhlosion, pokazany powyżej, na pewno dwoma Solar Beamami zabije, również pokazanego wyżej, Feraligatra, a sam przeżyje EQ i Waterfalla tamtego.
Modest to najlepsza natura dla Typhlosiona, jak już powiedział Hawkins.
No raczej tak, bo musiałby użyć 2 razy solarbeam
Dokładnie tak. Zadzwonią o ile poprosisz dziadka, żeby zadzwonił Wink
Hejka jestem po czwartym Gym Liderze. Mam kłopot z wyborem teamu. Co w nim zmienić i do niego dodać?

-Croconaw (Croco) L.31. Moveset: Cut, Cranch, Surf, Ice Fang.
-Crobat (Four wing) L.30. Moveset: Acrobatics, Supersonic, Antonish, Bite.
-Flaaffy (Elektro) L.30. Moveset: Strenght, Rock smash, Thunder Punch, Thunderwafe.
-Espeon (Mr.Psychic) L.34. Moveset: Swift, Cut, Quick attack, Sandattack (Aż 102 sp.attack i 100 speed).

Zastanawiam się nad Dratinim (z kasyna).U kogo skasować Hm'y. U kogo odzyskiwać ruchy. Co proponujecie?
Przepraszam za offtop, czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytanie?
(21.10.2014, 21:29)kacperek2417 napisał(a): [ -> ]-Croconaw (Croco) L.31. Moveset: Cut, Cranch, Surf, Ice Fang.
Spoko, aczkolwiek lepiej Waterfall niż Surf.

(21.10.2014, 21:29)kacperek2417 napisał(a): [ -> ]-Crobat (Four wing) L.30. Moveset: Acrobatics, Supersonic, Antonish, Bite.
Daj Roost (od Falknera). Ja miałem jeszcze Fly, Dark Pulse i chyba Giga Drain (ale to raczej ryzykowne, Crobat nie błyszczy specjalem).

(21.10.2014, 21:29)kacperek2417 napisał(a): [ -> ]-Flaaffy (Elektro) L.30. Moveset: Strenght, Rock smash, ThunderShock, Thunderwafe
Thunderwave zawsze na propsie. Potem Discharge/Thunderbolt.

(21.10.2014, 21:29)kacperek2417 napisał(a): [ -> ]-Espeon (Mr.Psychic) L.34. Moveset: Swift, Cut, Quick attack, Sandattack (Aż 102 sp.attack i 100 speed).
Skoro ma dużo sp. ataku no po kiego uja ładujesz mu same fizyczne ataki?
Jak jesteś po czwartej odznace to daj mu Shadow Ball. Na bodajże 25. uczył się Psybeam, idź gdzieś tam i mu przywróć. Polecam też Calm Mind.
(21.10.2014, 21:29)kacperek2417 napisał(a): [ -> ]-Espeon (Mr.Psychic) L.34. Moveset: Swift, Cut, Quick attack, Sandattack (Aż 102 sp.attack i 100 speed).
Skoro ma dużo sp. ataku no po kiego uja ładujesz mu same fizyczne ataki?
Jak jesteś po czwartej odznace to daj mu Shadow Ball. Na bodajże 25. uczył się Psybeam, idź gdzieś tam i mu przywróć. Polecam też Calm Mind.
[/quote]

Ewolnołem go na 17lvl (o dwa poziomy za późno). A Psybeama uczy się na 36 lvl.
To teraz napiszę w dobrym temacie Wink W takim razie co sądzicie o takim połączeniu w wersji Hearth gold Wink

Magmortar - Fire
Feraligatr - Water
Luxray - Electric
Gardevoir/Metagross - Psychic/Fairy / Steel/Psychic
Dragonite - Dragon/Flying
Gengar/Umbreon - Ghost/Poison / Dark

Jeżeli macie jakieś zmiany/propozycje chętnie wysłucham. Nie jestem tylko pewien czy te pokemony co dobrałem będą w stanie pokonać niemal każdego i czy będą mogły nauczyć sie istotnych HM
Jak już wcześniej zauważono, typu Fairy nie ma w HG, więc Gardevoir jest pure-Psychic. Wink
Czyli lepiej by było wziąć Matagross'a ? Smile
Graccous,
Strasznie późno skompletujesz cały team, pierwsze pokemony złapiesz dopiero w Ecruteak, mało tego, przedmiot, potrzebny do ewolucji Magmara znajdziesz w Kanto, pomińmy już fakt, że Magmar i Haunter ewoluują przez wymianę. Dalej, Shinxa, Belduma oraz Dratiniego znajdziesz najwcześniej w Strefie Safari. Raltsa będziesz miał okazję złapać po pokonaniu Lance'a. Natomiast Umbreon jest kompletnie nieprzydatny. Może i defensywy ma wysokie, ale ofensywy oraz szybkość to porażka. Jeśli koniecznie chcesz eeveelucję, wybierz jakąkolwiek inną. Osobiście poleciłabym Jolteona i Espeona.
Wystarczyłoby, gdybyś zmienił ze dwa pokemony na takie, które złapiesz dość wcześnie i problem z głowy.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30