Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Centrum Pomocy - Team In-Game
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Skład to tak : Quilava,Glaceon,Staravia,Leafeon,Pichu,Vaporeon Big Grin no praktycznie same przemiany Evee Tongue
Creed według mnie zmień Glaceona i daj Nidokinga.Vaporeon może się nauczyć Ice Beam lub Blizzard co ułatwia sprawę z Lancem.Nidoking lub Nidoqeen ma typ poison i ground co też jest łatwiej na reda, ale to twój wybór.
No racja HeartFire ale dziękuję za poświęcony czas na napisanie posta Smile
Witam mam małe pytanie jestem koło 5lidera squad Meganium 32lvl,Magmortar 30lvl,Vaporeon 30lvl,umbreon 30lvl,Swellow 30lvl,Pikachu 30 lvl i mam w boxie Arcanine 48 lvl i niewiem czy go zamienić na Magmortara czy Arcanine dać na Elite
Ja bym ci Heart polecił Arcanine silniejsze ataki i oczywiście o 1 pokemon do trenowania mniej Smile I trenuj Arcanin'a do końca naprawdę dla mnie to dobry Pok Smile.
Kto jest lepszy?

Cloyster czy Lanturn? Ewentulanie ktoś z UU (underused, ale musi być wodny http://www.smogon.com/dp/tiers/uu )

Oraz ich wady i zalety
Z wodnych w UU polecam Feraligatra, Kabutopsa i Ludicolo (2 ostatnie są idealne do Rain dance teamu). Co do Cloystera, to nadaje sie tylko na leada/Spikera, Lanturnem nigdy nie grałem, ale jako jego przeciwnik wyjątkowo szybko go pokonywałem, więc odradzam.
Ja bym wybrał Cloystera z Ability Skill Link i atakami:
Icicle Spear
Toxic Spikes
Spike Cannon/Clamp
Surf/Explosion

Podejrzewam, że gra takim Cloysterem nie będzie łatwa, zwłaszcza patrząc na słaby Sp.Defense. Lanturn ma dużo słabości i słabe statsy, choć łatwiej mu dobrać moveset
To dodaje nowe pytanie:

Cloyster czy Ludicolo?
To pytanie jest już trudniejsze. To zależy od reszty teamu.
Ogólnie lepszy jest Ludicolo ze względu na typ i ataki. Jednak Cloyster ma lepsze Statsy. Osobiście proponuję mimo wszystko Cloystera, bo Ludicolo jest brzydki. (wiem, że wygląd nie ma znaczenia, jednak dla mnie to najważniejsza cechaSmile)
To moje proponowane poki. Houndooma i Aagrona już mam

Houndoom
Aagron
Cloyster lub Ludicolo
Altaria

2 poki jeszcze nie ustalone.
Więc tak, analiza statów:
~Cloyster- 50/95/180/85/45/70- w sumie 525
~Ludicolo- 80/70/70/90/100/70- w sumie 480

HP- większe ma Ludicolo
Atak- Cloyster zwycięża (nieznacznie)
Def- Cloyster zdecydowanie wygrywa
S.Atak- Ludicolo zwycięża 5-cioma punktami
S.Def- Ludicolo przeważa
Speed- porówno mają pórówno
suma- Cloyster wygrywa dzięki wysokiemu defowi

Movepool
Cloyster- użyteczne ataki: Explosion, Ice Shard, Icicle Spear, Rapid Spin, Rock Blast, Spike Cannon, Spikes, Surf, Toxic Spikes
Ludicolo- Energy Ball, Fake Out, Grass Knot, Giga Drain, Hydro Pump, Ice Beam, Leech Seed, Rain Dance, Seed Bomb, Swords Dance, Waterfall

Jak widać Ludicolo dysponuje fajniejszym Movepoolem.

Podsumowanie
Cloyster- dobry byłby z niego Spikes lead, z Explosionem, na sweepera jakby się ktoś uparł też by się nadał. Wielkim minusem jest malutki S.def- pada od prawie każdego specjalnego ataku, moja ocena 6/10
Ludicolo- świetnie nadaje się na Lech seed tanka, Special sweepera oraz phisical sweepera (dzięki Swords dance). W V genie, kiedy dochodzi ability Drizzle u Politoeda z pewnością ten pok będzie w OU, ale na razie niski speed ogranicza nieco jego użyteczność w walkach. Ocena końcowa 8/10

Tak więc jak widać Ludicolo będzie znacznie bardziej nadawał się do teamu, ale ostateczna decyzja należy do Ciebie. Proponowany przeze mnie set:
Ludicolo @Life orb
~ Surf
~ Energy Ball
~ Ice Beam
~ Rain Dance
ability: Swift swim
natura: Modest

Edit: trochę mi zajęło pisanie tego, więc nie zauważyłem twojego następnego postu (mój jest odpowiedzią na pytanie, czy lepszy jest Ludicolo, czy Cloyster)
To mam już 2 movesety xD

Oto klasyfikacja
Ludicolo: 1
Cloyster: 1

Więc jeszcze trochę poczekam.

A jakie proponujecie 2 inne poki (podałem swoje proponowane 4 powyżej postu Lukaszonda)
Proponuję Alakazama- szybki pok z wysokim Special atakiem, set:

Alakazam@Life orb
~Psychic
~Shadow ball
~Focus blast
~Substitute
Ability: Synchronize
natura: Timid

oraz idealnego leada- Ambipom
Ambipom@Silk scarf
~Fake out
~Low kick
~Return
~U-turn
Natura: Jolly
Ability: Technican
Nikogo nie zmieniać?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30