Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Koniec usług sieciowych dla NDSa i Wii!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
[Obrazek: visual_ref_05_nintendo_logo.jpg]

Nintendo wydało komunikat, iż od 20 maja 2014 roku wszystkie usługi sieciowe dostępne poprzez gry na NDSa i Wii (Nintendo Wi-Fi Connection) będą niedostępne. W praktyce oznacza to, że cała IV i V gena będzie odcięta od internetu, niezależnie od konsoli, na której gracie w te tytuły. VI gena jest nietknięta, tak samo jak wszystkie pozostałe gry na 3DSa oraz Wii U oraz PokéBank i Poké Transporter. Problem dotyczy tylko gier na te konsole, aplikacje takie jak YouTube, Netflix, przeglądarka internetu czy sklepy DSi/Wii będą normalnie działały.

Lista gier Pokémon, które zostaną dotknięte zamknięciem usług sieciowych:
  • Pokémon Diamond
  • Pokémon Pearl
  • Pokémon Platinum
  • Pokémon HeartGold
  • Pokémon SoulSilver
  • Pokémon Battle Revolution
  • Pokémon Black
  • Pokémon White
  • Pokémon Black 2
  • Pokémon White 2
  • My Pokémon Ranch
  • Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Time
  • Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Darkness
  • Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Sky
  • Pokemon Ranger: Shadows of Almia
  • Pokemon Ranger: Guardian Signs
  • Pokémon Conquest

Oficjalny komunikat Nintendo: {LINK}
Lista wszystkich gier, które zostaną objęte odcięciem od internetu: {LINK}
krótko mówiąc jejać bjede. Jak kogoś nie stać na 3DS'a XY to se sie nie powymienia.

i nie powalczy
Z jednej strony rozumiem, że nie ma co utrzymywać serwerów dla "prehistorycznych" tytułów, ale jednak wciąż jest masa osób, które w nie grają i taka zagrywka jest lekko nie fair. W końcu wciąż grywa się z powodzeniem nawet w Pokemony z Game Boya. :<

Nic no, ludzie znają sposoby, żeby zapełnić tę "lukę". Dodgy

Added: Jak patrzę na tę listę to stwierdzam, że właśnie udupili swoje stare konsole, które przez wiele lat były grywalne i konkurowały z nowszymi produktami konkurencji. Teraz wszystko przejdzie w tryb single :| Strzał w kolano, biorąc pod uwagę ceny Wii U i względnie nowych handheldów, zwłaszcza w Polsce.
też gram w Pearl i miałam nadzieję ze kiedyś się powymieniam(ponieważ mam inne zabezpieczenia sieciowe niż WEPSad nie mogłam się połączyć do sieci)
Moim zdaniem robią to trochę za wcześnie, przecież B2/W2 są jeszcze dość nowe i grywalne, jeszcze da się kupić nowe sztuki, a oni już je uśmiercają.
No i kto teraz powie, że rimejki trzeciej generacji nie są potrzebne? Tongue Rozważam tylko dwie opcje. Albo Nintendo postradało zmysły, albo naprawdę przygotowuje next-genowe konsole, o których krążyły plotki. Odcięcie Ds i Wii, myślę że to nie przypadek.
Rimejki trzeciej generacji nie są przecież potrzebne. Rimejki pierwszej i drugiej geny powstały dlatego, bo przez diametralną zmianę technologii nie dało się między nimi, a nowszymi grami kontaktować. Kiedyś były dwie grupy kontaktowe gier: I-II gen i III-IV-V gen. Jeśli dobrze rozumiem to Nintendo chce teraz to zmienić na I-II, III-IV, V i VI gen. Tylko czemu?
Wspaniale, pomysł naprawdę świetny...
Serio, wkurzyłam się, bo 3DS'a nie posiadam, a w Platinum i Black grywam niemal codziennie. Teraz okaże się, że bardziej opłacalne jest posiadanie GameBoya.
Cytat:Teraz okaże się, że bardziej opłacalne jest posiadanie GameBoya
a kiedykolwiek to się zmieniło? Tongue
(27.02.2014, 18:15)GRAnith napisał(a): [ -> ]Rimejki trzeciej generacji nie są przecież potrzebne. Rimejki pierwszej i drugiej geny powstały dlatego, bo przez diametralną zmianę technologii nie dało się między nimi, a nowszymi grami kontaktować. Kiedyś były dwie grupy kontaktowe gier: I-II gen i III-IV-V gen. Jeśli dobrze rozumiem to Nintendo chce teraz to zmienić na I-II, III-IV, V i VI gen. Tylko czemu?

Znasz inny sposób, aby przetransferować poki z IV do V generacji bez połączenia z Internetem? Ja próbowałem przy wyłączonym połączeniu zrobić transfer, nie udało się. Druga sprawa: Baza posiadaczy DS classic/DSlite i gba jest coraz mniejsza. Większość graczy ma do dyspozycji 3DS'a/xl/2DS lub z drugiej ręki DSi/xl. Sorki ale nie uśmiecha mi się przesyłać poki z 3 generacji najpierw do 4, z której później przerzucić je do 5, a następnie przenieść je do banku w 6 generacji. I raczej nie każdy posiada odpowiednie gry, czy konsole. Sad
Ludzie ale jak rozumiem to jest tylko na GTS bo jak będę z kolegą w pokoju no to mogę walkę wi-fi ?
Jeśli korzystasz wtedy z Nintendo Wi-Fi Connection to nie powalczysz.
Będziesz mógł bo o ile pamiętam jakiś tam local był że trzeba było tylko mieć 2 konsole blisko siebie
sprawdziłam z moją koleżanką która ma ds a ja 3ds i poszło dało radę się wymienićSmile
(27.02.2014, 18:55)Makion napisał(a): [ -> ]
(27.02.2014, 18:15)GRAnith napisał(a): [ -> ]Rimejki trzeciej generacji nie są przecież potrzebne. Rimejki pierwszej i drugiej geny powstały dlatego, bo przez diametralną zmianę technologii nie dało się między nimi, a nowszymi grami kontaktować. Kiedyś były dwie grupy kontaktowe gier: I-II gen i III-IV-V gen. Jeśli dobrze rozumiem to Nintendo chce teraz to zmienić na I-II, III-IV, V i VI gen. Tylko czemu?

Znasz inny sposób, aby przetransferować poki z IV do V generacji bez połączenia z Internetem? Ja próbowałem przy wyłączonym połączeniu zrobić transfer, nie udało się. Druga sprawa: Baza posiadaczy DS classic/DSlite i gba jest coraz mniejsza. Większość graczy ma do dyspozycji 3DS'a/xl/2DS lub z drugiej ręki DSi/xl. Sorki ale nie uśmiecha mi się przesyłać poki z 3 generacji najpierw do 4, z której później przerzucić je do 5, a następnie przenieść je do banku w 6 generacji. I raczej nie każdy posiada odpowiednie gry, czy konsole. Sad

Właśnie napisałeś to samo co ja. Też nie znam takiego sposobu. No, ale taki jest przecież łańcuch. Nintendo nie myśli o tym, że warto byłoby zrobić możliwość przesyłania pokemonów na dwie generację naprzód. To twój problem, że ci się nie chce. Ja gdybym był na bieżąco z kupowaniem gier i konsol to bym tak robił. Nie wiem czy wiesz, ale gry na GBA i DS w pudełkach wciąż kosztują mniej niż nowe iksy i igreki. Koszt dowolnego GBA lub DS w pudełku to ok. 170 zł - wciąż mniej niż 3DS w pudełku. Mówisz o jakichś ludziach co mają tylko nowe konsole, a ja znam wielu co nie mają nowych, a mają stare. Remis? Bo mnie nie przekonujesz.
Tak, żeby nie było niejasności :
- masz grę
- korzysta ona z WFC
- po 20 maja w tej grze nie użyjesz żadnej opcji, która wymaga WFC
Stron: 1 2 3