Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Nowa odsłona Pokemon Valhalli
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witajcie w nowej odsłonie Pokemon Valhalli! Jak to czasami bywa, wszystko na niebie i na ziemi przez ostatnie parę dni znacznie opóźniało start naszego portalu. Administratorowi udało się jednak stawić czoła tym przeciwnościom, czego efekt możecie zaobserwować już teraz.

Co nowego? Pierwsze, co na pewno rzuciło się już wszystkim w oczy, to zupełnie nowy wygląd portalu. Zaprojektował go dawny redaktor naczelny naszej strony, Raik, za co chciałbym mu z tego miejsca serdecznie podziękować. Odświeżeniu uległ również nasz logotyp - od tego momentu właśnie on będzie naszym znakiem rozpoznawczym

Nowy logotyp

Co chyba nawet ważniejsze - artykuły. Postanowiliśmy skupić się na nowych grach i już dzisiaj udostępniliśmy Wam siedem nowych tekstów na ich temat. Trzy z nich zostały przygotowane przez Nilsona, trzy przez Darkraya, a jeden przez sandy97. Aby się z nimi zapoznać, znajdźcie dział "Pokémon X/Y" w menu naszej strony lub kliknijcie w poniższy obrazek. To jednak dopiero początek nowych tekstów na stronie - już teraz wiele artykułów jest prawie gotowych i wkrótce będą one dostępne do przeczytania.

Nowe artykuły o grach X/Y

Po bardzo długiej przerwie wraca do nas Oekaki. Dzięki nim możecie się pochwalić swoimi zdolnościami artystycznymi, przygotowując obrazki bez konieczności opuszczania Pokemon Valhalli. Spróbujcie sami! Znajdziecie je wchodząc na oekaki.pokemony.com lub klikając na link znajdujący się w górnym i bocznym menu strony.

Drobnym zmianom uległo również nasze forum. Wprowadzone zostały nowe rangi, odpowiadające odznakom z najnowszych gier, a jego administratorem został Nilson, który jest również redaktorem naszej strony. Bardzo mu z tej okazji gratuluję i życzę pomyślnej współpracy.

Na chwilę obecną niestety nie działa Pokedex - postaramy się go włączyć już wkrótce , w planach jest także jego aktualizacja, obejmująca gry Black2, White2, X oraz Y. Prawdopodobnie też z powodu zmiany wyglądu w paru miejscach strona źle się wyświetla - jeśli cokolwiek takiego odkryjecie, napiszcie o tym w temacie dotyczącym błędów, który znajduję się na forum. Naprawimy wszystko najszybciej, jak się da.

Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko życzyć Wam miłego korzystania z nowej wersji Pokemon Valhalli. I pamiętajcie, że kolejne nowości niebawem!
Strona nie wygląda źle, choć razi mnie ten Yveltal przy logo - Dlaczego dyskryminujecie posiadaczy X'a? :O
Mam też nadzieje że na stronie w końcu pojawi się więcej artykułów, opisów etc. Żeby nie było - X/Y to nie jedyne poki wydane na 3DS Tongue
Edit: Mam zastrzeżenie co do koloru "nieaktywnych" odznak - Zbyt zlewają się z tłem, dopiero po porządnym przybliżeniu zauważyłem których jeszcze nie mam. No i wygląda na to że ich wymogi też się zmieniły, bo mam więcej niż miałem : D
Trochę spóźnione, ale strona prezentuje się zacnie. Tylko pytanie: czy będą też zaktualizowane materiały związane z anime? Dodam też, że artykuł "Czym jest Pokemon" pochodzi jeszcze sprzed 5 generacji i należy go uaktualnić. Wink

P.S. Według mnie layout stronki trochę "za surowy", tamten dawny był IMO nieco lepszy.
Błagam. Logo, stać Was na więcej.
Jak dla mnie, przydałoby się jeszcze poprawić czcionki, niektóre są za duże, a te z menu głównego zmieniają się w zależności od tego czy jest się na stronie czy forum. Oprócz tego nowy design menu użytkownika, bo razi w oczy tzw. bardzo nie pasuje do nowego layoutu Wink. Ale ogólnie dobra robota.
No niestety, logo mi się wprowadzone przez Daru też niezbyt podoba. Docelowo też, Pokemony w logu miały być losowe (3-4 Pokemony), jednak jak widać administator z tego zrezygnował (a, szkoda) - dodam też, że szablon był projektowany jeszcze jak nie było informacji o Pokemon X/Y, więc już trochę stażu ma
Żaden ze mnie ekspert. Cieszy mnie progres PV. Ale szczerze? Moja pierwsza myśl, gdy zobaczyłem nowy layout? PokeCollet strasznie przypomina. Stary; V genowy szablon to było coś co wyróżniało PV. Teraz PV i PC za bardzo siebie przypominają.
(13.02.2014, 15:42)VersusMe napisał(a): [ -> ]Żaden ze mnie ekspert. Cieszy mnie progres PV. Ale szczerze? Moja pierwsza myśl, gdy zobaczyłem nowy layout? PokeCollet strasznie przypomina. Stary; V genowy szablon to było coś co wyróżniało PV. Teraz PV i PC za bardzo siebie przypominają.
Może ciut tak - w końcu ta sama ręka robiła Tongue Ale kto teraz wchodzi na PokeCollect? Chociaż szczerze - ja dużego podobieństwa nie widzę.
Ładnie jest, w końcu PV wkroczyła w XXI wiek! Nie podoba mi się jedynie to, że teraz jest biało-szaro, przydałoby się nieco więcej niebieskich akcentów.
Ja jestem za zastąpieniem oryginalnych czcionek na stronie (Np. przy "Pokaż wersję do druku" polskie znaki są pisane inną czcionką) na jedyny słuszny font - Comic Sans!
Wszystko fajnie, w końcu nowy wygląd dużo lepszy od starego. Jedyne zastrzeżenia jakie mam to dlaczego tak późno, no i logo. Serio z tym logiem to się można było bardziej postarać. To wygląda jakby było na szybko w paincie sklecone.
Logo jakby w Paint robione na szybko...
W dodatku nie za bardzo przystosowane do smartfonów, wydaje mi się teraz:
-Pokeballe przy tematach zajmują za dużo miejsca(te na głównej stronie)
-Urywa polskie znaki, zmienia literki
-Duży baner zajmuje cały ekran(4calowy...)

Ogólnie forum strasznie "surowe" jak zauważył Pokeaxe. Można było coś pomyśleć nad tłem niż jednolity kolor. Również uwaga PrzemoRi o odznakach jest trafiona- nieaktywne powinny mieć mniej detali(opcjonalnie: być jaśniejsze). Poza tym duże różnice w rozmiarach czcionki, co powoduje dziwne wrażenie. Jakby nic nie było w linii...(ale to tylko moje odczucie).
W sumie... Dziwne wrażenie po wejściu. Niby schludnie, a jednak... Czegoś brakuje.
No szablon jest ładny, ale czego można było spodziewać się po Raiku? Ładnie. Logo gorzej. Wiem, że było więcej logotypów stworzonych przez wspomnianego już Raika. Ten jest po prostu gorszy. Jednak myślę, że da się to przeboleć.

Powrót Oekaki też spoko. Niech się fanartowcy pocieszą.

Boli tylko to, że trochę mało nowych artykułów po tej aktualizacji znalazło się na stronie. Ale zrobimy więcej Smile
Pokeballe na głównej są liche - "Aktywne", od "nie aktywnych" się niewiele różnią - Jest tyle rodzajów kulek - Moglibyście dać więcej do oznaczeń. W tej mniejszej wersji też np. Pisane przez administrację mogłyby być oznaczone przez Master Ball, ulubione jako Luxury Ball. Nowe posty jako Quick Ball, zwykłe powyżej 5h czy coś takiego jako zwykłe Poke Balle i rosnąco popularnością jako np. Great Ball czy Ulta Ball. W dodatku można by przypisać kilka balli do konkretnych rewirów - Choćby na głównej stronie podpiąć Dream Ball'a pod Fan Art, czy Dusk Ball'a pod Giełdę.
Strona wygląda wreszcie tak, jak powinna - pamiętacie szkic? Big Grin

Za to forum niestety paskudne. Bladość męczy, layout przytłacza. Poprzedni był lepszy.
Stron: 1 2 3