Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Legendary Treasures - nowe spojrzenie na EXy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: BW-Legendary-Treasures.png]
Znamy listę kart ostatniej już edycji kart z serii Black & White; mowa o Legendary Treasures. Oficjalna premiera to 6.11, ale w ostatni weekend na świecie miały miejsce turnieje Prerelease [przed premierą setu turnieje polegające na kupieniu kilku boosterów (ich ilość jest z góry narzucona) i złożenie z ich zawartości i dowolnej liczby basic energii 40-sto kartowych talii, następnie zagranie o tymi taliami turnieju, w którym nagrodami również są boostery tego dodatku], dzięki czemu możemy się nieco o tych kartach dowiedzieć.

Jest to odpowiednik japońskiego EX Battle Boost. Jest to set składający się w dużej mierze z reprintów (podobnie jak Call of Legends na koniec edycji HGSS). Karty zwykle mają inne ilustracje (poza większością EXów), moim zdaniem w większości prezentujące się znacznie lepiej, niż w poprzednich wersjach.

W secie są trzy nowe EXy - pierwsze ewoluowane EXy (w postaci basiców) - Chandelure EX i Excadrill EX oraz Meloetta EX wraz z wersją Full Art. Poza tym znajdziemy takie rzeczy jak przedruki Victini EX, Darkraia EX, Lugii EX, czy też Keldeo EX. Karty zdecydowanie bardzo dobre, teraz skumulowane w jednym dodatku.

Co ciekawe, edycja połączona jest z Radiant Collection. Jest to niewielka grupa kart, pośród których znajdują się m.in. przedruk Mew EX Full Art z nową ilustracją, nowa Meloetta EX i FA oraz reprint Shaymina EX FA z nową ilustracją. W każdym boosterze znajdują się 4 commony, 2 uncommony, 1 rare/rare holo/EX/Full Art/shiny oraz 2 karty Radiant Collection; 1 common i 1 uncommon/EX/Full Art. Co za tym idzie, w jednym boosterze trafić się mogą aż 2 EXy! EXy/FA/Shiny stanowią ok. 25% rarek z regularnego setu, co jest raczej kiepskim wynikiem, z kolei w RC jest mniej-więcej po równo uncommonów i Exów, co zdecydowanie wpłynie na średnią liczbę EXów na booster boxa.

Tak faktycznie jest. Miałem okazję obejrzeć kilka unboxingów większych ilości boosterów (klik, klik). Jak widzimy liczby EXów są kosmicznie wysokie (17 EX/FA na 36 boosterów?) w porównaniu do poprzednich edycji (średnio 3-5).

Jak widać edycja jest naprawdę interesująca dla kolekcjonerów i miłośników ładnych/rzadkich kart, jak i graczy, dla których znajdzie się sporo przydatnych rzeczy.

Jeśli chodzi o to, co w samej grze wniesie ten dodatek; powróci do formatu kilka kart, które były przez kilka miesięcy poza formatem - mowa o Crushing Hammerze (znienawidzonej przeze mnie karcie), który z pewnością powróci na swoje miejsce - do Darkrai/Sableye, Energy Switch, który będzie kolejnym powracającym ulepszeniem Darkraiów, a także podstawą większości talii, Gothitelle, która być może da kolejną szansę GothiGorowi, czy karty takie jak Cobalion, czy Victini.

Set bardzo mi się podoba, z pewnością zagramy u nas turniej "draftowany" (turniej podobny do wspomnianych prereleasów, z tym, że karty do talii dobiera się z boosterów w nieco inny sposób).

http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/L..._Treasures


A jak Wam się podoba nowa edycja? Zapraszam do dyskusji. Smile