Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Pokemony we wrześniu na DisneyXD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Znamy szczegóły dotyczące emisji Pokemonów na antenie polskiej wersji stacji Disney XD w przyszłym miesiącu. Dotychczas powtórki sezonu piętnastego, Czerń i biel: Ścieżki przeznaczenia emitowano codziennie o 6:00 rano. Od 2 września (poniedziałek) emisja zostaje przeniesiona na 23:35.

Dla polskich fanów Pokemonów przygotowano jeszcze jedną atrakcję. Oficjalny kanał Disney XD w serwisie YouTube poinformował, że stacja ma zamiar przypomnieć fanom długometrażowe odsłony anime Pokemon. Filmy będą emitowane w kolejne soboty o 19:45:
  • 7 września - film 12, Arceus i Klejnot życia,
  • 14 września - film 13, Zoroark: Mistrz Iluzji,
  • 21 września - film 14, Czerń – Victini i Reshiram,
  • 28 września - film 15, Kyurem kontra Miecz Sprawiedliwości.
Prawdopodobnie Disney XD chce w ten sposób wypromować szesnasty sezon serialu, którego emisja zacznie się już w październiku.

Źródło info o cyklu filmów:YT DXD. Źródło informacji o emisji serialu: rozkład tv.
Fajnie, ciesze się.
(22.08.2013, 13:57)Hyu napisał(a): [ -> ]Nie widzę sensu pisać o powtórkach filmów ;_;

Nie widzę sensu aby pisać komentarze o tym

Dzięki za newsa. Inaczej nie dowiedziałbym się o powtórkach.
(Tak tak ... nie oglądam telewizji)

Rany te wszystkie kłótnie są po prostu żałosne.
I dziwić się, że pokemania upada jak każdy by tylko przemądrzał i kłócił. (nie mówię, że upada teraz wręcz przeciwnie)

Dodatkowo sytuacja finansowa u nas w kraju nie jest najlepsza. Nie jesteśmy zieloną wyspą. Nie każdy może sobie pozwolić na karty oryginalne czy coś z oryginalnych gadżetów (no chyba, że polskie karty z przeceny po obniżce przecenionej).

Jeszcze jednego nie potrafię zrozumieć ... w czym problem mają prości ludzie i co mają do pokemonów ?
Zazdrość, że ktoś ma jakieś zainteresowanie i hobby z pasją ?
To, że ktoś odkłada pieniądze na pokemony zamiast na piwko czy inne rzeczy ? Bo "rówieśnicy robią co innego" ?

Pozdro
Daru postanowił iż moja pierwotna wersja newsa, niegodna głównej PV z względu na formę, a konkretnie jej krótkość. Dlatego newsa poprawił, na ładniejszego, a ja ku pamięci wklejam tutaj pierwszą wersję newsa:

Tak wyglądał news do godziny 18 napisał(a):Dotychczas powtórki sezonu 15-tego emitowano codziennie o 6 rano. Od 2 września (poniedziałek) emisja zostaje przeniesiona na 23:35.

Ponadto, DisneyXD wyemituje kolejno PokeFilmy 12-15 w kolejne soboty o 19:45 (dobra godzina, w tzw. prime time). Cykl rozpocznie się kinówką o Arceusie 7 września.

Źródło info o cyklu filmów:YT DXD. Źródło informacji o emisji serialu: rozkład tv.
Ja dla odmiany napiszę pokojowego posta. Wielkie dzięki za informację, bo zapewne w inny sposób o emisji bym się nie dowiedział, a dwóch filmów z wymienionych nie miałem jeszcze okazji obejrzeć. Wink
Dla innych może to dobra wiadomość bo sobie zobaczą te filmy, dla mnie nie bardzo.
Filmy już widziałem dawno temu + internet pozwala mi na oglądanie tych filmów w równie dobrej jakości i to 1000 razy na okrągło. Telewizji jako takiej to już nie oglądam, bo i po co? Dzisiaj właśnie rozmawialiśmy o tym na shoucie, i ja uważam że teraz wszystko (prawie wszystko) można znaleźć w internecie, a pozostali domownicy niech oglądają swoje seriale (zresztą i tak jakoś dziwnie mi się te filmy ogląda przy domownikach, o dziwo z odcinkami już nie)
Nie ogarnąłem postu Hikomikosa, bo nie wiem skąd nagle temat trącający o pokemonową tolerancję w codziennym otoczeniu. Nie ogarnąłem postu PokeMana, bo nie wiem po co podawać skróconą wersję i tak maksymalnie krótkiego newsa. Nie ogarnąłem też wszelkich spin i butthurtów poprzedzających dwa powyższe nieogarnięcia... ;__;

Nius krótki, nawet bardzo, ale fakt jest taki, że więcej napisać się nie da. Ewentualne logo DXD czy okładka filmu mogłaby umilić oko, trochę tego brakuje, ale całość na tym wiele nie traci, kto ma przeczytać to przeczyta i bez tego. Trochę mało to reprezentatywne jak na główną, ale to nie powód do dramy, zwykła informacja, strona przecież nie ucierpi, a może faktycznie kogoś doinformuje. Mniej to ważne niż premiery filmów, ale zawsze coś, prawda? Kto woli internety, oglądnie w internetach, kto w TV, oglądnie w TV - proste.

PS I nie ma co porównywać takich wzmianek do rzekomo bezsensownych niusach o eventach. O gustach się nie dyskutuje, a informacja to informacja - nikogo nie zaboli, więc butthurty niewskazane.

PS2 Mimo wszystko zmieniłbym tytuł newsa, bo na pierwszy rzut oka sugeruje premierę kolejnego sezonu animca czy coś. Chyba że tylko mi się tak skojarzyło.
Każdy zrobi co chce, żyjemy przecież w pozornie wolnym kraju. Nie rozumiem bulwersu na fakt powstanie newsa, przecież jest on napisany w czas i dotyczy właściwie ważnej rzeczy. Może nie jest to news typu "OMG nowe Pokemony", czy "Jutro premiera XY na DXD", ale dla części osób na pewno jest on ważny. Niby spojrzenie w program TV w necie/gazecie to banał, ale zdarza się zapomnieć.

Cieszę się, że będą powtórki filmów. Już od kilku miesięcy ich nie widziałem.

Ogółem pax. Szanujmy się.

A i propsy dla Daru i AtoMana. Teraz news wygląda dużo lepiej Wink
Pamiętam lepsze czasy pokesceny, gdzie i tak newsy wszyscy kopiowali z Serebii... na które i tak każdy wchodził. Można i tak, ale żyjemy - poza globalną siecią - jednak na lokalnym podwórku, i niusy o wydaniach DVD czy emisji w TV powinny się pojawiać. I tak częściej niż raz na miesiąc nie ma szans na podobne aktualki, więc nie powinny nikomu przeszkadzać, a wielu wręcz pomogą. Tym bardziej, że filmów dość dawno nie było, a ostatni powtórzono jak dotąd tylko raz.
Ciąglę mam pretensje że nie spolszczyli Endingu Movie 11 ani w M11 (było Karaoke) ani w M12 (Zostawili Eng.) ;_;
(22.08.2013, 19:33)SmaLL napisał(a): [ -> ]Trochę mało to reprezentatywne jak na główną, ale to nie powód do dramy, zwykła informacja, strona przecież nie ucierpi, a może faktycznie kogoś doinformuje. Mniej to ważne niż premiery filmów, ale zawsze coś, prawda? Kto woli internety, oglądnie w internetach, kto w TV, oglądnie w TV - proste.
Myślę, że i tak na głównej jest już od groma obrazków, if you know what i mean.

(22.08.2013, 19:33)SmaLL napisał(a): [ -> ]PS I nie ma co porównywać takich wzmianek do rzekomo bezsensownych niusach o eventach. O gustach się nie dyskutuje, a informacja to informacja - nikogo nie zaboli, więc butthurty niewskazane.
Różnica jest tylko taka, że ja się do cudzych newsów o eventach/giveawayach itp. nie przyczepiałem. Jak zwykle zresztą, gdyż nigdy pierwszy nikogo nie atakuję w ten sposób. Jeśli już to robię, to tylko w obronie, gdy ktoś zaczyna. Tak jak i tu.

(22.08.2013, 19:33)SmaLL napisał(a): [ -> ]PS2 Mimo wszystko zmieniłbym tytuł newsa, bo na pierwszy rzut oka sugeruje premierę kolejnego sezonu animca czy coś. Chyba że tylko mi się tak skojarzyło.
Tytuł ma przyciągnąć. A czytelnik wykazać się czytaniem z zrozumieniem.

(22.08.2013, 20:03)Conquest napisał(a): [ -> ]Każdy zrobi co chce, żyjemy przecież w pozornie wolnym kraju. Nie rozumiem bulwersu na fakt powstanie newsa, przecież jest on napisany w czas i dotyczy właściwie ważnej rzeczy. Może nie jest to news typu "OMG nowe Pokemony", czy "Jutro premiera XY na DXD", ale dla części osób na pewno jest on ważny. Niby spojrzenie w program TV w necie/gazecie to banał, ale zdarza się zapomnieć.
Nie sądzę, żeby każdy news musiał ogłaszać kompletne nowości typu nowa generacja lub premiera czegoś tam, bo tym sposobem, można pisać raz na miesiąc, jeśli nie rzadziej. Ja wręcz nie rozumiem PO CO ma się zaglądać w program TV ? Co najwyżej w celu upewnienia się godzin. To na stronie winna być odnotowywana każda emisja, i każda najmniejsza zmiana jej parametrów czasowych.
Większość postów z tematu usunąłem, bo czepianie się tego, że na polskiej stronie o Pokemonach dajemy news o Pokemonach jest zwyczajnie dziwne i bezsensowne.

Niestety we wrześniu nie będę miał dostępu do TV i przez to sobie filmów nie obejrzę, ale gdybym miał, to bym to pewnie zrobił. Ktoś te powtórki będzie chciał oglądać w TV, więc dlaczego o tym nie pisać?

Temat "czy pisać o emisji Pokemonów w Polsce?" uważam za zamknięty. Za każdy post odnoszący się do tego wystawione zostanie ostrzeżenie.
Mogli by puścić Pokemon Movie White, a nie znowu Black, cóż...

A powtórki w sumie nie są tak konieczne, bo i zawsze można obejrzeć na kompie;p
Oj nie zawsze jak masz mobilnego neta to nie obejrzysz bo filmiki strasznie takiego neta zżerają.