Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Soundtrack z Pokémon X i Y zapowiedziany!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
[Obrazek: 7Nfk3B7.jpg]

Wczoraj (10.09.2013) podczas Pokémon World Championships w Vancouver w Kanadzie został oficjalnie zapowiedziany soundtrack do najnowszych gier zatytułowany w sposób tradycyjny Nintendo 3DS Pokémon X & Y Super Music Collection.

Album będzie zawierał 212 utworów i zostanie wydany 13 listopada, czyli miesiąc i jeden dzień po premierze gier (dzienna data wydania potwierdzona tylko dla Japonii).

Wersja cyfrowa albumu dostępna będzie na iTunes dla całego świata, lecz Japonia dostanie także wersję fizyczną w cenie 2625 jenów. Zostanie ona wydana na czterech płytach CD i zawierać będzie 28-stronicową książeczkę z komentarzami zespołu dźwiękowego Game Freak. Album będzie zawierał także kilka bonusowych utworów, które najprawdopodobniej będą osobnymi aranżacjami kompozycji z gier, być może z użyciem prawdziwych instrumentów. Zostało też potwierdzone to, iż długość albumu przekroczy trzy i pół godziny (co najpewniej będzie zawierać dwie pełne pętle każdego utworu) oraz to, że dźwięk będzie ostrzejszy, wyższej jakości i bardziej realistyczny, co ma zapewnić konsola Nintendo 3DS, a muzyka wydana na płytach będzie w formie nieskompresowanej.

To także pierwszy album z muzyką z głównej serii gier Pokémon możliwy do kupienia poza Japonią i pierwszy, którego przedni art na coverze zawiera obie legendy oraz nie został narysowany przez Kena Sugimoriego (co można zauważyć po zupełnie innym stylu), a tylnia okładka przedstawia Mega Mewtwo.

Został zapowiedziany także bonus preorderowy z CoroCoro dostępny razem z pokazanymi wcześniej figurkami, XY World Artbook zawierający również płytę CD z kilkoma wybranymi utworami z gier Pokémon X/Y.
220... wiem, że to będą przeróżniaste utworki, krótsze, dłuższe, a także bardzo krótsze, jednak jakoś nie mogę się doczekać. W końcu 5 gena ujęła mnie za soundtrack, zaś szósta zapowiada się nie gorzej.
(11.08.2013, 14:45)Kleszczu napisał(a): [ -> ]220... wiem, że to będą przeróżniaste utworki, krótsze, dłuższe, a także bardzo krótsze, jednak jakoś nie mogę się doczekać. W końcu 5 gena ujęła mnie za soundtrack, zaś szósta zapowiada się nie gorzej.
Najkrótsze to będę oczywiście kilkusekundowe dżingle/fanfary czy jak je nazwiemy (w stylu kawałka, który brzmi jak podniesiemy przedmiot, otrzymamy odznakę etc.), które na pewno się znajdą, bo są na każdym albumie.
A 202/220 wydało mi się na początku niezbyt wielką liczbą jak na tą serię, ale album z BW zawierał ich "tylko" 173, czyli jakiś postęp, jeśli chodzi o ilość jest, a dodatkowo 4 z nich nie pochodziły bezpośrednio z gry, lecz były bonusowymi aranżacjami czterech kompozycji z udziałem kilku prawdziwych instrumentów.

No właśnie arranged tracki. Dopiero teraz się zorientowałam, że soundtrack może coś takiego mieć. Te dodane do BW to była klasa sama w sobie i bardzo chcę czegoś podobnego i tym razem, oczywiście instrumentalne aranżacje z chociaż paroma żywymi instrumentami. DAWAĆ MI TO!

I worldwide'owe wydanie albumu ma ten plus, że w końcu będą oficjalne angielskie nazwy utworów. Mam też nadziję, że jeśli w Japonii będzie fizyczna wersja albumu (prawdopodobnie na 5 CD przy tylu utworach), co jest bardzo realne, to informacje z bookletu w jakiś sposób też będą na iTunesach. A może być tam z mojego punktu widzenia, trochę fascynujących wieści, typu wywiad z kompozytorami, albo chociaż jakieś komentarze od nich (wciąż mi szkoda, że nikt nie przetłumaczył komentarzy twórców z soundtracku z Black/White). Wszystko co ma powiedzenia na temat swojej muzyki Go Ichinose (i reszta ferajny też, ale w jego przypadku najmocniej) to dla mnie informacje na wagę złota, skoro już sobie wybrałam tego gościa na ulubionego kompozytora muzyki do gier Wink

EDIT: Jednak podana przeze mnie wcześniej liczba kawałków była błędna, źródło, z którego brałam informacje się pomyliło. Będzie ich 202, a nie 220, ale też nie mała liczba.
EDIT2: Cholercia już nie wiem komu wierzyć, w zależności od miejsca podawana jest liczba albo 220 albo 202, z tego względu, że informacji o ilości nie ma na oficjalnej stronie, została ona podana chyba tylko podczas mistrzostw i różni ludzie różne liczny usłyszeli, stąd to małe zamieszanie.
Oglądałem en turniej na żywo w necie i tam po raz pierwszy jak podano informację o albumie to powiedziano, że 202 utwory.

12 minuta i 40 sekunda, mówią 202 utwory.
Jak szaleć to na maksa!
X i Y zamówione to teraz soundtrack chciałbym kupić. Czy ktoś z PV forum będzie zamawiał ? Można się zebrać i wyszłoby taniej za wysyłkę/
Dziękuję Fiflaq za próbę pomocy. Faktycznie słychać tam two hundred two, ale robiłam jeszcze większy research niż poprzednio i częściej pada liczba 220, niż 202 (nawet u native English speakerów). Ze wszystkich miejsc, które sprawdzałam (strony i fora) liczba 202 pada w może dwóch, trzech miejscach, w reszcie jest 220. Jedna z moich ulubionych stron pocketmonsters.net mająca wielką bazę międzynarodowych albumów z muzyką z serii podaje info, że 220. W newsie, w którym o tym informują mają podane źródła i oprócz oficjalnego Twittera (w którym nic o liczbie utworów), jest też Twit tego gościa, który podaje ta liczbę (nie znam go, ale z tego co widzę był tam osobiście i brał udział w turnieju). Podejrzewam, że ten błąd mógł wyjść od niego i inne strony/fora to bezmyślne kopiują, ale to tylko moje domysły.
A i sprawdzałam także oficjalną japońską stronę (tam na razie nic o soundtracku), jak i blog Junichiego Masudy (tam też).
Na razie zostawiam to tak jak jest, pomimo tego, że można być praktycznie pewnym, jaka liczba jest prawdziwa (o ile sam tłumacz nie podał złej liczby, wszystko jest możliwe), póki żadne oficjalne źródło pisane nie poda liczby utworów.

(11.08.2013, 20:37)Hikomikos napisał(a): [ -> ]Jak szaleć to na maksa!
X i Y zamówione to teraz soundtrack chciałbym kupić. Czy ktoś z PV forum będzie zamawiał ? Można się zebrać i wyszłoby taniej za wysyłkę/
Czytałeś newsa dokładnie? Bo wychodzę z założenia, że wiesz co to iTunes i to, że tam kupuje się muzykę wyłącznie w formie plików cyfrowych. Więc tam nic nie trzeba płacić za przesyłkę, tylko się ściąga pliki. Wydanie albumu fizycznego nie zostało jeszcze potwierdzone, ale najprawdopodobniej będzie, lecz tylko w Japonii. Wnioskuję po tym, że Japonia zawsze miała fizyczne soundtracki pomimo tego, że w zeszłym roku wszystko wylądowało także na dżapańskie iTunes (i nie mają żadnego powodu, by z tego zrezygnować), poza tym cover art pokazany na turnieju wygląda na przednią okładkę płyty CD i zawiera tylko japońskie logosy gier. Czyli tak właściwie angielskojęzycznej okładki albumu pewnie nie ma (nie wiem jak to wygląda na iTunes czy ściągnięte tam pliki posiadają też jakieś grafiki).
Koniecznie chcę wydanie CD (choćby i tylko japońskie), bo m.in. booklet to dla mnie bardzo ważna rzecz (i zawiera jakieś komentarze muzyków!!), a iTunes raczej nie dodaje wersji cyfrowej książeczki (chyba że o czymś nie wiem, nie kupuję tam muzyki, więc mogę się mylić).
No właśnie elektroniczny zakup to nie dla mnie. Dodatkowo itunes którego nienawidzę .... ahh..
Wolę fizyczną płytę do postawienia na półce. Pewnie pojawi się za jakiś czas więcej informacji na temat soundtracka koło premiery gier.
Też zdecydowanie wolę fizyczny nośnik, a dodatkowo iTunes potrafi być irytujący tym, że wymaga instalowania jakiegoś tam swojego oprogramowania. Ale rozumiem dlaczego wydają właśnie w tym miejscu, żadne inne miejsce nie jest popularniejsze, jeśli chodzi i kupno cyfrowej muzyki niż iTunes i to właśnie od niego zaczęła się ta cyfrowa rewolucja w muzyce.

Jakbym już kupowała soundtrack (a ciężko z pieniążkami :<) to bym wolała dopłacić trochę i sprowadzić sobie album z Japonii. Pliki cyfrowe, nawet legalne, to już nie to samo, co płyty w pudełku i ta książeczka *_* (szczególnie, że pokesoundtracki są bardzo ładnie wydawane). Ma się większe poczucie tego, że się to ma, dlatego nie chcę też kupować X w eShopie, wolę karta z pudełkiem (i tym przepięknym artem na nim), nawet jak wyjdzie drożej niż cyfrówka.

Lecz wciąż rozumiem decyzję o braku wydania fizycznego poza Japonią (wyjdźmy z założenia, że fizycznie w Japonii będzie, to prawie pewne). To by był dodatkowy koszt i problem oraz ryzyko, że to się może nie zwrócić. I tak wciąż należy się cieszyć, że The Pokémon Company w końcu pomyślało o fanach muzyki z gier Pokémon spoza Japonii i wydają muzykę choć w takiej formie. Zawsze istnieje nadzieja, że jak album sprzeda się dobrze również poza Japonią, to następnym razem pomyślą o wydaniu fizycznym na zachodzie (mało realne, ale jakaś tam minimalna szansa jest).
nie 202, nie 220 tylko 212 utworów ma być na płycie :3
szybka edycjap oszła w ruch. Ostateczne poprawni naniesie Chicorii Smile
Tak byłam zajęta pisaniem na forum, że nie zauważyłam nowości Wink

News został uzupełniony a japońskie info dotyczące retailowego wydania albumu (będzie grubo), łącznie z przednią i tylnią okładką płyt (rozdzielczość malutka, ale co począć) oraz o japońskim bonusie preorderowym z artbookiem i CD z jakimiś wybranymi kawałkami z gry (dlatego o tym bonusie piszę, bo też ma coś związanego z muzyką). I znowuż Japończycy mają najlepsze bonusy dla preorderowców, bo i artbook i płyta z muzyką to rzeczy, które mnie bardzo jarają.

A co do japońskiego fizycznego wydania to: JARAM SIĘ TOTALNIE Big Grin Będzie ładny booklet z komentarzami muzyków i będą arranged tracki (juupiii) Big Grin Dla mnie jedna z najlepszych newsów dotyczących X/Y Wink
Mam coraz większą chęć sprowadzić to to sobie z Japonii i bardzo żałuję, że raczej się nie uda ;__;
Zawsze można zrezygnować z gry na rzecz zakupu płyt. W sumie sam się zastanawiam, czy tego nie skombinować, skoro i tak gry nie będę kupować. W końcu tyle muzyki... ogłupieć z radości można.
Ale Kleszczu przecież Ty doskonale wiesz jakie ja mam podejście. Nie chcę słyszeć muzyki z gier głównej serii póki nie zagram (tzn. tego co mi materiały promocyjne nie zaspoilerują, chcę pierwszy raz usłyszeć w grze). Dlatego nawet jakbym nie kupiła gry, a album to i tak nie słuchałabym nic z niego (nawet strach zajrzeć do książeczki, bo tam tez mogą być spoilery, ten z BW2 pokazywał Iris- mistrzyni księżniczkę), aż do kupna gry i zagrania w nią.
I problemem dla mnie nie są tylko, a nawet przede wszystkim pieniądze. Gdyby tak było, to nie byłoby tak źle, bo kasę bym nawet chyba mogła skombinować.

I ten, nie kupujesz X/Y? O_O Jak to? O_O
Jak płyta zostanie wydana w wersji fizycznej dla reszty świata to chętnie się piszę na zakup. Big Grin
Pamiętam... Dlatego git, że sama muzyka pojawi się po grze. W końcu po przesłuchaniu całości może się zdarzyć tak, że większość tracków nie trafi do gustu (raczej mało ryzykowne, lecz iskry prawdopodobieństwa nie odmówisz), więc taki zakup trochę w ciemno zyskałby na jeszcze większym ryzyku (a zakładając ściąganie z Japonii - nie tyle większym, co droższym ryzyku). A jak trafi do serca? Nic tylko zamawiać i ściągać.

A co do mnie... nie ma na czym grać, to po co kupować grę? xD
Stron: 1 2