Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: /// Czy ///
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam. Mam do was pytanie. Czy chcielibyście by znów JPF zaczęło wydawać mangę pokemon? Jeśli tak to jaką serię i dlaczego? Odpowiedzcie w ankiecie i poście. Cool
Ne chciałbym. Wtedy manga byłaby licencjonowana, a znając życie i tak trudno dostępna. A teraz dzięki uprzejmości tłumaczy i skanlatorów (jest takie słowo?) mamy ją dostępną za darmo; w dodatku nie zostajemy w tyle w porównaniu do krajów anglojęzycznych i wszyscy wiemy gdzie jej szukać.
Chyba, że starsze serie.
Ja bym chciał, bo nie lubię czytać online.
Ja pytałem się JPF czy będą jeszcze wydawać mangę pokemon. Ja się nie poddam i chcę osiągnąć cel wydania polskiej mangi.
Ich odpowiedź:
"Witam.
Niestety nie będziemy dalej wydawać mangi "Pokemon".

Pozdrawiam,
Andrzej Kownacki"

Gonzo ja też za Online nie porzepadam więc dzisiaj przyszedł mi TOM 1 One Piece dla brata który jest na obozie Kung-Fu i wraca 10 lipca. Przeczytałem cały, chociaż myślałem że to nudna manga. O wiele lepsza od pokemon. Zamówiłem tez sobie Tomik 1 Pokemon Adventures Tajemniczy Mew i też bardzo mi się spodobał .Teraz będę szukał pozostałych 3 tomików.
Oczywiście że fajnie by było jakby zaczeli wydawać choć to mało realne.

Pytanie którą serie jest moim zdaniem bez sensu. Powinny być wydawane wsystkie serie po kolei bo jak zaczną wydawać np. od Fire Red to ktoś kto nie miał wcześnej styczności z tą mangą nie będzie wiedział o co chodzi i skończy swoją przygodę z nią po kilku stronach.
Spokojnie mogliby wydać BW lub XY, jeśli ono tak jak i BW będzie tworzyć osobną sagę.
Mój brat przeczytał prawie wszystkie mangi pokemon. Od R/G/B DO HG/SS i większa część BW. Stwierdził że najlepsze serie są z Goldem a najgrosza seria Pokemon to BW.
JPF na pewno nie wyda mangi jeżeli nie będzie miał pewności że się sprzeda. Manga Pokemon już raz została zawieszona z powodu małego zainteresowania ze strony czytelników. Z tego co wiem to prawa do tomików wykupuje się pakietami, więc musieliby zainwestować kasę by wrócić do wydawania. Po ich sklepie widać jaki mają stosunek do tego tytułu, co jakiś czas wrzucą jakieś mega przecenione tomiki które zalegały nim w magazynach. Poza tym wiele bardziej znanych tytułów czeka na wydanie w Polsce, a ty tu wyskakujesz z zawieszonym projektem...
Jeżeli na serio jesteś tak zawzięty (hehe) by wydali Pokemon Adventures to musiałbyś przeprowadzić jakąś skoordynowaną akcje z innymi fanami. Coś co by ich przekonało że są ludzie którzy są zainteresowani tym tytułem i co ważniejsze będą go kupować. Ja bym zaczął od wykupienia wszystkich egzemplarzy z ich sklepiku, a potem zbierał podpisy pod jakąś petycją. Nie wiem czy w PPS już organizowano takie akcje. Pewnie tak, więc tym bardziej nie wróże ci sukcesu. Już lepszym pomysłem byłoby samemu wydawać tą mangę o ile masz pieniądze na to by zainwestować xD
Ja to bym chcial i nie chcial. Chcialbym żeby tlumaczyli bezpośrednio z wersji japońskiej (w co wątpię), a jednocześnie nie wydawali wszystkiego w zeszycikach, a w normalnych tomach, no i żeby manga miala tytul ''Pokemon Special'', a nie ''Adventures''.

Jeżeli Green to by byla dziewczyna, a Blue to chlopak to nawet palcem tego nie kiwnę. Ja trzymam się japońskich imion, oraz polskiej wersji Speciala do której przyzwyczaila mnie już Nid :3.

Poza tym Bidulku- ambitna nazwa dla tego tematu. Nie dało się wymyśleć lepszej?
Szanse na kontynuacje wydawania serii Pokemon w Polsce są niestety znikome ;/ nie dość, że seria jest bardzo długa (a J.P.F raczej unika długich serii) to jeszcze zainteresowanie było by małe, bo kto miał by taką mangę kupić ? dzieci (które są raczej odbiorcą docelowym wszystkiego co związane z marką Pokemon w Polsce) by pewnie nie mogły nawet takiej mangi dotknąć, bo mama słyszała, że to przemoc i nagość tylko. Mangowcy z kolei w większości nie byli by zainteresowani, bo przecież pokemony to dla dzieci. Nawet zam J.P.F nie jest zainteresowany kontynuacją owej serii, co raczej całkowicie rozwiewa nadzieje na ponowne wydanie mangi Pokemon w Polsce
(2.07.2013, 21:12)Ertix napisał(a): [ -> ]Ja to bym chcial i nie chcial. Chcialbym żeby tlumaczyli bezpośrednio z wersji japońskiej (w co wątpię), a jednocześnie nie wydawali wszystkiego w zeszycikach, a w normalnych tomach, no i żeby manga miala tytul ''Pokemon Special'', a nie ''Adventures''.

Jeżeli Green to by byla dziewczyna, a Blue to chlopak to nawet palcem tego nie kiwnę. Ja trzymam się japońskich imion, oraz polskiej wersji Speciala do której przyzwyczaila mnie już Nid :3.
JPF tłumaczy "Naruto" z japońskiego, więc inne mangi pewnie też. Co gorsza prawdopodobnie ataki też by tłumaczyli na polski Tongue
Co do imion to nie miałem polskiej wersji, niech może Bidulek napisze jak jest z tymi imionami.
Kilka lat temu kupilem wszystkie tomy jakie wyszly i moge potwierdzic, ze imiona sa amerykanskie, czy jakie tam (Blue - chlopak etc) + niestety ataki sa tlumaczone (z wiadomym skutkiem ;s ). Na dodatek cala manga jest w formacie a4 czytana od lewej do prawej...(nie mam pojecia jak jest w wersji amerykanskiej ;/ )
Tutaj posylam kilka zdjatek:
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Posiadam polską wersję tego tomiku Tajemniczy Mew. Jest Red i Blue. Rywal ma na imię Blue, nie Green. Fakt. Musiałbym zacząć jakąś akcję na różnych forach ... może ... kampai, TinTower, Pokelife? i oczywiście nasze forum. Jest wiele innych for o mandze, pokemonach. Trzeba poszukać, znaleźć dużą ilość chętnych. Nakłonić JPF do wydania chociaż JEDNEGO tomu, nie tomiku z 4 rozdziałami jak jest w przypadku Tajemniczego Mew. A propo zamówiłem też dla starszego brata TOM 1 One Piece. Przeczytałem cały. Zdziwiło mnie jedno. Że tom cały czyta się od prawej do lewej tak jak jest w Japonii. Szukam chętnych do pomocy w projekcie "REAKTYWACJA POKEMON ADVENTURES".

PS: Ma ktoś pozostałe 3 tomiki po polsku do sprzedaży/wymiany ?

EDIT: O Whatter, dzięki za dodanie stron.

EDIT2: A i jeszcze jendo. Na końcu tego 1 tomiku widze że zamawia się prenumeratę od 2 do ... 7 tomiku za ileś tam złoty. Jutro dodam zdjęcia. A jak wiadomo wydano TYLKO 4 tomiki.
A tu dodaje okłądkę:
[Obrazek: k0y.JPG]
(2.07.2013, 22:31)Whatter napisał(a): [ -> ]Kilka lat temu kupilem wszystkie tomy jakie wyszly i moge potwierdzic, ze imiona sa amerykanskie, czy jakie tam (Blue - chlopak etc) + niestety ataki sa tlumaczone (z wiadomym skutkiem ;s ). Na dodatek cala manga jest w formacie a4 czytana od lewej do prawej...(nie mam pojecia jak jest w wersji amerykanskiej ;/ )
Ojej zatem widzę że pokarali nas wersją hamerykańską :/

Bidulek bo JPF wydaje mangi w takim formacie jak z Japonii. Pokemony musieli brać niebezpośrednio, stąd ten podział na zeszyty, poodwracane kadry oraz zmienione imiona.
Wielka fala na pokemony skonczyla sie kilka lat temu i jpf po prostu nie oplacaloby sie wydawac mangi dla garstki osob (w koncu jest pelno mang na ktore popyt jest o wiele wiekszy). Wiec moim zdaniem reaktywacja Pokemon Adventures skonczylaby sie tak samo jak naklonienie DXD do puszczenia pierwszych serii anime :X
[*]
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)
Stron: 1 2 3