Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: PokeSpe - Pytania, wątpliwości, nielogiczności
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Witam wszystkich Wink
Ostatnio kiedy rozmawiałem z moim kolegą wskazał mi on kilka, jego zdaniem, sporych nielogiczności w mandze, wystarczająco dużych aby nakłoniło mnie to do przeczytania ponownie serii GSC.
Wbrew pozorom, szybkiej fabule itd ta manga ma dość subtelnie plecioną fabułę i pomyślałem, że przyda się na forum temat w którym czytelnicy mangi będą mogli dzielić się swoimi wątpliwościami lub pytać o sprawy czy wątki, które zostały przez nań niezrozumiałe.
We mnie najwięcej wątpliwości wzbudza główny wątek serii GSC, nie potrafię połączyć celów Pryce'a z kierowaniem organizacją przestępczą. Właściwie do czego Team Rocket był mu potrzebny? Przecież ostatecznie sam złapał Ho-oha i Lugie, przecież cały misterny plan łatwiej byłoby przeprowadzić sekretnie, a nie robiąc potężne zamieszanie na terenie ligi.
Poza tym lodowy lider posiadał już pióra legendarnych ptaków lata temu, czemu wtedy nie złapał Celebii? Właściwie jedyną osobą, którą musiał zaatakować był Kurt, co też mógł zrobić potajemnie.

Drugą, moim zdaniem, nielogicznością jest wątek odznak w czasie akcji serii RBG. Właściwie jaki miały one sens i sama walka z liderami, jeżeli w lidze i tak mógl wystartować każdy. Dopiero w Johto naprawiono ten błąd. Czy może był jakiś większy sens zdobywania odznak w Kanto?
Warto wspomnieć, że Green ostatecznie zdobył tylko jedną...

I na sam koniec moje największe pytanie do znawców mangi, czyli o co tak właściwie chodzi z elitarną czwórką i w jaki sposób jej działanie jest sformalizowane. Konkretnie mam na myśli to, że o ile w Kanto w czasie RBG E4 wydaje się być samozwańczą grupą mniej lub bardziej szalonych osób, to już w Hoenn, raz że istnieje taka sama organizacja, dwa jej działanie wydaje się być w jakiś sposób określone zasadami organizacji pokemon i wolą samego czempiona (tak samo w Shinnoh).

Pozdrawiam Wink
(4.06.2013, 2:47)Revix napisał(a): [ -> ]We mnie najwięcej wątpliwości wzbudza główny wątek serii GSC, nie potrafię połączyć celów Pryce'a z kierowaniem organizacją przestępczą. Właściwie do czego Team Rocket był mu potrzebny? Przecież ostatecznie sam złapał Ho-oha i Lugie, przecież cały misterny plan łatwiej byłoby przeprowadzić sekretnie, a nie robiąc potężne zamieszanie na terenie ligi.
Poza tym lodowy lider posiadał już pióra legendarnych ptaków lata temu, czemu wtedy nie złapał Celebii? Właściwie jedyną osobą, którą musiał zaatakować był Kurt, co też mógł zrobić potajemnie.
To co napisałeś jest sensowne i w sumie racja, TR był mu niepotrzebny. Ale wtedy nie byłoby akcji. Pomyślę jeszcze nad tą kwestią.

(4.06.2013, 2:47)Revix napisał(a): [ -> ]Drugą, moim zdaniem, nielogicznością jest wątek odznak w czasie akcji serii RBG. Właściwie jaki miały one sens i sama walka z liderami, jeżeli w lidze i tak mógl wystartować każdy. Dopiero w Johto naprawiono ten błąd. Czy może był jakiś większy sens zdobywania odznak w Kanto?
Seria Yellow bardziej rozwija wątek odznak. Zwiększają one moc pokemonów. Poza tym są one dowodem, że pokonałeś liderów.

(4.06.2013, 2:47)Revix napisał(a): [ -> ]I na sam koniec moje największe pytanie do znawców mangi, czyli o co tak właściwie chodzi z elitarną czwórką i w jaki sposób jej działanie jest sformalizowane. Konkretnie mam na myśli to, że o ile w Kanto w czasie RBG E4 wydaje się być samozwańczą grupą mniej lub bardziej szalonych osób, to już w Hoenn, raz że istnieje taka sama organizacja, dwa jej działanie wydaje się być w jakiś sposób określone zasadami organizacji pokemon i wolą samego czempiona (tak samo w Shinnoh).
W Kanto było to takie nieformalne stowarzyszenie. Po pokonaniu ich w serii Yellow zawiązali się na nowo ze złych, którzy przeszli na dobrą stronę, więc wnioskuję, że ciągle działali nieformalnie. Późniejszych serii nie znam za dobrze.
Nie pamiętam zbyt dobrze starszych serii, więc dokładnie nie odpowiem, jednak w czasie RBG odniosłem wrażenie, że cały system ligi dopiero co powstał, co tłumaczyłoby występ w lidze bez odznak, czy niezrzeszoną Elitarną Czwórkę.
(4.06.2013, 8:34)Dragonite~ napisał(a): [ -> ]
(4.06.2013, 2:47)Revix napisał(a): [ -> ]Drugą, moim zdaniem, nielogicznością jest wątek odznak w czasie akcji serii RBG. Właściwie jaki miały one sens i sama walka z liderami, jeżeli w lidze i tak mógl wystartować każdy. Dopiero w Johto naprawiono ten błąd. Czy może był jakiś większy sens zdobywania odznak w Kanto?
Seria Yellow bardziej rozwija wątek odznak. Zwiększają one moc pokemonów. Poza tym są one dowodem, że pokonałeś liderów.
No tak, tylko po co pokonywać liderów ?
(4.06.2013, 8:34)Dragonite~ napisał(a): [ -> ]
(4.06.2013, 2:47)Revix napisał(a): [ -> ]I na sam koniec moje największe pytanie do znawców mangi, czyli o co tak właściwie chodzi z elitarną czwórką i w jaki sposób jej działanie jest sformalizowane. Konkretnie mam na myśli to, że o ile w Kanto w czasie RBG E4 wydaje się być samozwańczą grupą mniej lub bardziej szalonych osób, to już w Hoenn, raz że istnieje taka sama organizacja, dwa jej działanie wydaje się być w jakiś sposób określone zasadami organizacji pokemon i wolą samego czempiona (tak samo w Shinnoh).
W Kanto było to takie nieformalne stowarzyszenie. Po pokonaniu ich w serii Yellow zawiązali się na nowo ze złych, którzy przeszli na dobrą stronę, więc wnioskuję, że ciągle działali nieformalnie. Późniejszych serii nie znam za dobrze.
W serii HGSS działają w Johto całkowicie formalnie m. in. promując pokethlon.
(4.06.2013, 12:27)axel napisał(a): [ -> ]Nie pamiętam zbyt dobrze starszych serii, więc dokładnie nie odpowiem, jednak w czasie RBG odniosłem wrażenie, że cały system ligi dopiero co powstał, co tłumaczyłoby występ w lidze bez odznak, czy niezrzeszoną Elitarną Czwórkę.
Wg. bulbapedii Red był czempionem 9 ligi, jednym z pierwszych czempionów był sam prof. Oak. Sama liga rozgrywana jest co 3 lata, czyli w momencie wygranej Reda liga istnieje od 27 lat Wink

Dziękuje za odpowiedzi Smile
(4.06.2013, 12:53)Revix napisał(a): [ -> ]No tak, tylko po co pokonywać liderów ?
Liderzy w mandze mają większe znaczenie niż w anime. Są opiekunami miast, świetnymi trenerami. No i rozdają przedmioty zwiększające siłę pokemonów. I skoro liga jest co trzy lata, liderzy dostarczają atrakcji w czasie kiedy jej nie ma.
W RBG odznaki zwiększały statystyki Poków,dopiero po GSC zmieniono zasady,że do ligi potrzebne jest 8 odznak.

W RBG byłą samozwańczą grupą,a od Yellow (w sumie to do końcówki GSC) byli zarządzani przez Stowarzyszenie Ligi Pokemon.
Uważam, że dopiero w Hoenn sensownie rozwiązano sprawę ligi, tj. tego jak wygląda turniej plus następująca po wygranej walka z E4 przed starciem z czempionem. Swoją drogą ciekawe kto jest obecnie mistrzem ligi w Kanto i Johto, skoro turniej rozgrywa się co trzy lata. Jedyne czego nie pamiętam to czy w Kanto i Johto również po wygraniu turnieju trzeba było wyzwać obecnego mistrza czy automatycznie uzyskuje się tytuł?
Wystarczy pomyśleć. Red nie musiał walczyć z poprzednim mistrzem, a mimo to został mistrzem ligi. Nie jestem też pewien, ale chyba nie ma czegoś takiego jak "obecny" mistrz ligi. Każdy kto kiedykolwiek wygrał mistrzostwa lig pokemon w dalszym jest mistrzem. Np. Red wciąż jest mistrzem IX ligi pokemon, ten kto wygrał mistrzostwa przed nim wciąż jest mistrzem VIII ligi pokemon, a ten kto wygrał po nim wciąż jest mistrzem X ligi pokemon.

Kurcze, trochę chyba przesadziłem ze słowem "mistrz" :p
Ja mam wątpliwości jeśli chodzi o włosy Blue.

W ''odcinku'' (przyzwyczajenie z filmów i anime, jestem bardziej multimedialny Tongue) gdzie Blue miała się spotkać ze swymi rodzicami wyglądała tak po otrzymaniu nowych ciuchów od Silvera:

[Obrazek: blue___pokemon_adventures_by_xxverdanaxx-d31rdiy.png]

Widać że włosy Blue są lekko kręcone, a przy okazji nie są rozprostowane, nawet nie sięgają jej do... końca pleców że tak powiem.

Potem na pierwszej stronie FRLG, po założeniu nowych ciuchów (zaznaczam że to ten sam dzień) Blue wyglądała tak:

[Obrazek: 366266-59029-blue.jpg]

Tu jeszcze zdjęcie z oficjalnej okładki tomu 24, włosy Blue zmieniły długość:
[Obrazek: Green_Adventures.png]

Tu jeszcze zdjęcie, tutaj włosy Blue sięgają jej normalnie do końca pleców:
[Obrazek: blue_pokemon_special_3_by_lucila1111-d5tgljd.jpg]

Jak to możliwe że włosy Blue ot tak się zmieniły jeśli chodzi o długość? Przedtem miała kręcone, teraz ma ładnie rozprostowane i DŁUGIE (a wciąż mówię że akcja jest z tego samego dnia). W przeciągu paru godzin zmieniła fryzurę? Po co? xD Wszystkie te zdjęcia to nie fanmade'y, jedynie kolorystyka jest fanowska, tak to wszystko pochodzi z mangi.

Jeszcze druga sprawa co do stroju Szafirki. Mówi się że Szafirka normalnie miała niebieski strój. Tutaj oficjalne zdjęcie przedstawiające wszystkich bohaterów:

[Obrazek: 400px-Pokemon_adventures_characters.png]

Jednak na okładkach PS, ona ma strój w kolorze czerwonym:

[Obrazek: pokemon_adventures_21.jpg]

I jeszcze tutaj oficjalne zdjęcie na koniec bodajże 22 tomu:
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcRZdPBh4lorBGUfgee4jW3...iVSSBQ-hPd]

Wg. gier powinna mieć raczej pomarańczowy, a biorąc pod uwagę że czerwony strój Rubiego symbolizuje rubin, a zielony Emeralda symbolizuje szmaragd, to szafirka powinna mieć właśnie niebieski (właściwie to granatowy bądź fioletowy) strój żeby symbolizował szafir. Jak to w końcu jest?
Włosy Blue, hmm. Cóż, nawet jeśli akcja jest tego samego dnia, to i tak nie ma co się dziwić, zawsze mogła się wybrać do fryzjera na przedłużanie kocówek XD A tak na serio, to gdzie jest napisane, że wszystko toczy się jednego dnia? Pytam całkowicie serio, po prostu nie pamiętam.

Co do stroju Sapphire, to nie wiem dlaczego nie rozumiesz czemu się przebrała. W niebieskich ciuchach z tego co się orientuję chodziła po Emeraldzie, w czerwonych w RS. Z tego co kojarzę sam często podkreślałeś jak się zmieniła Crys, więc nie wiem czemu jest zaskoczenie, że nasza Szafirka zmieniła strój w kolejnych seriach ;D Dla przypomnienia:
[Obrazek: 100px-Crystal_emerald_chapter.png]
[Obrazek: 120px-Crystal_HGSS_Adventures.png]

Bardzo dobrze, że ludzie się zmieniają. Przynajmniej wiadomo, że w mandze czas płynie, a postacie dorastają. Wystarczy mi Ash co ma wiecznie 10 lat.
Cytat:A tak na serio, to gdzie jest napisane, że wszystko toczy się jednego dnia? Pytam całkowicie serio, po prostu nie pamiętam.

- W rozdziale ''Ucieczka'' (bodajże ostatni rozdział w R/S bądź pierwszy w FRLG) Blue rozmawia z Silverem przez skajpaja (lol xD) i mówi mu że nadszedł jej oczekiwany dzień ponieważ spotka się ze swoimi rodzicami, Silver się jej pyta czy dotarły do niej nowe ciuchy a ona mu dziękuje. Blue zakłada tę czapkę, potem akcja przenosi się na molo w Vermilion gdzie Blue jest całkowicie już ubrana w nowe ciuchy i za pomocą wodnej armatki Blastoise'a wchodzi na statek bo jej się nie chce czekać. Potem Blue zobaczyła złego ducha na statku, a dalej to już nie będę spoilerował Tongue. Warto też dodać że w między czasie była w Pallet Town i odwiedziła profesora który sam powiedział że Blue wyładniała Tongue.

Cytat:Co do stroju Sapphire, to nie wiem dlaczego nie rozumiesz czemu się przebrała.
Nie chodzi mi o to że nie rozumiem (bo wiem co się stało). Teraz spojrzałem na okładki Emeralda i faktycznie Szafirka jest tam w niebieskich ciuchach. Czyżby zniszczyła czerwony strój a Ruby uszył jej jeszcze nowy? Big Grin Tak czy siak to Szafirka w niebieskim stroju wygląda najlepiej. Sprawa wyjaśniona.

Cytat:Z tego co kojarzę sam często podkreślałeś jak się zmieniła Crys
Musiałaś mnie chyba pomylić z Qwest bo do Crystal nic nie mam. Nie przeszkadza mi to że nagle z jej grubych nóg zrobiły się chudziutkie. Nie przeszkadza mi jej zmiana ubioru (która i tak wyszła mym zdaniem na korzyść bohaterce).

Co do bohaterów to całe szczęście że się zmieniają, i wciąż żałuję że nie zrobiono anime na podstawie Speciala (chociaż z drugiej strony to powinienem się cieszyć bo jakakolwiek by Misty w specialu nie była to zawsze zostanie spartaczona).
Wow,ten dział zmartwychwstał,nie spodziewałem się,że dożyje tego dnia!
Pojęcie czasu w tej mandze mnie rozwala.Postacie niby dorastają,ale osoby,które nie należą do głównych bohaterów ''zatrzymują się w czasie''.
(16.08.2013, 20:30)Niemoralny Stefan napisał(a): [ -> ]Postacie niby dorastają,ale osoby,które nie należą do głównych bohaterów ''zatrzymują się w czasie''.

Tu bym nie była taka pewna. Jako odpowiedź wystarczy chyba to:
[Obrazek: Lance_Manga.png]
[Obrazek: LanceMissing.jpg]
Nie wiem jak Ty, ale ja widzę zdecydowaną różnicę Wink

Chociaż co do innych to w sumie racja... :<
Lance jako słodki 12latek, czy Lance jako 23letni mocarz? Odpowiedź jest oczywista Big Grin
W sumie to nie zdziwiłbym się jakby go jeszcze postarzeli, młody wygląd dodaje mu za bardzo dziecinnego uroku Smile
Hejo! Smile
Mam pytanie, w którym rozdziale mangi giną Maxie i Archie?
Wiem, że się już o to pytałam, ale ja bym chciała konkretny rozdział Confused
Stron: 1 2