Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Analiza sytuacji Asha przed Ligą Unova
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Proszę nie kopiować na konkurencyjne fora - Original by Krugs
Spoiler alert! Ten temat zawiera bardzo dużą dawkę spoilerów, proszę o wyrozumiałość

W tym temacie możecie zobaczyć, jak wygląda obecny skład Asha, jak prezentuje się sytuacja statystyczna Pokemonów, dostępność i niemal wszystkie walki o stawkę.

Na pierwszy ogień: oto lista Pokemonów, które Ash kiedykolwiek posiadał:
Ukryta wiadomość (Kliknij, aby wyświetlić)

Dostępny skład:

Niedostępne:

Kanto - odznaki

Kanto - Liga

Wyspy Pomarańczowe - Odznaki

Wyspy Pomarańczowe - Liga

Johto - Odznaki

Johto - Liga

Hoenn - Odznaki

Hoenn - Liga

Kanto Battle Frontier

Sinnoh - Odznaki

Sinnoh - Liga

Unova - Odznaki
Analiza statystyczna:
Punktacja prosta
[Obrazek: 105bnrm.png]

Punktacja proporcjonalna
[Obrazek: 20r5ovb.png]

Z tych tabel można odczytać między innymi, kto zaliczył najwięcej występów lub kto najwięcej przegrał. W tabeli uwzględnione prawie wszystkie złapane Pokemony. Uwzględniony też został Togetic.

Rankingi podzieliłem na 2 punktacje: punktację prostą i punktację proporcjonalną, ze względów czysto teoretycznych. Można sobie poporównywać Smile
Punktacja prosta: każdy mecz w lidze, o odznakę, lub w Battle Frontier ma tę samą punktację. Za zwycięstwo przyznawane są 3 punkty, za remis 1 punkt, za porażkę 0
Punktacja proporcjonalna:
- Normalne warunki, walka o odznakę: zwycięstwo 3, remis 1, porażka 0
- Jedna strona walczy ostatnim Pokemonem, walka o odznakę: zwycięstwo 6, remis 2, porażka 0
- Obie strony walczą ostatnim Pokemonem, decydująca walka o odznakę: zwycięstwo 12, remis 4, porażka 0
- Normalne warunki, Liga/BF: zwycięstwo 6, remis 2, porażka 0
- Jedna strona walczy ostatnim Pokemonem, Liga/BF: zwycięstwo 12, remis 4, porażka 0
- Obie strony walczą ostatnimi Pokemonami, decydująca walka, Liga/BF: zwycięstwo 24, remis 8, porażka 0

Tak naprawdę, Ash będzie miał do wyboru 2 możliwe opcje:
- Tak jak w Hoenn, wystawi swój cały skład Unoviański (Pikachu, Unfezant, Oshawott, Pignite, Snivy, Scraggy, Leavanny, Palpitoad, Boldore, Krookodile), co jest całkiem prawdopodobne, ponieważ ilość Pokemonów w tym składzie wynosi 10, wliczając także Pikachu.
- Tak jak w Sinnoh, Ash będzie się skupiał na Pokemonach z Unovy, ale nie tylko, bo także niektóre pozostałe Pokemony też mogą wystąpić, ale trzeba się spodziewać, że będą to Pokemony ze środka obu tabel (np. Noctowl, Muk) lub używane dawno temu (np. Primeape, Kingler), albo używane do tej pory bardzo rzadko.

A teraz lista 6 najlepszych (niektóre dociągnięte są te statystyki)
Najczęściej wybierane
1 Pikachu (79)
2 Sceptile (20)
3 Charizard (19)
4 Corphish (17)
5 Swellow (16)
6 Bulbasaur (13)
6 Squirtle (13)
6 Quilava (13)
6 Infernape (13)

Najwięcej zwycięstw
1 Pikachu (46)
2 Charizard (13)
3 Infernape (11)
4 Sceptile (10)
4 Corphish (10)
6 Swellow (9)

Najwięcej porażek
1 Pikachu (30)
2 Sceptile (10)
3 Charizard (6)
3 Swellow (6)
3 Corphish (6)
3 Torkoal (6)

Najwięcej remisów
1 Pikachu (3)
2 Bulbasaur (2)
2 Glalie (2)
4 Squirtle (1)
4 Tauros (1)
4 Lapras (1, niedostępny)
4 Quilava (1)
4 Swellow (1)
4 Corphish (1)
4 Torkoal (1)
4 Buizel (1)
4 Oshawott (1)

Pokemony (serie 1-2) (punktacja prosta)
1 Pikachu
2 Charizard
3 Bulbasaur
4 Squirtle
5 Snorlax
6 Kingler

Pokemony (serie 1-2) (punktacja proporcjonalna)
1 Pikachu
2 Charizard
3 Squirtle
4 Snorlax
5 Bulbasaur
6 Kingler

Pokemony (serie 3-5) (punktacja prosta)
1 Quilava
2 Bayleef
3 Donphan
4 Noctowl
5 Heracross
6 Totodile

Pokemony (serie 3-5) (punktacja proporcjonalna)
1 Quilava
2 Heracross
3 Bayleef
4 Noctowl
5 Donphan
6 Totodile

Pokemony (serie 6-9) (punktacja prosta)
1 Corphish
2 Sceptile
3 Swellow
4 Glalie
5 Torkoal
6 Ambipom (niedostępna)

Pokemony (serie 6-9) (punktacja proporcjonalna)
1 Sceptile
2 Swellow
3 Corphish
4 Glalie
5 Ambipom (niedostępna)
6 Torkoal

Pokemony (serie 10-13) (punktacja prosta)
1 Infernape
2 Staraptor
3 Buizel
4 Torterra
5 Gliscor
6 Gible

Pokemony (serie 10-13) (punktacja proporcjonalna)
1 Infernape
2 Gible
3 Buizel
4 Torterra
5 Staraptor
6 Gliscor

Pokemony (serie 14-16) (punktacja prosta)
1 Pignite
2 Leavanny
3 Oshawott
4 Unfezant
5 Snivy
6 Palpitoad

Pokemony (serie 14-16) (punktacja proporcjonalna)
1 Pignite
2 Oshawott
3 Unfezant
4 Krookodile
5 Boldore
6 Leavanny

Najlepsze najwyższe formy (punktacja prosta)
1 Charizard
2 Infernape
3 Sceptile
4 Swellow
5 Snorlax
6 Staraptor

Najlepsze najwyższe formy (punktacja proporcjonalna)
1 Charizard
2 Sceptile
3 Infernape
4 Snorlax
5 Swellow
6 Glalie

Najlepsze Pokemony, które mogą jeszcze ewoluować (punktacja prosta)
1 Pikachu
2 Corphish
3 Bulbasaur
4 Squirtle
5 Quilava
6 Buizel

Najlepsze Pokemony, które mogą jeszcze ewoluować (punktacja proporcjonalna)
1 Pikachu
2 Squirtle
3 Corphish
4 Bulbasaur
5 Quilava
6 Gible

Dream Team - pierwszy skład (punktacja prosta)
1 Pikachu
2 Charizard
3 Infernape
4 Corphish
5 Sceptile
6 Swellow

Dream Team - drugi skład (punktacja prosta)
1 Bulbasaur
2 Squirtle
3 Snorlax
4 Quilava
5 Staraptor
6 Buizel

Dream Team - trzeci skład (punktacja prosta)
1 Torterra
2 Bayleef
3 Pignite
4 Kingler
5 Glalie
6 Donphan/Noctowl/Leavanny

Dream Team - pierwszy skład (punktacja proporcjonalna)
1 Pikachu
2 Charizard
3 Sceptile
4 Squirtle
5 Infernape
6 Snorlax

Dream Team - drugi skład (punktacja proporcjonalna)
1 Swellow
2 Corphish
3 Bulbasaur
4 Quilava
5 Glalie
6 Kingler

Dream Team - trzeci skład (punktacja proporcjonalna)
1 Heracross
2 Gible
3 Bayleef
4 Noctowl
5 Muk
6 Buizel

Historia startów w Lidze Pokemon (oraz Battle Frontier):

Kwestia Cherena, Draydena i Marlona:
Ash ma obecnie 8 odznak. Ale to nie oznacza, że skończy na ósemce. Gary Oak w jednym z odcinków pokazał 10 odznak, wliczając odznaki z niedostępnych miast. Na dodatek, odznaka u Giovanniego miała być jego 11. Tak więc nic nie staje na przeszkodzie, aby jednak Ash zawalczył o dodatkowe odznaki. Ale trzeba też zwrócić uwagę na to, jak w większości Pokemony z Unovy są niedoświadczone, a wszystkiemu winny jest szeroka kadra Unovska (10 Pokemonów - tylko 6 możliwych do zabrania na walkę). Co do Cherena, to on ma dokładnie taką samą odznakę, jak Lenora, a więc Ash nie będzie walczył o odznakę, którą wcześniej zdobył. Tak więc, Ash być może na 8 odznakach nie skończy, jeśli naprawdę zależy mu na zwycięstwie w Lidze Pokemon.

Ankieta jest w temacie Wink
Wszystko pięknie ładnie, tylko, że:

Krugs napisał(a):Najlepsze Pokemony, które mogą jeszcze ewoluować (punktacja prosta)
1 Pikachu
2 Corphish
3 Bulbasaur
4 Squirtle
5 Quilava
6 Buizel
1: Pikachu to maskotka Nintendo, prędzej się doczekamy emerytury niż on ewoluuje. Zresztą- ile razy już odrzucił szansę ewolucji? Ash' Raichu- only in Suzuran.
3. Miał szansę ewoluować- odrzucił ją.
4. Scenarzyści o nim zapomnieli po BF.

Do całej reszty jako tako nie mam zastrzeżeń.
Taka smutna prawda, że:
1.Jeśli jakiś Pokemon ewoluuje to będzie on z Hoenn(tak samo jak było z Quilawą)
2.Charizard nie przybędzie, bo za daleko.
3.Ash zachowa się jak największy idiota i użyje tylko Poków z Unovy(tutaj takie 50:50)
Tak czy siak, jeden z punktów nastąpi. Gdyby Ash użył najlepszego teamu ever, to wygrałby, ale Charizard nie przybędzie, a on jest ważnym punktem tego Teamu(muszą być Charek, Sceptile, Pikachu, Heracross)
1. Jedyny pok z Hoenn który może jeszcze ewoluować to Corphish. Zazwyczaj kolesie od anime po macoszemu traktowali wodne pokemony Ash'a, ale kto wie...
2. Niestety racja. Skoro Charizard nie przybył do Sinoh to to że pojawi się w Unovie jest mało prawdopodobne.
3. Myślę że to że użyje tylko poków z Unovy jest bardzo prawdopodobne chociaż do samego końca będę miał nadzieję że to się nie stanie.
Sachees napisał(a):1.Jeśli jakiś Pokemon ewoluuje to będzie on z Hoenn(tak samo jak było z Quilawą)
Corphish? Tylko on został

Sachees napisał(a):2.Charizard nie przybędzie, bo za daleko.
A jak wytłumaczysz, że cały dostępny skład bez Unovskiego jest u Oaka? Niby wynika z trailera, ale to ma większe szanse, niż w przypadku Spurtu, który był openingiem "byle jakim, żeby rozbudzić nadzieje"

klimuk777 napisał(a):1: Pikachu to maskotka Nintendo, prędzej się doczekamy emerytury niż on ewoluuje. Zresztą- ile razy już odrzucił szansę ewolucji? Ash' Raichu- only in Suzuran.
3. Miał szansę ewoluować- odrzucił ją.
4. Scenarzyści o nim zapomnieli po BF.

Do całej reszty jako tako nie mam zastrzeżeń.
Bulbasaur woli być szybki, a nie ociężały jak Venusaur. Gdyby to była Chikorita, byłoby tak samo. Chikorita wówczas ewoluowała z konieczności, bo Ash był atakowany przez zespół R i nie miał Pokemonów. Bulbasaur też kiedyś przekształci się z konieczności.

Squirtle? Nie skreślajmy go aż tak Big Grin

Pikachu? Wszystko wiadomo

Sachees napisał(a):3.Ash zachowa się jak największy idiota i użyje tylko Poków z Unovy(tutaj takie 50:50)
Kolejne podejrzenie o rimejki Ruby i Sapphire? Cóż, w Lidze Hoenn użył Poków z Hoenn + Pikachu. Coś w tym jest. Jakby użył Unovskich Pokemonów i Pikachu - no nieźle Smile
Tak sobie pomyślałem... Może z Corphishem będzie taka akcja jak z Kinglerem w Lidze Indygo ?
Raczej nie, bardziej coś jak z Quilavą.
(20.08.2012, 21:01)Red napisał(a): [ -> ]Tak sobie pomyślałem... Może z Corphishem będzie taka akcja jak z Kinglerem w Lidze Indygo ?

Sachees napisał(a):Raczej nie, bardziej coś jak z Quilavą.

O to bym najprędzej podejrzewał Scraggy'ego, bo ze wszystkich Unoviańskich Pokemonów najmniej walczył, bo tylko w 2 walkach. Krabby/Kingler wówczas nie brał udziału w żadnej walce, zadebiutował w lidze i przekoksił 3 Pokemony z rzędu. Scraggy może to powtórzyć Big Grin
Jeszcze do niedawna myślałem, że Ash użyje tylko pokemonów z Unovy (co w sumie pasuje do teorii - gena nieparzysta - nowości), ale w Best Wishes! 2 stare powraca. Jeszcze 10 odcinków temu ludzie robili wielkie oczy na Pikachu, a ostatnie wspomnienie "starocia" było w odcinku 48 (Tracey). Teraz wszędzie Wingulle, czy inne Rattaty (ciekawe, czy rywale Asha skorzystają z okazji i złapią coś spoza V generacji), a stare postacie wracają do łask. Do tego jeszcze pokemony Asha w czołówce. Tak wiem, to wcale nie musi oznaczać ich pojawienia się, ale to jednak jakiś krok do przodu. Może i na Czarka są małe szanse (i dobrze!), ale Snorlaxa czy Muka w akcji chętnie znów bym zobaczył, zwłaszcza po lidze Sinnoh, gdzie narobili mi smaka, a potem ich perfidnie pominięto.

Co do miejsca Asha to uważam, że tym razem zajdzie dalej niż zwykle. Powód jest prosty - na tę ligę jest czas. Nic nie wskazuje na to, żeby mieli powtórzyć błąd w Sinnoh i zasypać nas fillerami, a potem zakańczać na łapu-capu, na czym ucierpiała właśnie liga (co najlepiej widać w ekspresowej wygranej Tobiasa). Teraz zaś aż się prosi o długą i rozbudowaną ligę, i taką też moim zdaniem dostaniemy.

Co do pozostałych odznak to Cherena nie spotka (animowym odpowiednikiem Cherena jest Trip), ale Marlona i Draydena jak najbardziej. Występ tego pierwszego już jest zapowiedziany, może i dojdzie do walki z ramach "ośmielenia początkującego trenera". Drayden zaś na pewno pojawi się przy okazji kontynuowanie przez Iris drogi Smoczej Mistrzyni, ale to dopiero na końcu, kto wie, czy może nie nawet po lidze. Nie zdziwiłbym się, gdyby Iris zwyciężyła i zostawszy liderką opuściła Asha. Aczkolwiek wydaje mi się, że sam Ash z Draydenem nie zawalczy, gdyż zrobi to Iris i chyba nie miałoby sensu robienie dwóch walk z tą samą osobą (niby Maylene walczyła dwa razy, raz z Ashem, raz w Dawn, ale wtedy to miało jakiś powód, a tu go jakoś nie widzę)

Cytat:Bulbasaur woli być szybki, a nie ociężały jak Venusaur. Gdyby to była Chikorita, byłoby tak samo. Chikorita wówczas ewoluowała z konieczności, bo Ash był atakowany przez zespół R i nie miał Pokemonów. Bulbasaur też kiedyś przekształci się z konieczności.
Z Bulbasaurem byłoby tak jak z Torterrą. Jako Turtwig był jednym z najlepszych poków Asha z Sinnoh, a wraz z ewolucjami stawał się coraz słabszy. Skończyło się na tym, że jako Torterra nie wygrał żadnej walki (nie licząc Zespołu R, którego wtedy mógł pokonać Magikarp ze Splashem). Przyczyną jest pewnie fakt, że Ash nie potrafi walczyć defensywnie, tylko "naparza" atakami.
Zawsze się mówi, że skoro BEST WISHES, to Ash w końcu wygra ligę, i zostanie mistrzem Pokemon. Następny sezon to Liga Mistrzów i see you later Pokemon's .
Ani Bulba, ani Squirtle nie ewoluują (no chyba że zrobią to w LM razem z całą resztą).
Moim zdaniem Ash wejdzie do Finału, i go wygra. Później jak już wcześniej wspomniałem awans do LM, spotka tam wszystkich dawnych rywali (Może oprócz Garego) i cała historia znajdzie koniec.
(20.08.2012, 21:51)tomash94 napisał(a): [ -> ]see you later Pokemon's .

Myślisz, że skończą coś, na czym tak dobrze się zarabia? Możliwe, że skończą, ale przygody z Ashem.
Wszystko pięknie ładnie, ale czy mistrzowi Ashowi będzie się chciało robić cokolwiek po wygranej w turnieju w rejonie Unova? xD

I tego się trzymam- mistrz nie miałby powodów dążyć dalej, więc historia Asha- która trwa już tak długo, że nawet nie mam siły przypominać, kiedy się zaczęła- najpewniej zbliżałaby się nieuchronnie do końca. A wszyscy wiemy, że to nie byłoby miło przyjęte, bo wszyscy zaczęli by płakać nad zniknięciem Asha (równie dobrze może być inaczej...), więc może to argumentacja głupia, lecz jeśli Ash miałby wygrać ligę, to na swój sposób największe marzenie uległoby rozwiązaniu, a raczej spełnieniu, to raczej chciałby nareszcie odpocząć.

Krótko mówiąc- zwycięstwo Asha mogłoby być końcem jego przygód (nie znam gustów Japończyków, dlatego użyłem słowa MÓC o innym polu rażenia niż MUSIEĆ), co w przypadku przyzwyczajenia się do tego człowieka wymagałoby od twórców sporego wysiłku, by nowy bohater (bo zakładam kolejne setki nowych Pokemonów) trafił do ludu.

Dlatego więc- subiektywnie na to patrząc- Ash nie wygra ligi. Ale że szanuję jego dokonania obstawiam przegrany finał. Może to będzie bolesna przegrana, ale zawsze srebro to więcej niż drobna pamiątka po turnieju. I tak, to tylko moja, odrealniona opinia. Tongue
Widzę, że kilka osób ma już dość Asha w anime ale chyba nie będziemy mogli się z nim rozstać. Co do wygrania ligi w Unovie to szczerze w to wątpię jeżeli będziemy mieć powtórkę z Hoenn i Ash użyje pikachu i pokemonów tylko z Unovy to nie ma szans przy pokemonach, które nie ewoluowały no i brakuje nam koksa tak jak w 4 Infernape i sceptile tu nie widać wymiatającego Poka. jedyną szansą na wygranie to zlepienie najlepszego składu czyli Czarek, Infernipe, Sceptile, Pikachu, reszty nie wiem. Najgorzej włazi mi do głowy pytanie po co nam Primape z powrotem w składzie Asha to już naprawdę robi się nielogiczne rozumiem powrót Pidgeota ale nie pokemona, którego oddano żeby był mistrzem boksu. Z Pidgeota byłby przynajmniej jakiś pożytek bo pokemony Asha, które są w swojej trzeciej formie są bardzo silne z wykluczeniem oczywiście Torterry bo coś z nią nie wyszło. Podsumowując albo w bw2 będziemy mieć sporo ewolucji Poków z Unovy albo trzeba liczyć na stare pokemony i powtórkę jak z Johto że Ash użyje starych Poków. Pożyjemy zobaczymy trochę jestem do tyłu z animcem bo bw2 jeszcze nie oglądałem tylko kawałek pierwszego odcinka o przybyciu Dawn i Mistrzyni. Ale nadrobię to z czasem.

Proszę pisać nazwy własne wielkimi literami. W tym poście to poprawiłem Smile
~Conquest
(20.08.2012, 22:48)grand37 napisał(a): [ -> ]Widzę, że kilka osób ma już dość Asha w anime ale chyba nie będziemy mogli się z nim rozstać.

Rozstanie z Ashem raczej nie ma sensu, ale mógłby trochę wydorośleć (mentalnie) :p

(20.08.2012, 22:48)grand37 napisał(a): [ -> ]Co do wygrania ligi w unovie to szczerze w to wątpię jeżeli będziemy mieć powtórkę z hoenn i Ash użyje pikachu i pokemonów tylko z Unovy to nie ma szans przy pokemonach, które nie ewoluowały no i brakuje nam koksa tak jak w 4 Infernape i sceptile tu nie widać wymiatającego poka. jedyną szansą na wygranie to zlepienie najlepszego składu czyli czarek, infernipe, sceptile, pikachu, reszty nie wiem.

Jeśli Ash miałby faktyczny dostęp do wszystkich Poków to dałoby się skleić niezły team, który mógłby coś osiągnąć, ale myślę, że wyjdzie Pokami z Unovy, chociaż tego nie chcę, bo za łatwo przegra.

(20.08.2012, 22:48)grand37 napisał(a): [ -> ]Najgorzej włazi mi do głowy pytanie po co nam primape z powrotem w składzie Asha to już naprawdę robi się nielogiczne rozumiem powrót Pidgeota ale nie pokemona, którego oddano żeby był mistrzem boksu.

Primeape może grać rolę tego "koksa". jak dla mnie to wszyscy powinni powrócić.

(20.08.2012, 22:48)grand37 napisał(a): [ -> ]Z Pidgeota byłby przynajmniej jakiś pożytek bo pokemony Asha, które są w swojej trzeciej formie są bardzo silne z wykluczeniem oczywiście torterry bo coś z nią nie wyszło.

No, troszkę jest w tym prawdy.

Co do samych szans to postawiłem na półfinał, czyli TOP4 - byłoby to sukcesem, zwłaszcza jeśli użyłby Poksów z Unovy, które są przeciętne (póki co). Choć pewnie wszyscy liczymy na powrót całej palety stworków ze starszych generacji. Drużyna Asha wygląda średnio, ale pewnie jeszcze dużo się zmieni przed rozgrywkami ligi.
(20.08.2012, 22:45)Kleszczu napisał(a): [ -> ]Wszystko pięknie ładnie, ale czy mistrzowi Ashowi będzie się chciało robić cokolwiek po wygranej w turnieju w rejonie Unova? xD

W ostatnim odcinku Gwiazdy Ligi Sinnoh Ash wyraźnie powiedział że chce wygrać jakąś ligę, dostać się do ligi mistrzów ..i zostać mistrzem mistrzów TongueP Więc raczej mu się będzie chciało coś po wygranej zrobić.
Zakładam że wtedy wszystkie jego Pokemony z wyjątkiem Pikachu rozwiną się na max swoich możliwości.
Stron: 1 2 3