Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Pierwszy trailer Pokemon B2/W2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
AKTUALIZACJA: Do działu Materiały Video na naszej została dodana prezentacja ataków Kyurema - Ice Burn i Freeze Shock. Aby przenieść się do działu wystarczy kliknąć na obrazek poniżej.
[Obrazek: fight.png]

Zwiastun

Na stronie gry Pokemon Black2/White 2 zamieszczono pierwszy zwiastun gier. Sama witryna została zaktualizowana w tle pojawiły się artworki postaci grywalnych, Akuromy, Homiki i Shizui.

Sam zwiastun ukazuje następujące rzeczy:
  • Trailer zapowiada "Nowe postacie tworzą nową historię!"
  • dwa nowe obiekty; jeden budynek wydaje się jakąś areną, drugi - to coś w rodzaju studia filmowego Pokemon(?)
  • Dwa Pokemony, które były w Pokemon B/W z trzeciej generacji pojawią się również w tych grach - Absol i Pelipper (czyli, zapewne Wingull również) i prawdopodobnie będą w numeracji Unova (dotychczas można było je złapać po lidze)
  • Mareep w numeracji Unova będzie miał numer #25, Azurill #30 a Arcanine #50
  • Akuroma opisany jest słowami "Wróg? Przyjaciel? Tajemnicza postać"
  • w wodnej sali gimnastycznej, w której liderem będzie Shizui będzie łamigłówka związana z kwiatami lilii
  • W pewnym momencie nasz rywal jest w towarzystwie postaci w tajemniczych strojach

Region

Region Unova jest nam dobrze znany z gier Pokemon Black/White. Gra rozgrywa się dwa lata później, w regionie zaszły niewielkie zmiany, ale znaczna jego część jest skuta lodem.
[Obrazek: 1.jpg]

Nowe miasto rozpoczynające grę

W grach Pokemon Black2/White 2 przygodę rozpoczynamy w mieście Hiōgi (ヒオウギシティ), które jest położone na południowym zachodzie regionu Unova.

[Obrazek: 2.jpg] [Obrazek: 3.jpg] [Obrazek: 4.jpg]
Z tarasu widokowego możemy podziwiać widokiW rodzinnym mieście jest PokeCentrum i szkołaTo dom głównego bohatera, tu zaczyna się przygoda

Nowe obiekty w regionie Unova

W ciągu dwóch lat, w regionie zostały wzniesione nowe obiekty.
[Obrazek: 5.jpg] [Obrazek: 6.jpg] [Obrazek: 7.jpg]
Budynek z czerwono-niebieskim szyldem. Nawiązanie do Pokemon Red/Blue?Szklany tunel podwodny. W rogu widać Mantime'aPasaż handlowy z dużą ilością stoisk

Bohaterowie: Nowe postacie - męska i żeńska

Zostały zaprojektowane nowe grywalne postacie, a ich ubiór jest dosyć sportowy.
[Obrazek: 8.png]

Rywal

Ten chłopak był niegdyś naszym przyjacielem za czasów dzieciństwa i również mieszka w mieście Hiōgi. Wydaje się, że nie ma zamiłowania do Pokemonów, najważniejsze dla niego jest zwycięstwo ponad wszystko.
[Obrazek: 9.png]
[Obrazek: 10.jpg] [Obrazek: 11.jpg] [Obrazek: 12.jpg]
Nasz rywalBlack2 kontra rywalTak! Zobaczmy, który z nas jest silniejszy!

Akuroma

Akuroma to nowa, tajemnicza postać. Jest on badaczem Pokemonem i często pojawia się na naszej drodze by udzielić nam wsparcia.
[Obrazek: 13.png]
[Obrazek: 14.jpg] [Obrazek: 15.jpg] [Obrazek: 16.jpg]
Akuroma z tajemniczą książkąNie, ja nie jestem zły! Nazywam się Akuroma i jestem naukowcemMam urządzenie, dzięki któremu Pokemony...

Homika

Homika (ホミカ) jest nową liderką w grze, specjalizującą się w Pokemonach trujących. Jest fanką muzyki, sama gra na gitarze basowej, a jej sala przypomina nieco klub muzyczny.
[Obrazek: 17.png]
[Obrazek: 18.jpg] [Obrazek: 19.jpg] [Obrazek: 20.jpg]
Black2 kontra HomikaSala gimnastyczna Liderka Homika wyzywa na pojedynek!

Shizui

Shizui (シズイ) to kolejny nowy lider. Podczas gry pojawia się kilka razy, często dając nam wskazówki. Prowadzi bardzo aktywny tryb życia, jego specjalnością są wodne Pokemony.
[Obrazek: 21.png]
[Obrazek: 22.jpg] [Obrazek: 23.jpg] [Obrazek: 24.jpg]

Zaktualizowany UnovaDex

Teraz w UnovaDexie jest 300 Pokemonów! Znajdziemy w nim znane nam kieszonkowe potwory ze wcześniejszych generacji m.in. Eevee, Riolu, Mareep, Psyduck a także bardzo silne takie jak Weavile, Metagross, Lapras czy Tyranitar.
[Obrazek: 25.jpg] [Obrazek: 26.jpg]
[Obrazek: 27.jpg] [Obrazek: 28.jpg]
[Obrazek: 29.jpg] [Obrazek: 30.jpg] [Obrazek: 31.jpg]
TAAAAK!

"Wróg? Przyjaciel?" o Akuromie <3
Moja teoria, że to jest Ghetsis może być prawdziwa. HELL YEAH! Zaczynam hypeować tę grę jeszcze bardziej! Game Freak nie spierniczcie tego!
Gonzo popieram w każdym stopniu, a azurilla dali pewnie specjalnie dla mnie. Smile
Wszyscy spodziewali się czegoś w stylu platyny lub crystala, a tu...
Akuroma miałby być Ghetisem? Jakoś mi się nie wydaje, chociaż pewnie profesorek będzie miał coś wspólnego z Plasmowcami (N sequeli?) Na zwiastunie było widać jeszcze jedną fajną rzecz - sprite losowej trenerki się rusza! Niby nic, ale tyle radości Big Grin.
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Pod tym lądolodem widać zieloną Unovę i jakieś budynki w miejscu miast (ciężko stwierdzić, czy wyglądają jak w starej Unovie). Może pewnym momencie się to roztopi i otrzymamy nowe tereny do zwiedzania po lidze? (w sumie Liga też jest zamrożona, ciężko w takiej walczyć Tongue)
Bardzo dobrze, że niema tych miast-zapychaczy typu Black City itp. dostępnych po lidze. (chociaż lód może ustąpić po pokonaniu Kyurema ;/)
Axel, dodam, że:
Ghetsis ma imię od dźwięków g i Cis, które są dysonansem - zaburzają harmonię.
Imie Akurom na angielski tłumaczy się na Achrom - achromatic, czyli achromatyczny, czyli nieposiadający barwy - też burzy harmonię, tym razem kolorów a nie dźwieków.

btw, DAWAĆ MI SHADOW TRIAD!!! :3
Filmik jest świetny, ale tak samo jak w przypadku trailera kinówki ma mocno skompresowane audio. Ale muzyka jest bardzo fajna, zasłyszałam nową aranżację megaklasycznego motywu z openingu (mam to ma myśli, pierwszą część utworu, bo tu jest też motyw z ekranu tytułowego), czyli moja teoria, że soundtrack będzie zupełnie nowy (a starsze melodie doczekają się nowych aranży) ma jakieś potwierdzenie w rzeczywistości. A wtedy na pewno zostanie wydany ofcjalnie sounstrack i dojdzie kolejny album do sprowadzenia sobie z Japonii kiedyś tam jak będzie kasa i możliwość. A wtedy nie będzie tak jak w przypadku ekskluzywnych tracków dla Emeralda czy Platyny, że trzeba się zastanawiać co kto skomponował.

Coraz bardziej się napalam na tą grę i coraz bardziej żałuję, że mam takie zaległości w graniu.
Chicorii: Jeszcze jest trochę czasu na zagranie w B/W, spokojnie zdążysz. Ja i tak czekam na wersję angielską (lubię wiedzieć, w co gram), ale się obawiam, że tym razem nie wytrzymam i zepsuję sobie przyjemność z gry czytając opisy fabuły.
Gonzo: Teraz to mi się wydaje nieco bardziej prawdopodobne, nie zastanawiałem się nad znaczeniem tego imienia. Ciekawe kim są te "czarne" postacie, może Ghetis reaktywował Plasmę pod inną nazwą? Też czekam na Shadow Triad. Razem z Condordią i tą drugą to najbardziej tajemnicze postacie.
Oczywiście, że wiem, że jest jeszcze czas. Mój problem nie nazywa się "nie mam czasu na granie w White'a" (gdyż tą wersje chcę sobie sprawić), tylko "nie mam funduszy na zakup". Jak wiadomo istnieje sposób na poradzenie sobie z tym problemem: zarobienie kaski, ale gdyby to było takie proste (znalezienie jakiejś pracy) to już dawno bym grała.
Wow, niezły news! Big Grin Fajnie zrobili z tą zamarzniętą Unovą, ale na 90% będzie coś z jej odmrożeniem, bo jak mówił Axel, pod tym lodem coś widać. No i ruszający się trenerzy- super!

300 Post! Wink
Jak sobie teraz patrze na sprite'y grywalnego chłopca to coraz bardziej jego fryz wydaje mi się zabawny.

Rywal jest fajny, ale ten tekst: "Wydaje się, że nie ma zamiłowania do Pokemonów, najważniejsze dla niego jest zwycięstwo ponad wszystko." za bardzo śmierdzi mi Silverem, mam nadzieję, że nie będzie sypał takimi samymi tekstami co on, bo one były żenujące.

Profesorek ma całkiem niezły design, kojarzy mi się z Elmem, do którego mam sporą dawkę sympatii (ale to w końcu johtowski profesor, a ja mam wielki sentyment i sympatię do Johto). Ale z niebieską częścią włosów wygląda śmiesznie, prawie jakby miał aureolkę.

Liderka Homika coraz bardziej mi się podoba, jak przyglądam się jej artowi. Wygląda jakby uginała się pod ciężarem zbyt dużej basówki, aż mi się przypomniał teledysk do The Miracle Queen, gdzie dzieciaki wcielają się w zespół i chłopiec naśladujący Briana Maya ma za dużą jak na swój wzrost kopię Red Special (choć on się akurat nie ugina i bardzo dobrze naśladuje gesty typowe dla gitarzysty :p).

Wodny lider może być.

Świetnie, że zostanie dodane do deksu Unowy tyle starych Pokemonów. Obecność Tyratinata (więc także i jego wcześniejszych form) najbardziej mnie ucieszyła, jeśli nie będzie zbyt późno to schwytania, to najpewniej zasili mój team, kochany piesio Arcanine też mnie cieszy (szczególnie, że ognistego startera nie mam zamiaru brać, ostatnia forma ewolucyjna jest zbyt obleśna, staram się nie dobierać Pokemonów na podstawie wyglądu, ale w tym wypadku Pokemon jest zdecydowanie zbyt obrzydliwy), a jeszcze Mareepa widzę (kolejny sentyment ze starego dobrego Silvera), jest Weavile (od czasu Platyny bardzo polubiłam tego Pokemona, skurczybyk okazał się nad wyraz przydatny) i inne lubiane Kieszonkowe Potwory.

Jak naprawdę wszyscy trenerzy będą się ruszać podczas walki to świetnie. Jestem tylko ciekawa jak oni chcą to wszystko upchnąć na kartridżu.
(14.04.2012, 12:45)Chicorii napisał(a): [ -> ]Oczywiście, że wiem, że jest jeszcze czas. Mój problem nie nazywa się "nie mam czasu na granie w White'a" (gdyż tą wersje chcę sobie sprawić), tylko "nie mam funduszy na zakup". Jak wiadomo istnieje sposób na poradzenie sobie z tym problemem: zarobienie kaski, ale gdyby to było takie proste (znalezienie jakiejś pracy) to już dawno bym grała.

Gdyby jednak koleżanka była skłonna zrezygnować z White to ja sobie właśnie sprawiłem Blacki z Japonii i wersję US mogę sprzedać za jakieś śmieszne grosze. O ile dobrze pamiętam to mam w niej ostatniego eventowego Victiniego i Arceusa z naturą modest i całkiem niezłymi IVami (tego na lvl. 100 z głosowania w dream worldzie).

Trailer nie zawiódł moich oczekiwań. Aż bije po oczach że obraz tego lodu jest nałożony na prawdziwą mapę i jestem na 99% pewien że po przejściu ligi lodowce znikną tak więc lokacji ogółem będzie sporo. Gdyby twórcy zadbali o realizm to po tak szybkim roztopieniu całego lodu mieszkańców unovy czekała by niezła powódź. Jednak to tylko gra a więc podejrzewam że cała woda zniknie gdzieś w niewyjaśniony sposób. Zresztą kto by tam patrzył na takie szczegóły.
Zapowiada się świetnie Smile Ale że jestem cierpliwy to poczekam aż gry trafią normalnie do polskich sklepów. Obszar na mapie który jest przesłonięty lodem nie będzie dostępny? Bo jeżeli tak, to gdzie będzie liga Big Grin
Z tego co zauważyłem w trailerze to chyba będzie można występować bądź tworzyć filmy i to właśnie po to jest ten budynek z czerwono-niebieskim szyldem. Już nie mogę się doczekać.
uuuuuuu... zmiany są nie tylko kosmetyczne, wspaniale się zapowiada
już nie mogę się doczekaćBig Grin
Stron: 1 2 3