Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Podobieństwa między postaciami
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Skoro mamy wątek z podobieństwem między. Podobieństwa te dzielą sie na 2 kategorie: pod względem wyglądu i pod względem zachowania.

Pod względem wyglądu

Paul i Trip - Obaj są tej samej postury, noszą podobne ciuchy, maja prawie identyczne fryzury.

Lucian i Tobias - Z początku kiedy nie została ukazana twarz Tobiasa, myślałem że to Lucian. Obaj maja podobne fryzury i w dodatku w podobnym kolorze. Jedyne co ich różni to to że Lucian nosi okulary.

Lance i Dino - Identyczny fryz w takim samym kolorze. Dino wydaje się być wyższy i chudszy.

Ash i Reggie - Jak tak na to popatrzeć, to Reggie wygląda bardziej jak brat Asha, nie Paula

Harley i Mandi - Obaj panowie wyglądają bardzo dziewczęco, mają bardzo długie włosy i u obu można pomylić płeć.

J i Steven - Podobna kolorystyka ubrań i ten sam kolor fryzur.

Narrisa i Flint - Narrisa była jego fanką więc chciała się do niego upodobnić (afro i takie same cichy).

Barry i Bianca - Oboje maja blond włosy i taką samą kolorystykę ubrań

Pod względem zachowania

Paul i Trip - Obaj od początku nie przepadają za Ashem, maja bardzo silne Pokemony które szybko ewoluują. Rożnica jest taka ze Trip bardziej dba o swoje Pokemony.

Paul i Georgia - Oboje lubią wywyższać na rywalami.

Barry i Bianca - Oboje są niezdarami, które często wpadają na naszego bohatera.

Butch i Stephan - Może to nie podobieństo w ich zachowaniu ale inni nie potrafią zapamiętać ich imion.

To wszystkie pary, które pamiętam. Jak znacie więcej to piszcie.
Paul/Shinji napisał(a):Paul i Trip - Obaj od początku nie przepadają za Ashem, maja bardzo silne Pokemony które szybko ewoluują. Rożnica jest taka ze Trip bardziej dba o swoje Pokemony.

Różnica jest taka, że Trip to pajac, który niczego nie osiągnął (Ash, błagam cię wezwij na jeden odcinek Charizarda, albo Sceptile'a, żeby pokazać mu jakich koksów wytrenowałeś...), a Paul ma podobne osiągnięcia do Asha co z kolei daje mu prawo do kwestionowania jego metod...

Paul/Shinji napisał(a):Paul i Georgia - Oboje lubią wywyższać na rywalami.
Paul po prostu gardzi każdym kto nie jest czystym pragmatykiem w kwestii treningu pokemonów i przy okazji może zostać przez niego pokonany, Georgia... ona po prostu nie cierpi smoków i poniża każdego kto je trenuje.

Jeśli chodzi o podobieństwa jakie ja dostrzegłem... Dobra nie chce mi się wymieniać wszystkich, więc rzucę to, które mi się najbardziej rzuciło w oczy.

Cilan i Brock- Obaj liderzy, obaj gotują, obaj bardzo dobrze znają się na pokemonach, obaj mają coś oczami... Dajcie Cilanowi koszulkę z napisem: "Jestem naśladowcą kolesia, którego nie znam".

+ Misty i Iris- obie pouczają Ash'a, byla plotka gdzieś że Iris jest starsza od Asha (Misty napewno jest, więc pewnie Iris też.. nie wiem, to byla plotka, źródlo to pokebeach, ale to bylo w 2010r.), obie się boją pokemonów (jedna robaków co jest zrozumiale, druga zaś lodowych), obie chcą zostać mistrzyniami wlasnego typu (Misty pokemonów wodnych, Iris pokemonów smoczych).

No i jest jeszcze coś: Misty jest 1szą dziewczyną Ash'a, z którą Ash się mocno związal. Ich historia zaczęla się od roweru. Misty ma jasną karnację, oraz jest najnormalniej ubrana. Iris zaś jest 4 dziewczyną Ash'a z którą się ''przypadkowo'' spotkal. Iris ma ciemną karnację, ma niewiadomo co na glowie, oraz czasami próbuje naśladować Ash'a. W dodatku jest to pierwsza dziewczyna której Ash nie zniszczyl roweru.

Nie zdziwilbym się też gdyby się okazlo że Iris będzie liderką w Opelucid. Wszyscy dobrze wiemy że pochodzi ona z Wioski Smoków (co imo jest glupim posunięciem w anime, bo to POWINNA być liderka, jeśli Ash ma znowu podróżować z liderami, i ma to nawiązywać do 1 generacji to sorry, inaczej się nie da :]).
Temat bardzo spamogenny. Ostrzegam, że jeśli przerodzi się w "Zjedź bezmyślnie I/II/III/IV/V genę" to go zamknę i posypią się ostrzeżenia. I pokwapcie się o więcej niż jedno podobieństwo, bo to trochę wygląda jak: "Gardevoir to kopia Jynx, bo jest psychiczną kobietą"

A teraz pora na mnie:
Absolutnie zgadzam się, że Bianca jest podobna do Barrego. Wyglądają podobnie, oboje są roztrzepani, ciągle się wydzierają, wpadają na Asha i kiepsko walczą.
Harley - Nando - są lekko pedałkowaci, noszą się podobnie, biorą udział w Pokazach
Ritchie - Ash - mają podobne poki (zwłaszcza w I generacji), obydwaj nie chcą wygrywać za nic, Pikachu to ich przyjaciel, ryzykują życie za Pokemony, mają bliskie spotkania z legendami.. Zresztą twórcy od początku przedstawiali Richiego jako Asha 2.
Morrisson - Stephan - nieco otyli, ścigają się z Ashem o wszystko (ściganie się o jedzenie niemal identyczne w Hoenn i Unovie), lekko się wymądrzają i są roztrzepani.

Cytat:Cilan i Brock- Obaj liderzy, obaj gotują, obaj są hodowcami, obaj mają coś oczami... Dajcie Cilanowi koszulkę z napisem: "Jestem naśladowcą kolesia, którego nie znam".
Dajcie koledze koszulkę z napisem "Nie wiem, kogo opisuję". Od kiedy Cilan jest jakimś pospolitym hodowcą? Jest znawcą, a to zupełnie inna profesja, nawet nie bardzo podobna.
Cytat:pospolitym hodowcą
Nie wiem czy wiesz, ale bycie hodowcą wręcz WYMAGA bycia znawcą tego co się hoduje...
Cytat:Nie wiem czy wiesz, ale bycie hodowcą wręcz WYMAGA bycia znawcą tego co się hoduje...
Bycie trenerem czy koordynatorem również wymaga bycia znawcą, nie mówiąc już o profesorze. Czyli co, połowa poke-zawodów to jedno? Hodowca do gościu, który z dwóch poków robi trzy, a znawca to ten, który mówi, czy pokemon jest fajny czy niefajny. Prawdę mówiąc znawca nie musi mieć żadnego pokemona, bo tylko je ocenia, a hodowca jak poka nie ma, to hodowcą nie jest, bo nie ma się czym opiekować. To trochę tak jak z psychologiem dziecięcym i opiekunką.
(5.03.2012, 21:27)Ertix napisał(a): [ -> ]Nie zdziwilbym się też gdyby się okazlo że Iris będzie liderką w Opelucid. Wszyscy dobrze wiemy że pochodzi ona z Wioski Smoków (co imo jest glupim posunięciem w anime, bo to POWINNA być liderka, jeśli Ash ma znowu podróżować z liderami, i ma to nawiązywać do 1 generacji to sorry, inaczej się nie da :]).
Myślałem o tym samym, ale po takim czasie Iris nadal ma tylko jednego pokesmoka, więc nie może zastąpić lidera smoczych pokemonów. Pewnie pod koniec serii Iris zostanie uczennicą Drydena i dlatego opuści Asha (kolejna xD).

Co do podobieństwa Cilena i Brocka to ja widzę tylko takie że obydwaj gotują (ktoś to musi robić). Ciekawe tylko że w pokemonach do roli kury domowej sprowadza się faceta xD Bardziej powtarzalne jest to że po raz kolejny do Asha przyłączył się pierwszy lider.
Puf :

[Obrazek: 240px-Maren.png][Obrazek: 230px-Jimmy.png]

Reszta podobieństw przychodzących mi do głowy została już wymieniona, więc nie widzę sensu ich powtarzać a tego tu nie znalazłem.
Duże podobieństwo:
Barry - Bianca
Oboje nadpobudliwi, narwani, wszystko robią w biegu, są ciapowaci, blondyni i podobny ubiór.

Jessie - Cassidy
Szybko się denerwują, pomiatają jedna Jamesem, a druga Butchem.
Jessiebelle jest identycznie podobna do Jessie, ten sam kolor włosów, ta sama twarz, prawie te same imię. Gdyby nie charakter i ciuchy były by identyczne.
ale ty wiesz że to ta sama postać?
(7.03.2012, 22:15)wx08752wx napisał(a): [ -> ]ale ty wiesz że to ta sama postać?
A ty wiesz, że nie wiesz o czym mówisz? Smile O ile się nie mylę, Jessiebelle to całkiem inna osoba niż Jessie, może pomyliłeś z Jessiliną.
A czy Jessibelle to nie ta , za którą miał się ożenić James ? i m.in dlatego on uciekł ;D W którymś odcinku Galactik Battles podejrzę było o niej właśnie .
(7.03.2012, 17:32)armando napisał(a): [ -> ]Puf :

[Obrazek: 240px-Maren.png][Obrazek: 230px-Jimmy.png]
To zamierzone podobieństwo xD

Co do Jessiebelle to:
http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Jessiebelle
Musashi i Yamato (Jessie i Cassidy). One są w zachowaniu właściwie...takie same.
Stron: 1 2