Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Legendy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
(19.06.2011, 16:29)klimuk777 napisał(a): [ -> ](Jak Tobias niby złapał Latios'a skoro ten wącha kwiaty od dołu?)
Lati@sów jest więcej niż jeden. Jedna sztuka istnieje tylko w przypadku: Arceusa, czasoprzestrzennego tria, duszków, piesków(kotków, bestii), duetu z Jotho, tria pogodowego, Jirachi, Mew i Mewtwo. Nie licząc poków z Unovy, których nie znam i nie mam pojęcia, ile ich jest.
@axel
Kilka pominąłeś:
Darkrai
Cresselia
Regigas
Manaphy (choć Phione jest dużo)
Legendy z 5 geny o, których wspomniałeś.

Jeszcze do tego są 2 Mew'y.
Jeden z którego sklonowano Mewtwo i drugi z filmu: Lucario i Tajemnica Mew.
Fakt o Regigigasie zapomniałem, ale moim zdaniem Cresseli, Darkraiów i Manaphych jest więcej niż jeden.
Darkrai - jakoś wątpię, żeby Darkrai z filmu 10. był tym samym, co ten z anime. No i Tobias złapał jednego, czyli ludzie nie mają już koszmarów?
Cresselia - jest przeciwieństwem Darkraia, a skoro tych jest więcej to Cresseli też
Manaphy - moim zdaniem po prostu bardzo rzadko tworzy się jego jajo, więc teoretycznie może być ich więcej. Chociaż nie wiem, czy Phione się da zbreedować
Mew także jest więcej niż jeden. Jeden Mew pojawia się w Filmie Pierwszym, a drugi w filmie o Lucario. Tria Psów także jest więcej. Przykładem może być tutaj Entei z filmu oraz Entei z Anime. Co do Darkrai też jest ich 2 lub więcej. Przykład to Darkrai Tobiasa i Darkrai z filmu o nim właśnie.
W sumie z Mew masz rację, w końcu kiedyś żyło ich mnóstwo. Z pieskami mam problem, bo teoretycznie Ho-oh uratował tylko trzy pokemony z wieży, więc powinno być po jednym egzemplarzu każdego, tylko skąd się wzięły Shiny w filmie 13?
Jeśli chodzi o V genę:
smoki - wiadomo, że po jednym to w sumie logiczne
muszkieterzy - niby nie było historii ich powstania, ale opiekują się Keldeo, więc pewnie po jednym
dżiny - kierują pogodą, jeśli się nie mylę, więc jest ich więcej
O pozostałych nie wiem zupełnie nic, więc nie piszę.
Tyle, że Darkrai, KIEDYŚ był normalny potem z jakiegoś nieznanego nam powodu mimowolnie zaczął wywoływać u ludzi i pokemon'ów koszmary, dlatego Arceus umieścił go na Newmoon Island, a obok stworzył Fullmoon Island na, którym umieścił Cresselia'e, by Darkrai nikogo mimowolnie nie skrzywdził, ponieważ bez udzielenia pomocy większość osób nigdy nie budziło się z jego koszmarów.Więc jakim cudem miałoby być więcej niż jeden Darkai, po za tym w anime zauważono, że Darkrai wędruje, tak więc ten z filmu, ten z Canavale i ten Tobias'a, to jeden i ten sam. Darkrai najpewniej dobrowolnie przyłączył się do Tobias'a. (Inaczej by rozwalił swój Pokeball, przy pierwszej okazji i w ogóle nie dałoby się złapać go w zwykły Poke ball)

Shiny Pieski, są shiny bo tak się twórcą spodobało, po za tym jakoś chyba trzeba było odróżnić iluzję Zoroark'a od prawdziwego Trio.

Pisać, że Dżinów jest więcej bo kierują pogodą to jak pisać, że jest po kilka Groudon'ów, Kyogre'ów i Rayquaza. Jest po jednej sztuce, bo inaczej by walczyły między sobą o dominację.

Phione'y najpewniej w anime mogą się rozmnażać (Pokazano, że są różnych płci w odcinku, gdzie jeden z nich zakochał się w Buneary Dawn).

Manaphy- Tu licho wie, możliwe, że z 1 na 1 000 000 jaj Phione wykluwa się Manaphy.

Entei z filmu to nic innego jak działalność Unown'ów (Coś z tym Archeologiem zrobili) związana z ruinami w, których wykopaliska prowadził ojciec tej dziewczynki. (Żaden z tego Trio nie umie mówić ludzkim głosem)

Kwestia duetu z Johto:
Ho-Oh faktycznie jest tylko 1, ale w anime pokazano, że Lugia to gatunek po prostu rzadko występujący.
To Darkrai jest na Newmoon Island i jednocześnie wędruje po świecie? Nie, to bez sensu, Darkraiów musi być więcej.
klimuk777 napisał(a):Pisać, że Dżinów jest więcej bo kierują pogodą to jak pisać, że jest po kilka Groudon'ów, Kyogre'ów i Rayquaza. Jest po jednej sztuce, bo inaczej by walczyły między sobą o dominację.
To zupełnie inna ranga. To tak, jakby napisać, że Celebii jest jeden, bo tak jak Dialga może przenosić się w czasie, a przecież widzieliśmy ich więcej. Poza tym, z tego co mi wiadomo, Dżiny nie walczą ze sobą (a nawet czasem się spotykają) i nie mogą osuszyć/zatopić świata, więc nie widzę większego problemu

@Dół: Nie możemy się tak umówić, bo nie byłaby to prawda.
Żeby nie zaśmiecać tematu o Ligach dyskusjami o legendarnych pokemon'ach w anime zakładam ten temat.

axel napisał(a):To Darkrai jest na Newmoon Island i jednocześnie wędruje po świecie? Nie, to bez sensu, Darkraiów musi być więcej.
klimuk777 napisał(a):Pisać, że Dżinów jest więcej bo kierują pogodą to jak pisać, że jest po kilka Groudon'ów, Kyogre'ów i Rayquaza. Jest po jednej sztuce, bo inaczej by walczyły między sobą o dominację.
To zupełnie inna ranga. To tak, jakby napisać, że Celebii jest jeden, bo tak jak Dialga może przenosić się w czasie, a przecież widzieliśmy ich więcej. Poza tym, z tego co mi wiadomo, Dżiny nie walczą ze sobą (a nawet czasem się spotykają) i nie mogą osuszyć/zatopić świata, więc nie widzę większego problemu

Mi chodziło o walkę dżinów tego samego gatunku. (Np. 2 Thundurus'y)
Może i nie wywołują susz/powodzi, ale Tornadus może wywołać tornado, które zrówna wszystko z ziemią, Thundusrus burzę, która może wywołać powódź, a Landorus trzęsienie ziemi po, którym niewiele zostanie. Tak więc Kami trio (ich poprawna nazwa) może być równie niszczycielskie co Weather Trio.
Po za tym jak mogliby się niby rozmnażać skoro to 3 facetów jest?
Jeszcze mógłbym zrozumieć, jakby się okazało, że Landorus to ojciec pozostałej 2. (Ojcostwo w tej sytuacji rozumiem na zasadzie takiej jak Arceus i Creation Trio)

Darkrai tylko przez jakiś czas siedział na Newmoon Island potem nawiał i zaczął wędrować, ale, że wszyscy znali jego zdolności próbowali go przepędzić przez to zaczął omijać ludzi. (Alicia była pierwszą, która podeszła w stosunku do niego bez uprzedzeń)
Po prostu co jakiś czas udaje się na Newmoon Island by zgromadzić energię. (Wzmacnia się energią życiową, którą pobiera z ludzi/pokemon'ów podczas ich snu, gdyż nie może się normalnie żywić)
Ja osobiście postrzegam do rozdartego na złą i dobrą stronę, która nad nim akurat panuje to już zależy od sytuacji.

Jeszcze dorzucę sprawę Kyurem'a, póki oficjalnie nie oświadczą jakie jest jego pochodzenie ja utrzymuję wersję, że:
Jest cała rasa takich kosmicznych smoków niszczycieli, a ten akurat przybył na ziemię, gdyż te warunki odpowiadałyby jego rasie. (Pod dostatkiem słabych ludzi, którymi mogliby się żywić)
Potem wdarł się w walkę z Reshiram'em i Zekrom'em, a skoro oni nie potrafili go zniszczyć uśpili go w Giant Chasm(związali go tym samym z miejscem jego przybycia)
Prawdopodobnie od dawna już nie śpi, ale nie może się wydostać i wezwać swych pobratymców.
to może wymieńcie Legendy z każdej serii i zastanawiajcie się, ile ich jest.

I GEN:

- Mewtwo
- Mew
Mewtwo z tego co pamiętam był tylko jeden bo w filmie pierwszym i w Mewtwo powraca to był ten sam, a Mew oprócz w filmie 1 był jeszcze w Filmie 8, i został przedstawiony jako opiekun drzewa początku. Więcej o nich nie pamiętam. Tongue
Mewtwo- mogą być 2, jakby nie było w Powrót Mewtwo mówiono, że wytworzenie nowego może trwać lata, a parę lat faktycznie minęło. A skoro Giovanni nie mógł znaleźć Mewtwo mógłby postanowić stworzenie nowego (NIE Mewthree, tylko Mewtwo shiny)
Ale to czysto hipotetycznie zostańmy przy tym, że jest 1.

Mew- są 2, jeden z filmu 1, drugi z filmu 8. Po za tym kiedyś (prehistoria) było ich więcej. (Rzadko spotykane, ale 100-1000 spokojnie by było)
IV Gena:

- Regigigas: Jeden był w Filmie z Giratiną, a drugi przebudzony z jakiegoś tam kamienia poprzez zgromadzenie 3 golemów w świątyni.
@Pezet
Przy napisach końcowych było pokazane, że drzemie przy wejściu do jakiś ruin (prawdopodobnie tylne wejście do Snowpoint Temple)

II gen'a
Celebii- w filmie pokazano, że jest ich sporo.
Lugia- w anime przedstawiono, że to gatunek po prostu rzadko spotykany.
Dowód: Odcinek 224 (wg numeracji japońskiej)
[Obrazek: 224.jpg]

Bestie(Suicune, Raikou, Entei)- są po jednej sztuce po prostu w filmie 13 są shiny, bo tak się twórcom podobało, a po za tym jakoś trzeba było rozróżnić prawdziwe trio od iluzji Zoroark'a.
Entei z filmu 3 to po prostu ojciec tej dziewczynki zmieniony w coś na podobieństwo Entei'a przez Unown'y.
klimuk777 napisał(a):Tak więc Kami trio (ich poprawna nazwa) może być równie niszczycielskie co Weather Trio.
Chodzi mi głównie o to, że Kami trio jest bardziej pokroju Legendarnych Ptaszków, których jest w cholerę, choć nie mają płci. (zresztą tu bardziej na rzeczy jest egg group, a nie płeć)

Co do Darkraia: Nigdzie nie jest potwierdzone, jakby miał być tylko jeden. Arceus mógł przecież zamknąć tylko jednego osobnika na Newmoon Island (chociaż nie znalazłem nawet wzmianki o tym, że to w ogóle nastąpiło). Musiałbym oglądnąć film 10, bo może w nim coś jest powiedziane, ale mi się nie chce Tongue

Co do Mewtwo: Giovanni o nim nie pamięta, a jedyne wzmianki o nim były w laboratorium, które rozwalił. Może i teoretycznie mógłby się o nim dowiedzieć, ale nie wiedziałby, dlaczego mu na nim zależy.
O umieszczeniu Darkrai'a na Newmoon Island dowiadujemy się po jego złapaniu w Platinum. Słyszymy wtedy głos (tekst), (Zwracający się do Darkrai'a) który wyjaśnia, że umieszczono go tam by nikogo nie skrzywdził a nawet jeśli to obok jest Fullmoon Island na, której jest Cresselia blokująca jego moc.
Cytat:"...A voice called out from somewhere...
???: DARKRAI... Your power is strong. Though you don't will it, you make people and Pokémon around you see terrible nightmares... That is why you came here... Newmoon Island... There is no one but you here... There is none that can be drawn into your nightmare... If anyone were to fall into a nightmare, the Fullmoon Island is close by... ... ..."
Po prostu nie chce mu się siedzieć cały czas na tej wyspie więc wędruje, ALE omija ludzi, bo nie chce ich skrzywdzić.
Cresselia blokuje jego ability, można więc interpretować, że "żywi" go swoją energią.
Ogólnie jest to bardzo złożony pokemon pod kontem psychiki i ciężko go zinterpretować pod wszystkimi perspektywami.
http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/D...%C3%A9mon)

Sorry, po prostu wcześniej źle dobrałem słowa.

O jakie legendarne ptaki chodzi?
Przecież stwierdzono, że jest tylko po jednym egzemplarzu Articuno, Moltres'a i Zapdos'a. (Gdyby było ich więcej to, w filmie 2 nie byłoby takiego chaosu)
Stron: 1 2