Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Klocki Pokémon!
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
W Polsce jest wiele fanek i fanów słynnych, pobudzających kreatywność klocków duńskiej marki Lego. Niestety fani budowania z małych plastikowych elementów nigdy nie doczekali się oficjalnych klockowych Pokémonów z Lego. Z pewnością kojarzycie nielicencjonowane klocki chińskich producentów, nazywane Pokémon Go (pojawiły się tuż po pierwszej fali popularności gry Niantic na licencji The Pokémon Company), które można było kupić na różnego rodzaju straganach, sklepach "wszystko za..." czy po prostu zamówić bezpośrednio z Chin poprzez najbardziej popularny chiński sklep internetowy AliExpress. Niestety oprócz braku oficjalnej licencji The Pokémon Company oraz często kiepskiej jakości plastiku i ubogim designie te klocki nie były tym czego fani Pokémonów i Lego potrzebowali.

Jakiś czas temu na rynku pojawiła się prawdziwa Pokémonowa alternatywa dla Lego. Otóż kanadyjska firma Mega Construx będąca częścią Mega Brands i należąca do amerykańskiego zabawkowego giganta – kalifornijskiej korporacji Mattel, stworzyła Pokémony z klocków na oficjalnej licencji The Pokémon Company. Zestawy zawierają wyłącznie Pokémony. Nie ma tam minifigurek trenerów ani innych konstrukcji. W niektórych zestawach razem z Pokémonami pojawiają się jednak elementy scenerii (np. trawa, krzaki, itp.). Co ciekawe (oprócz jednej wielkiej figurki Pikachu) złożone Pokémony utrzymują zbliżoną prawdziwą skalę kieszonkowych stworków znaną z gier i anime i tak np. klockowy Squirtle będzie małym zestawem przy klockowym Blastoisie. Co oczywiście również przekłada się na cenę. Klocki zawierają wiele elementów, których Lego nie posiada w swojej ofercie - takich jak np. elementy z nadrukami oczu, nosów i innych części ciała konkretnych Pokémonów.

[Obrazek: 45823354ff37be3d0e003dc65b64ce228f8040fa...36f0cd.jpg]


W Polsce produkty Mega Construx niestety nie są popularne. Same klocki Pokémon znalazłem jedynie na serwisie aukcyjnym Allegro. Ceny są naprawdę wysokie biorąc pod uwagę nieduże rozmiary samych zestawów. Wiąże się to z pewnością z brakiem oficjalnego polskiego dystrybutora tych zabawek. Piszcie w komentarzach czy podobają Wam się klocki Pokémon od Mega Construx oraz czy lubicie Lego i inne marki klockowe. A może wiecie gdzie można kupić w Polsce klockowe Pokémony firmy Mega Construx poza Allegro? Jeżeli tak to napiszcie pod postem. Sam z chęcią zamówiłbym jakiś niedrogi zestaw.

Polska recenzja jednego z zestawów:
https://www.youtube.com/watch?v=savjLBJATIk