Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Nintendo Switch vs Nintendo Switch Lite
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, nie widziałam wcześniej takiego tematu, a mam pewien problem. Jutro jadę z tatą kupić konsolę i grę Pokemon Shield, ale przeraża mnie to co czytałam o problemach z driftującą gałką. Czy problem jest częsty i jak sobie z nim radzić? Nie chcę narażać rodziców na większe wydatki jeśli konsola będzie się często psuła dlatego napiszcie mi jak to jest u was i czy lepiej wziąść normalnego Switcha (u którego obawiam się trochę o wyjmowanie joy - conów) czy kupić lepiej Switcha Lite. Pomóżcie.
Problem dryfowania gałek analogowych jest dosyć częsty. Czasami jednak wystarczy je dobrze przeczyścić i ponownie skalibrować. Zdarzają się jednak sytuacje, gdzie to nie pomaga i trzeba wymienić mechanizm na nowy. Jeśli chodzi o serwis, to sprawa jest dużo prostsza z Joy-con'ami niż z modelem Lite, bo nie trzeba rozkręcać całej konsoli.

U mnie problem pojawił się po ponad 2 latach użytkowania konsoli, a u niektórych znajomych po 2-3 miesiącach. Myślę, że tutaj zastosowanie znajduje zasada "jak dbasz tak i masz". Przede wszystkim trzeba uważać żeby brud (kurz, okruchy, piasek itp.) nie dostawały się pod analogi.