Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Centrum Pomocy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A dokładniej to jakie pokemony ??
(8.05.2011, 22:06)Natoraj napisał(a): [ -> ]alex
lol

Tu masz listę poków występujących tylko w HG i tylko w SS.
1. Tyranitar będzie najlepszy. Polecam set: Stone edge/Earthquake/Crunch/Fire blast.
2. Aura speare/Fly/Air Slash/roost
2. Togekiss według mnioe ma za dużo ataków latających. Może jakiś ognisty np. Flamethrower, Fire Blast, jakiś elektryczny, walczący, robak. Dobra już sobie rade dałem.
Dzięki.
Część planuję zacząć grać w HG/SS i zamierzam ułożyć taki team :
1. Typhlosion
2. Noctowl
3. Nidoking
4. Poliwrath
5. Ampharos
6. Heracross

Mógłby mi ktoś doradzić jakieś movesety i kogo ewentualnie wywalić z teamu, a kogo wstawić. Plis Big Grin
Ułóż jakiś moveset i go napisz, a my go ocenimy. Takie iście na łatwiznę nie jest dobre, zwłaszcza, że potem nie będziesz umiał. Typhlosion i Ampharos są trochę wyżej.
Dobra już ułożyłem tylko nie wiem czy dobry :
Typhlosion - Doube-edge, Eruption, Flamethrower, Erathquake
Noctowl - Hypnosis, Psyhic, Fly, Air Slash
Nidoking - Erath Power, Stone Edge, Megahron, Shadow Ball
Poliwrath - Surf, Ice Beam, Dynamicpunch, Waterfall
Heracross - Close Combat, Brick Break, Megahorn, Swords Dance
Ampharos - Thunderbolt, Thunder Punch, Signal Beam, Discharge

teraz proszę o uwagi odnośnie całego team'u i movesetów.
Tymplosion- zmieniłbym Double-edge i Earthquake na Focus blast i ... toxic lub Will-o-wisp
Noctowl - Zmieniłbym Hypnosis na Roost (baaardzo mała celność)
Nidoking- Shadow ball na Ice beam lub thunderbolt
Poliwrath- jedyny dobry atak jaki dałeś to Waterfall, resztę radziłbym zmienić na Brick break, Ice punch i... może Bulk up
Heracross- Stone edge zamiast brick break
Amphardos- Thunder Wave zamiest Discharge oraz może Power gem zamast Discharge

Ogólnie team nie najgorszy, przejście gry nie powinno sprawić Ci problemu.
Od razu lepiej.
Typhlosion - Double-Edge jest złym atakiem, niezbyt ci się opłaca, zwłaszcza, że siła Eruptiona zależy od HP. Proponuję zmienić na Focus Blast lub Solarbeam.
Noctowl - Hypnosis rzadko trafia, możesz go zmienić na Shadow Ball jeśli chcesz.
Nidoking - OK, ale możesz dać Toxic Spikes jeśli jakiś atak okaże się niepotrzebny
Poliwrath - DynamicPunch może jest silny, ale rzadko trafia, toteż można go zmienić na Brick Break
Herracross - dobrze, jest mu dać Rock Slide w razie gdyby miał pokonać ptaka.
Ampharos - nie może mieć 3. ruchów elektrycznych. No i ma on znacznie wyższy Sp.Attack od Attacku, dlatego ThunderPunch na pewno trzeba zmienić na coś innego, a zamiast Discharge możesz dać Charge lub Charge Beam.
A więc :
Typhlosion - Will-o-Wisp, Eruption, Solarbeam, Flamethrower
Noctowl - Roost, Fly, Psyhic, Air Slash
Nidoking - Erath Power, Stone Edge, Megahorn, Shadow Ball
Poliwrath - Brick Break, Ice Punch, Waterfall, Bulk Up
Heracross - Close Combat, Rock Slide, Megahorn, Swords Dance
Ampharos - Thunderbolt, Thunder Wave, Signal Beam, Charge Beam

Zastanawiałem się tylko czy u Nidoking'a Erath Power nie zmienić na Erathquake, a u Noctowl'a Air Slash na Psycho Shift.
Air Slash jest dużo lepszy od Psycho Shift- ten drugi tylko zamienia statusy (które puki nie dasz Noctowlowi Flame/Toxic orb będziesz łapać rzadko). U Nidokinga owszem możesz zmienić, ale Earth power Nidoking poznaje przez level-up, zaś Earthquake'a będziesz musiał go nauczyć z baaardzo rzadkiego TMu.
(12.05.2011, 17:33)Natoraj napisał(a): [ -> ]Witam.
Potrzebny mi jakiś pokemon trawiasty albo robak do składu. Pomóżcie.

PS. Trawiasty musi być z Jotho.

trawiasty oddish a robak scyther
Dobra dałem sobie z tym radę. A i oddish nie jest z Jotho, czyli 2 regionu

@Down
Dałem sobie rade. Ile razy mam powtarzać.
to hoppip
Ja mam takie pytanie, być może już padła na nie odpowiedź, przyznam się, że nie wiem ><'. Ale... Pokonałam już Misty i teraz wiem, że muszę iść do Diglett Cave. No i jak wiadomo muszę mieć Poke Flute, ale co mam zrobić by ten dziadek mi go dał ? xd