Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Zmiana dotycząca płatności na Nintendo 3DS i Wii U
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Nintendo Europe ogłosiło, że od września nie będzie można doładowywać swojego konta w eShopie Nintendo 3DS oraz Wii U bezpośrednio z poziomu konsoli. Od teraz konieczne będzie połączenie Nintendo Network ID wykorzystowanego na danej konsoli z Nintendo Account, a następnie korzystanie ze strony https://ec.nintendo.com/my/balance_add. Umożliwia ona zasilenie konta przy pomocy karty kredytowej, kodu prepaid zakupionego w sklepie lub konta PayPal.

Płatności Nintendo

Powody tej zmiany nie zostały oficjalnie ogłoszone, ale prawdopodobnie ma to związek z wejściem w życie 14 września 2019 roku dyrektywy PSD2, nakładającej dodatkowe obowiązki dla sprzedawców (i banków) związane z potwierdzeniem tożsamości użytkownika usług płatniczych.

Za zwrócenie uwagi na temat dziękujemy Patrykowi PZ, użytkownikowi naszego forum
Kolejne "nowe podejście" które utrudnia życie szarym ludziom. No cóż, mogło być gorzej. Dobrze, że na Switchu zostało po staremu

PS:
O ile mi wiadomo na konsoli od dawna trzeba się logować przez Nintendo ID, aby w ogóle wejść do eshopa. Natomiast po wejściu do skepu jest dalej opcja doładowania przez kartę kredytową oraz Nintendo Eshop Cart - czyli po prostu doładowanie przez kod kupiony w kiosku np.

A może będzie jakaś aktualizacja systemu co to zmieni, teraz jest jak dawniej z poziomu konsoli.

No taki mały research zrobiłem dla się Tongue
No super teraz żeby zapłacić za bank będę musiała się namęczyć - jakby mało kłopotów sprawiało znalezienie kart do eshopa u mnie w okolicy.
Ciekawe kiedy wyłączą neta dla 3DS i WiiU.
Jaka była jeszcze opcja doładowania na 3dsie? Bo są tylko te dwie opcje, co pisałem wcześniej. Tak poza tym znowu wymyślają rewelacje, co utrudnią życie nam - graczom
A jak to będzie z doładowywaniem o cenę konkretnego produktu w sklepie? (tak kupowałem gry na Virtual Console, doładowałem o ich cenę, kupiłem, i nie zostawały mi jakieś niepotrzebne po nic resztki)

Albo czy da się po prostu kupić przez stronę, nie doładowując konta bardziej niż trzeba, a potem pobrać na konsoli? (edit: Chyba tak, próbowałem przez Nintendo eShop z Pokemon Crystal na VC, ale zatrzymałem się na wpisywaniu danych karty do płatności, bo na razie ich nie chcę)

Jeśli faktycznie się da, to dla mnie w sumie wygodnie, wpisywanie danych karty na konsoli było dość uciążliwe.
Można nadal kupować zdrapkami z poziomu konsoli lub kupować przez przeglądarkę na komputerze. Jak będziesz chciał kupić tanie DLC (DLC nie są dostępne w eshopie w przeglądarce) albo pokemon bank to trzeba będzie przynajmniej za 50zł doładować konto z poziomu przeglądarki co jest trochę marnowaniem pieniędzy.
Doładowanie przez Nintendo Account jest w sumie proste, a jeśli można dalej doładować na konsoli, to dla mnie nie robi różnicy. Ja doładowuję i tak przez kartę kredytową, albo te karty eshop