Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Breedowanie HA w gen 6 i gen 7 - informacje + statystyki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Po ostatniej dyskusji z Warenem tutaj odnośnie tego, jakie szanse na przeniesienie HA na potomka ma samiec a jakie samica, postanowiłem zebrać trochę danych i informacji. Mam nadzieję, że dla kogoś to będzie pomocne.

Niestety w wielu miejscach w necie możecie znaleźć nieprawdziwe informacje na powyższy temat. Najczęściej pojawiająca się wersja jest taka, że samica z HA ma 80% szans na potomka z HA, w przeciwieństwie do samca, który ma 60%. Nie jest to prawdą.

Przeniesienie HA na potomka z samicy następuje w 60% niezależnie od konfiguracji (samica-samiec, samica-Ditto, samiec-Ditto). W tym ostatnim przypadku (samiec-Ditto), Pokemon rodzaju męskiego jest traktowany przez grę jako samica, ponieważ ability Ditto nie ma żadnego wpływu na potomka.

Kilka źródeł:
Po pierwsze datamining zrobiony przez SciresM (dla nieobeznanych, SciresM to człowiek, któremu m.in. zawdzięczamy bardzo szybkie info o mechanikach w USUM - praktycznie w ten sam dzień kiedy wyciekla gra opublikował kilka tweetów na ten temat).

Pełny kod:
[Obrazek: DBzdM1OXYAA9flU.jpg]

Tutaj konkretnie fragment kodu dotyczący HA:
[Obrazek: Xz4TWkY.png]

Tłumaczenie na polski: jeśli rndAbility (0-99) jest większe od 20 to ability nr 1 a jeśli większe bądź równe 40 (czyli w sumie 60 możliwości) to HA. Dla pozostałych (czyli 20-39), ustawia się ability nr 2. rndAbility to losowa wartość generowana przez grę podczas powstawania jajka. Dokładne wyjaśnienie (w języku angielskim) TUTAJ.

Dla potwierdzenia zebrałem jeszcze kilka statystyk (mój post w języku angielskim TUTAJ) na podstawie jajek wybreedowanych przez ludzi z /r/SVExchange (miejsce do wymieniania się jajkami pomiędzy trenerami tak, aby Pokemon wykluł się shiny - o tej mechanice postaram się jeszcze napisać).

Wszystkie dane jakie zebrałem jak i tabelki z podsumowaniem możecie znaleźć TUTAJ.

Liczba jajek o jakich informacje zebrałem to 1905 z samicy i 779 z samca. Statystyki pokazują 60% dla dziedziczenia Hidden Ability, niezależnie od płci (oczywiście pamiętając, że w przypadku gdy breedujemy bez Ditto, tylko ability samicy ma wpływ na ability potomka).
No ostatnia statystyka już mnie bardziej przekonuje, będę musiał zrobić test, sam wprawdzie, dla pełnej pewności
zwrócę tylko uwagę na to, że powyżej wklejony kod nie dowodzi nic, a co najwyżej wprowadza w błąd, bo nie znamy górnej granicy zakresu wartości rndAbility ani w zasadzi dolnej, gdyż nic nie stoi na przeszkodzie temu, by była ujemna.
Dopiero z pełnego screena fragmentu kodu wynika powyższe. Jak już zamierzamy być profesjonalni to wypadałoby stosować odpowiednie dowody rzeczowe.
(19.10.2018 16:15)Victoriatus napisał(a): [ -> ]zwrócę tylko uwagę na to, że powyżej wklejony kod nie dowodzi nic, a co najwyżej wprowadza w błąd, bo nie znamy górnej granicy zakresu wartości rndAbility ani w zasadzi dolnej, gdyż nic nie stoi na przeszkodzie temu, by była ujemna.
Dopiero z pełnego screena fragmentu kodu wynika powyższe.

Cenna uwaga, poprawione
Przekierowanie