Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Czy na rocznicę komuni mogę poprosić o NINTENDO SWITCH?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
hej jestem w V kalsie i mam dopiero rocznice komuni xdd OK do tematu chce bardzo NS i mam rocznicę komuni w maju (chyba) i czy mogę wtedy porpsoic o NS?
Na rocznicę komunii w ogóle dostaje się prezenty?
Na powtórkę komunii może, ale pojęcie rocznicy w tej kwestii to absurd
Nie no muszę już tu naruszyć regulamin, Chłopie przestań wszystkie swoje tematy dodawać w dziale ogłoszenia, są od takich rzeczy inne działy
Kolega po prostu nie może się powstrzymać by się nie pochwalić jakie to dostaje fajne, drogie prezenty. Może niedługo usłyszymy jak w/w NS bedzie chiał wymienić za doplatą na Iphona X.
A czy I Komunia Św. nie jest przypadkiem w III klasie? Co to za rocznica - 2 lata? Taka niepełna, łysa się wydaje... żeby przynajmniej ta 5-ta była, to jeszcze rozumiem xD (no masz, zdałam sobie sprawę, że przegapiłam 10-lecie pełnoletności :/)
Kontynuując myśl komunii, O ile nic się nie zmieniło (chodzą rok wcześniej do szkoły niż kiedyś) to 1 komunia jest w 2, powtórka w 3 klasie.

A to mi przypomniało, że za 3 miechy piąta rocznica osiemnastki. Chyba poproszę o Serwetkę/Wykałaczkę, by poczuć się jak prawdziwy Uczeń Hogwartu.
Ludki. Uspokójcie się. Młodzik ma 10-11 lat i ma was za guru internetów. Uczcie go ale nie szydźcie.
Ja w jego wieku żarłem gile z nosa a klawiaturę to widziałem jedynie na lekcjach informatyki. W sumie zmieniło się tylko to drugie.

Do meritum. Komunia komunią. Tradycją jest że dzieciaki dostają prezenty. Ale na rocznicę już tak nie jest drogi RafiFoxie. Moim zdaniem trochę byś przesadził prosząc rodziców czy kogokolwiek o tak drogi prezent jakim jest Switch. Lepiej odpuść i poczekaj na jakieś święta jak urodziny, i dni dziecka, proś o pieniążki i gdy uzbierasz odpowiednią kwotę to wtedy zainwestuj w konsolkę.

Swoją drogą zazdrościłem. Dopóki nie pracowałem to nie było szans na konsolki. Komputer udało się wyprosić bo miał być do nauki xD
(8.01.2018 21:36)kowalt napisał(a): [ -> ]Komputer udało się wyprosić bo miał być do nauki xD

Aż mi się łezka w oku zakręciła. Kiedyś to człowiek się musiał nawymyślać, żeby mieć na czym pograć. A dziś, komputer to obowiązkowe wyposażenie domu jak lodówka czy muszla klozetowa.
Ja pierwszą konsolę, którą był GBA dostałem na któreśtam urodziny z podróbką Emeraldów, żebym się na wycieczce w podróży nie nudził (10 h jazdy samochodem z każdego potrafi wyciągnąć demona). Potem na osiemnastkę laptopa, bo potrzebowałem niezłego kombajnu, żeby się po roku nie przeterminował, a i w gry chciało się pograć, w związku z czym prawie połowę dołożyłem z oszczędności. Swoją drogą, służy z powodzeniem do dziś, a ma prawie pięć latek. Na pierwszego, używanego 3DSa odkładałem kasę chyba ze 2 lata. Potem kupiłem sobie nowszą wersję i kasę wyłożyłem z wakacyjnej pracy. Jakoś nie wydaje mi się stosownym proszenie rodziców o tak drogie prezenty.
Nowy Bidul ;-; Bezsensowane tematy to była moja działka (heh, o konsole nie raz pytałem) Heart

Poza tym, jakimi tytułami jesteś zainteresowany? Jeżeli chodzi ci tylko o pokémony to chyba warto poczekać ten rok zanim wyjdzie nowa generacja. Wtedy możliwe jest, że switch spadnie w cenie i będziesz mógł go taniej wyrwać.
Nintendo Switch to bardzo dobry wybór.

A swoją drogą ... "Rocznica Komunii" to nie jest nowy sposób na wyłudzanie kasy/prezentów od rodziców? Co prawda ja już mam 27 lat, więc jestem mimo wszystko starej daty, ale o czymś takim jak rocznica komunii słyszę pierwszy raz. Ani ja, ani moi znajomi (nawet Ci młodsi ode mnie) nigdy nie mieli czegoś takiego w swoim życiu ...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Sam komunię miałem w 2003 roku, o ile mi wiadomo od około 2012 pojęcie "drugiej komunii świętej" jest normą, ale zarówno ja, jak i moje rodzeństwo (w tym najmłodsze, lat 8) miało po prostu "powtórkę Komunii" w klasie 3 (to jest ten rocznik co to poszedł do szkół rok wcześniej). Zależy to więc chyba od parafii, co sobie wykombinują. Nie jest to więc powód wymyślony przez Rafiego byle się nahapać prezentów Wink

Nie mniej, prosić o Switcha na taką pierdołę jaką jest powtórka komunii... No nie wiem. To po prostu nie brzmi właściwie. Żeby to jeszcze pierwsza komunia, a nie "odgrzewany kotlet" był, to bym zrozumiał, choć ja sam na tą okazję dostałem AŻ walkmana, i był to dla mnie szczyt wszelkich oczekiwań, czasy się zmieniają.

No i odchodząc od tematu, prosić o cokolwiek na jakąkolwiek okazję jest już nie do końca właściwym zachowaniem. Jeżeli ma się jakąś naglącą potrzebę, np zepsuty sprzęt do pracy, a praca semestralna zbliża się wielkimi krokami, albo trzeba przygotować projekt na zakończenie 6 klasy by się pokazać szkole (pozdrawiam szkoły Waldorfskie), wtedy można się upomnieć. Jeśli jednak potrzeba nie jest nagląca, lub służyć miałaby tylko rozrywce, to właściwym zachowaniem byłoby zostawienie kwestii doboru prezentu osobie, która go nabywa. W końcu to jej decyzja czy w ogóle chce kogoś czymś obdarować.

Dobra, już nie spamię Tongue
(12.01.2018 8:49)MaxDest napisał(a): [ -> ]A swoją drogą ... "Rocznica Komunii" to nie jest nowy sposób na wyłudzanie kasy/prezentów od rodziców? Co prawda ja już mam 27 lat, więc jestem mimo wszystko starej daty, ale o czymś takim jak rocznica komunii słyszę pierwszy raz. Ani ja, ani moi znajomi (nawet Ci młodsi ode mnie) nigdy nie mieli czegoś takiego w swoim życiu ...
Najprawdopodobniej miałeś coś takiego, tylko nie pamiętasz. W moim przypadku to było jedynie przyjście na mszę w przymaławym stroju komunijnym. Nie było żadnych prezentów, czy jakichkolwiek imprez. Aczkolwiek czasy się zmieniły, ja miałem studniówkę tylko przed maturą, a teraz robi się "bale" przez egzaminami podstawówkowymi i gimnazjalnymi, o czym gdy ja chodziłem do szkoły nawet nikt nie myślał.

A jeśli o prezentach komunijnych mowa, ja dostałem rower i komórkę. A telefon to był słynny Siemens C35i z funkcją pisania SMS-ów i wężem. Więc czad.
Ja dostałem rower i cieszyłem się, jakbym dostał kolejną podróbkę starego nesa Smile
Rafi - żadna rocznica nie jest potrzebna, po prostu pomagaj rodzicom w codziennych obowiązkach, odkładaj kieszonkowe, nie wydawaj pieniędzy na słodycze, z okazji urodzin poproś o pieniążki zamiast prezentów. Zanim się obejrzysz, zbierzesz co najmniej 2/3 ceny Switcha, pochwal się, że potrafisz zarządzać oszczędnościami, to może rodzice ci dołożą
Stron: 1 2
Przekierowanie