Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Błąd Kabutops na 40 lv w red lub Blue
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak w temacie.
Grając pierwszy raz w Pokemon Red lub Blue
Dokładnie już nie pamiętam, miałem wtedy około 11 lat i grałem na starym komputerze przez emulator VBA w którąś z tych wersji.
Szedłem sobie przez tunel Mt moon tam gdzie jest przed wejściem Poke center.
I tak sobie chodziłem i łapałem pokemony.
I pamiętam jak dziś.
Nagle spotkałem dzikiego Kabutopsa na 40 lv.
Znał 3 ataki (jakiś wodny, slash i cos jeszcze).
Żadnym pokemonem nie mogłem go wtedy pokonać.
Każdy padał po dwóch atakach Kabutopsa.
Mój Charmeleon miał wtedy około 33 lv (najsilniejszych pokemon w drużynie).
Co najdziwniejsze Kabutops wyglądał normalnie z tego co pamiętam.
Złapać go nie mogłem bo miałem tylko 3/4 Poke Balle.
Szukałem w internecie informacji na temat tego czy to bug jakiś.
Ale nic nie znalazłem.
Ktoś coś?

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka
W zasadzie to sam sobie odpowiedziałeś... Romy na komputer nigdy nie były w 100% poprawne. Nawet po "ukończeniu" gry kilka razy mógł sie trafić następny raz gdzie wyskakiwały takie kwiatki. Chyba każdy kto miał doczynienia z emulatorami (o których w zasadzie nie można rozmawiać na forum) spotkał się z tego typu bugami. Raczej normalna sprawa...
Raczej wina emulatora, mnie kiedyś zdarzyło się jak grałem w Gold lub Silver, że w gymie u Eriki walczyłem z pokemonem ośmiornicą na 127 poziomie, to było bardzo dziwne bo to wodny pokemon, do tego poziom 127 gdzie max to 99 (lub 100), Erika jest trenerem trawiastych poków.
To jest bug, a nie wina emulatora.

Kabutops o którym mówisz, to Missingo, który występuję w grach Red/Blue w czterech formach - "ghosta", szkieletu Aerodactyla i Kabutopsa i takich pikselków XD

Sam miałem przypadek niegdyś na gameboy'u, że spotkałem szkielet Aerodactyla.
Jak grałeś na emulatorze, to może użyłeś jakiś kodów Gameshark i dlarego miałeś Missingo. Jest kilka sposób, by go spotkać o których można przeczytać bez problemu w necie.

[Obrazek: kabuskel.png]
-> tyle lat, może po prostu nie pamiętasz, że to był szkielet a nie "zwykły" kabutops Wink
Ewentualnie zawsze jest możliwość, że nie grałeś w Reda, tylko w przerobioną przez kogoś wersję, jakich jest pełno Smile.
Mam pytanie, czy Missingo to celowy zabieg gry? Przypadek? A może inna historia? Czytałem creepypaste jednak wiadomo, że to bajka. Jest jakieś realne wytłumaczenie występowania owego obiektu w grze?
(28.06.2016 20:50)Pysiek napisał(a): [ -> ]Mam pytanie, czy Missingo to celowy zabieg gry? Przypadek? A może inna historia? Czytałem creepypaste jednak wiadomo, że to bajka. Jest jakieś realne wytłumaczenie występowania owego obiektu w grze?

W tym wypadku polecam odcinek Retro Ex z arhn.eu, w którym wspomniany jest Missingno oraz dlaczego powstaje. : )

Jeśli dobrze pamiętam, zarezerwowano miejsce w kartridżu na 190 pokemonów, ale w rezultacie było ich 150, bo twórcy nie wyrabiali z czasem i woleli skupić się na elementach fabuły i systemu walki (później dodano Mew nr 151). Misingno. to te niezapełnione przestrzenie tablicy, które (zmuszone jakby nie patrzeć) generują losowe krzaki, przez to on występuje. Ale nie jestem programistą (zawodowym), więc się nie znam
Przekierowanie