Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Help Center
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(31.03.2015 14:21)larens napisał(a): [ -> ]Czy to znaczy że jeśli będę posiadał drugiego poka z kalos którego wcześniej miałem z innej serii to zamieni się ten pokeball ??

Jeśli chodzi Ci o zastąpienie zastąpienie hexagonu na Pokeball to tak. W drugą stronę to nie działa.
Jak dla mnie nie ma to najmniejszego sensu bo z heksagonu na pokeball zamieniać ponieważ wtedy chyba raczej byśmy się oddalili od tej korony Smile
Mam pytanie czy jest jakaś możliwość pozyskania starterów z innych regionów bez konieczności wymiany? Takich jak Totodile, Chimchara i Snivy.
O ile mi wiadomo, w XY można zdobyć tylko startery z Kanto i Kalos.
Pozostałe można zdobyć tylko i wyłącznie drogą wymiany, ewentualnie możesz je sobie przenieść z ORAS, gdzie jest możliwość zdobycia, kolejno, starterów: hoennskich, johtowskich, unoviańskich i sinnowskich.
(2.04.2015 18:41)Frogadier napisał(a): [ -> ]Mam pytanie czy jest jakaś możliwość pozyskania starterów z innych regionów bez konieczności wymiany? Takich jak Totodile, Chimchara i Snivy.

Możesz mieć friend safari z jakimś starterem albo przetransferować pokemony z innych wersji.
Cytat:Możesz mieć friend safari z jakimś starterem
Tylko, że we FS można złapać tylko środkowe ewolucje starterów z Kanto i Kalos. A kolega pytał o Totodile, Chimchara i Snivy.
Dzięki Big Grin
Czyli pozostają mi wymiany albo przenieś sobie je z ORSA.
(2.04.2015 15:58)larens napisał(a): [ -> ]Jak dla mnie nie ma to najmniejszego sensu bo z heksagonu na pokeball zamieniać ponieważ wtedy chyba raczej byśmy się oddalili od tej korony Smile

Jest właśnie odwrotnie. Jeśli danego pokemon masz z innej gry niż X/Y, przy jego obrazku pojawi się pokeball i nie dostaniesz korony za cześć KalosDexa w której się znajduje. Dla NationalDexa nie ma to już znaczenia - dostaniesz koronę niezależnie skąd pokemon pochodzi. Natomiast, jeśli później pozyskasz tego pokemona w X/Y (złapiesz, zbreedujesz, zamienisz się z kimś, kto zdobył go w grach gen VI), to ikonka pokeballa zmieni się na symbol Kalos. Wtedy dostaniesz koronę za tę część KalosDexa.

Ot, taka jeszcze ciekawostka. Jak się przyjrzeć, to symbol Kalos pojawiający się przy pokemonie w Dexie jest sześciokątem (czyli heksagonem)
[Obrazek: diancie-description-pokedex.jpg]
Symbol który potwierdza, że pokemon pochodzi z gier gen VI to już pięciokąt czyli PENTAgon.
[Obrazek: Blue_pentagon_status_screen.jpg]

Nie będę wredny i nie będę wytykał palcem kto chlapnął, że to heksagon czyli pentagram... Wink
(19.02.2015 22:44)anonim napisał(a): [ -> ]Niebieski pentagram(zwany też pięciokątem/hexagonem) oznacza, że pokemon został złapany lub wykluł się w grach: Omega Ruby, Alpha Sapphire oraz(chyba) X i Y.
Dziękuję za odpowiedź lecz kolejne pytanie : wystarczy ze jak pokemon ma pokebola to wystarczy ze wykluje swojego takiego i zmieni się w pentagon dobrze rozumiem ?? I rozumiem że jesli na legendach w kalos pokedex mam ten pokebola to muszę tak długo wymieniać puki nie trafi mi się z 6 generacji tak ?? Czy pokeball tez będzie pokazywał w pokedexie national za każdym razem kiedy nie dostane poka z or/as lub x/y ??
Dobrze rozumiesz. Możesz zbreedowac pokemona z innej generacji, młody po wykluciu będzie zaliczony jako pochodzący z gen VI (pokeball w Dexie zmieni się na symbol Kalos, na ekranie statusu będzie miał niebieski pięciokąt).
Co do legend: na pewno Diance i Hoopa nie są wymagane w ogóle; ptaki z Kanto (Articuno, Zapdos i Moltres) moga być z dowolnego źródła (ale nie dam głowy za to); Mewtwo i Zygarde łapie się w grze, więc nie ma problemu; para Yveltal/Xerneas występuje tylko tu, więc każdy będzie z gen VI.
Do National PokeDexa, jak już pisałem, poki mogą być dowolnego pochodzenia; i tak dostaniesz koronę.
Artikuno sam złapałem wiec dostał pięciokąt ale mam moltresa i zaptosa z pokebalem wiec chyba oni jeszcze tez musza być z 6 gen
Z tego, co się orientuję, to nie muszą.
Mam pytanie czy używana gra od nowej czymś się różni ? Chodzi mi o zawartość . W sensie wiem że np jak ktoś użyje kodu do clubu nintendo to przysik ale to i tak w polsce nie działa więc ... Chodzi mi czy coś się dostaje , jakiegoś poka, event.
Mam małe pytanie, który starter z Kalos jest lepszy, Greninja czy Chesnaught? Tak, tak wiem, że każdy jest dobry, ale jednak któryś musi mieć lepsze ataki.

Od tego typu pytań jest temat Help Center. Łączę // Hawkins006
To nie tak, że któryś jest lepszy. To tylko zależy którego wolisz. Ataki i statystyki mają w miarę porównywalne. Osobiście brałbym w ciemno fennekina, bo dzięki temu od razu masz pokemona ognistego, którego w innym przypadku szukasz długo. Wodne poki masz już zaraz prawie, że na początku do złapania, trawiaste jeszcze wcześniej. Zaś ogień dobrze działa na robaki i trawiaste, które przeważają w pierwszych lokacjach
Przekierowanie