Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Help Center
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
X+B+UP gdy odpalisz grę w menu startowym

https://www.youtube.com/watch?v=2aZmSmivEL8
Niedawno zacząłem zabawę z bredingiem i mam następujący problem: Na diito (6x31IV) zakładam Destiny Knot a na drugiego rodzica (random IV ale dobra natura) Everstone. Dzieci nie mają 5IV (myślałem że Destiny Knot przekazuje 5 losowych IV od trzymającego). Jak breedować by mieć takie "parametry dzieci"? Z góry dzięki za odpowiedź. Wink
Przy każdym jajku następuje pewien proces, dla każdej ze statystyk zostaje przypisana jedna z trzech wartości:
a) IV samicy
b) IV samca
c) IV losowe

Destiny knot gwarantuje że 5 z nich będzie pochodziło od rodziców (opcja a lub b), a nie randomowe (opcja c). Nie ma wpływu na to z "kogo" te IV przechodzą tutaj działa pokemagia i Arceus jeden wie dlaczego przechodzi to, a nie tamto.

Dlatego przy pokemonie 31/31/31/31/31/31 i X/X/X/X/X/X może wyjść pięć dobrych IV, mogą cztery, mogą trzy itp. Im więcej IV "pokrywa" się u obu rodziców, tym większa szansa na dostanie tego w jajku - dwie szóstki będą rodziły 5x31 IV i jeden IV który ma 66% szansy (po 33% na to że akurat wartość przejdzie od rodzica) na kolejne 31 IV lub 33% na losową wartość.
Tylko sytuacja jest taka :
a) :31/31/31/31/31/31
b) :31/X/31/X/31/X
a na 20 pokemonów wyklutych żaden nie ma chociaż jednego 31. I nie wiem czym to jest spowodowane.
Jeżeli Ditto ma Destiny Knota (zakładam że a to Ditto) i breedujesz go z tym pokemonem b to... pokemon bez 31 IV nie jest możliwy, przynajmniej według mojej wiedzy Smile

Jesteś pewny że dobrze je sprawdzasz u sędziego (31 IV to thos stats simply cannot be beaten)? Sprawdź też Ditto, bo zakładam że masz go z WT albo GTS'a? A tam jak wiadomo, wszystkie opisy prawie nigdy nie pokrywają się z prawdziwymi statami pokemona.

Z kalkulatora IV, spread jaki powstałby po wrzuceniu tych dwóch pokemonów toL

6IV 0.5859% 0.5859%
5IV 19.5312% 19.5312%
4IV 43.3594% 43.3594%
3IV 30.4688% 30.4688%
Kurcze. Do tej pory byłem świecie przekonany że jeżeli jest coś 31 to pokazuje się znaczek (tzn. gwiazdka, trójkąt itp. tam gdzie jest oznaczenie shiny). Jeżeli się mylę Proszę o wyprowadzenie z błędu.

Ps. Jolly to dobra natura?
Nie nie, znaczki robi się samemu przy depozytowaniu/zarządzaniu boxami (klikasz Mark i wybierasz, co do zasady zaczyna się od HP, kończy na Speedzie znaczkowanie - po kolei, jeden za drugim - w celu łatwiejszej identyfikacji dla Ciebie, i osób które "odrzuty" z breedingu dostaną np przez WT).

Pokemon Judge w Kiloude City Pokemon Center mówi Ci o IV pokemona - komentarz że np. HP i Attack "they simply can't be beat" oznacza że masz tam 31. I wtedy markujesz i breedujesz dalej Smile

EDIT: Co do natury... zależy dla kogo

Tutaj link co natura obniża, a co zwiększa (odpowiednio o 20%) statystyki pokemona (nie jego IV, natura nie ma na nie wpływu)

http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Nature
Hahah. Dzięki wielkie. Akurat ten ditto jest pewny. Wykluwałem cały dzień prawie perfekt poki.
Gdzie jest usuwacz ruchów?
(26.01.2015 18:20)Conquest napisał(a): [ -> ]Gdzie jest usuwacz ruchów?

W Dedemille town.
Tu masz filmik Wink
https://m.youtube.com/watch?v=hSYwJePP1nU
Pytanie dla większości oczywiste, ale ile for/filmów, tyle odpowiedzi:

Czy jest możliwość klonowania Pokemonów pomiędzy X/Y a OR/AS? Jeśli tak, jakie czasy są tymi optymalnymi - słyszałam już o 3, 4.2, 4.5 i 5 sekundach. Czy dobrym rozwiązaniem jest wyłączenie drugiej konsoli po np. 3 sekundach - co pojawia się w niektórych kursach - czy lepiej poczekać na komunikat nakazujący wyłączenie konsoli?
Uprzejmie proszę o informacje oparte na doświadczeniu, bo filmików oglądałam już dziesiątki, kursów czytałam jeszcze więcej, a każdy podaje coś innego...Każdą wersję testowałam i nic do tej pory nie wyszło.
Naturalnie zarówno OR jak i X uruchamiam bez instalowania update'ów, jedno i drugie to wersja 1.0.
Czy Mawilite do Megaewolucji Mawile jest dostępny w Shabboneu Castle dopiero po lidze? Czy wcześniej? Bo gram właśnie w X i jestem po raz pierwszy w Camphrier a chcę złapać Mawile w Glittering Cave i ją megaewoluować.
(30.01.2015 0:28)kuba1-lubin napisał(a): [ -> ]Czy Mawilite do Megaewolucji Mawile jest dostępny w Shabboneu Castle dopiero po lidze? Czy wcześniej? Bo gram właśnie w X i jestem po raz pierwszy w Camphrier a chcę złapać Mawile w Glittering Cave i ją megaewoluować.

Niestety dopiero po lidze. Co najwyżej możesz prosić hackera, bądź jakąś dobrą duszę o Mawilite, jeśli zależy Ci na wcześniejszym pozyskaniu kamienia.
Mam do was pytanie: w moim składzie znajduje się pancham, charmeleon, frogadier, mawile, skiddo. Zamierzam złapać później hauntera żeby mieć mega gengara ale wcześniej otrzymałem że skamielin amaure. Nwm którego poka wybrać skiddo czy amaure. Ewentualnie powiedzcie czy mam dobry sklad.
@up - bierz Skiddo, potrzebujesz trawiastego bądź elektryka na Poki wodne. Amaurę zastąpią Ci Greninja i Mawile.
Team OK.
Przekierowanie