Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Help Center
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cytat:Nie ma ostatniego boxa za Yveltala albo tego drugiego.
A to dziwne, bo Bulbapedia ma nieco inny pogląd na tę sprawę:

Bulbapedia napisał(a):Cassius' Pokémon Storage System (as seen in Pokémon X and Y) is like Amanita's, but starts with seven Boxes at first. Each time the player places at least one Pokémon in all available Boxes, the storage capacity will increase to 15 Boxes, then 23, and then 30 Boxes. After Xerneas or Yveltal is caught, a 31st Box will become available, for a maximum of 930 Pokémon. Box names can also now contain the É and é characters. The "Move Pokémon" and "Move Items" features were renamed to "Organize Boxes" and "Organize Items", respectively.
Szukałem po internecie odpowiedzi na moje pytanie i znalazłem rozbieżne odpowiedzi, więc postanowiłem zwrócić się do was.

Czy gdy zapiszę grę podczas breedingu, następnie wykluje jajko i upewnię się, że ma odpowiednie dla mnie abillity, płeć, iv i ataki, następnie zresetuję grę i wymienie to jajko do innej gry np. OR to czy wykluje się identyczne jak w XY? Huh
Nie ten pokemon będzie taki sam, pamiętam niedawno był taki sam temat.
Jeżeli był taki sam temat to prosiłbym o przekierowanie mnie do niego, ponieważ mam problemy z jego znalezieniem.

Pytanie brzmiało czy będzie taki sam.
(23.11.2014 20:47)Aluminium napisał(a): [ -> ]Nie ten pokemon będzie taki sam

Twoja wypowiedź tak na prawdę nie odpowiedziała no moje pytanie. (przynajmniej ja jej nie zrozumiałem Undecided)
Nie dokładnie ale podobny
to ja powiem, że jajko zaraz po otrzymaniu zostaje "opisane" ,
tzn. staty, ability, etc. są przypisane jajku i nic innego się nie wykluje .
(23.11.2014 20:57)Scyther napisał(a): [ -> ]to ja powiem, że jajko zaraz po otrzymaniu zostaje "opisane" ,
tzn. staty, ability, etc. są przypisane jajku i nic innego się nie wykluje .

Dziękuję za odpowiedź, a w związku z tym że ORAS są coraz bliżej będę potrzebował kogoś komu mógłbym przesłać te jajka z mojego Y by odebrać je do OR. Za pomoc w wymianie mogę zaoferować coś(listę tego co mogę zaoferować napiszę jak się znajdą chętni) w podzięce.
Nie jestem pewien czy jest kompatybilność Y-ORAS, ale jak coś to mam Poke-Bank to mogę ci poprzesyłać kilka poków.
Jednak dopiero za jakiś czas Big Grin
Trza zrobić jakiś temat z przenosinami - Sam chciałbym przenieść jednego poka do AS, a sam nie mam zbytnio jak.
Nie mniej - Jak było mówione jajka to właściwie gotowe poki z dopiskiem [x]EGG - Zawsze będą takie same, nie ważne kto i kiedy je wykluje (Z zastrzeżeniem że mają przypisane Shiny Value, i jeśli te pokrywa się z gracza to będzie błyszczeć).
Tylko jest jedno ale - poki z XY do ORAS to na pewno, ale nie wiem czy będzie możliwość przeniesienia jajek - Zgaduje że będzie komunikat że się nie da, choć mogę się mylić.
Robisz tak, deponujesz Pokemony, zapisujesz grę. Jeździsz do momentu, aż NPC się odwróci. Odbierasz jajko i wykluwasz, sprawdzasz IVy. Jeśli pasuje, możesz je zostawić. Jeśli chciałeś innych rodziców, to resetujesz grę, zmieniasz rodziców i jeździsz do wyklucia jajka. Będzie miało te same IVy, ability, płeć, a nawet shinyness. Jeśli się uda, że było Shiny, to też będzie działać (przy takim fuksie możesz mieć dowolnego shiny, w zależności od podmienionych rodziców).

Jajkami da się wymieniać, z tego co kojarzę. Wyklute w grze, będą miały OT tego trenera, który je wykluwał, ale jeśli były z gry w innym języku, będą oflagowane, że są z tej wersji językowej.
No bo mam właśnie jajka, a chce je mieć hoenn born. A w poke banku jajek nie można składować dlatego chciałem je komuś przetrade'ować np. z mojego Y do czyjegoś X, a następnie z ich X do mojego OR. Sam nie mogę tego zrobić bo posiadam tylko jednego 3ds'a. A nie obchodzi mnie czy będą shiny, tylko by miały odpowiednie IV i abillity.
Tak, możesz sprawdzić IVy ale zapis musisz zrobić po zostawieniu rodziców a przed odwróceniem się NPC, sygnalizującego, że znalazł jajko. Wtedy po wykluciu i sprawdzeniu, a potem zresetowaniu gry, pierwsze jajko będzie miało takie same IVy jak to, które miałeś po zapisie (nawet jeśli zmienisz rodziców, dziedziczy te same statsy odpowiednio od każdego). To było tzw. pseudo-RNG, zanim stwierdzono, że breeding idzie szybciej, niż sprawdzanie kolejno IVów.
To kiedy w końcu jajko ma generowane IV, ability itp.?
Przenoszę do Centrum Pomocy, tam gdzie miejsce takich spraw Wink
W sumie nie mam większego pomysłu gdzie, więc...
Czy ktoś posiadający "narzędzia" do klonowania mógłby mi sklonować Shiny Raltsa?
Myślałem nad przeniesieniem jednego do AS, jednak nie mam go jak sklonować.
Ralts jest z myślą o Mega Gallade i jestem w stanie zmienić mu nick.
Oczywiście kto się tego podejmie może zrobić i kopię dla siebie, choć proszę by był to ktoś "godny zaufania" - Tyle jaj nawykluwałem że nie chcę go teraz po prostu stracić.
Edit: Dzięki pomocy Hawkinsa mam już ten problem z głowy - Jeszcze raz dziękuję Big Grin
Przekierowanie