Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Help Center
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
@Sandy97
Z samego opisu Shiny charmu wynika, że nie wpływa on na breeding, a tylko spotykanie shiny w dziczy. Tak jest też w samej mechanice - masz większe prawdopodobieństwo spotkania takiego Pokemona w hordzie, czy przypadkowej walce, ale na jajka w żaden sposób nie wpływa.
Wiem to też i ze swojego doświadczenia, po wypełnieniu Dexa wykluwałam trzy shiny, jeden trafił się po 1200 jajek, drugi po 1100, na trzeciego zużyłam już 900 i końca nie widać. :')

@Szogun
Przez trade (naprawdę dużo osób takie ma, niektórzy klonują, musisz tylko poszukać) lub RNG w poprzednich generacjach. Takiego Kalosowego raczej w dziczy nie złapiesz, choć możesz próbować w safari... Tam jest gwarancja dwóch IVów, czasem się jakieś trzy trafią, może Tobie poszczęści się bardziej. Gra mimo wszystko niewarta świeczki.
Mam pytanie wynikające z czystej ciekawości. Ile będzie wynosiła efektywność ataku ognistego użytego na Forretressie podczas efektu Forest's Curse (czyli z typami Bug/Steel/Grass)? 6x czy 8x?
Efektywności mnożymy przez siebie, więc powinna wynosić 8. (To co dokładnie robi Forest's Curse? xD)
(1.09.2014 13:53)Aaqwil napisał(a): [ -> ]To co dokładnie robi Forest's Curse?

Dodaje typ roślinny do typów posiadanych przez Poka.
Tak, efektywność będzie wynosić 8x. Taki Dewgong normalnie ma czułość na lód 1/4, a z Thick Fat 1/8 - w drugą stronę to też działa.

@Jagal: według jakiegoś badania breed z Masudą+Shiny Charmem zwiększa szansę na shiny do 1/500; wg Bulbapedii to się także stackuje (http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Shiny_Charm). No cóż, to chyba kwestia szczęścia :V
Sandy, to nie wiem, wybacz, jeśli wprowadziłam Cię w błąd, ale od wielu osób słyszałam, że od X/Y żaden sposób nie wpływa na breeding (w odróżnieniu od B2/W2) A i na paru portalach pojawiała się taka informacja. Najwyraźniej muszę się zapoznać z najnowszymi "badaniami" na ten temat. Wink
Tymczasem liczba moich jajek Froakie wzrosła do 1100, wciąż nic. <3
Sandy ma rację, a Ty pecha Sad

mi shiny siadają całkiem nieźle (na 120 jaj z fennekinem, miałem dwa shiny)
Nosz kurde, ~300 Charmanderów i żadnego shiny, gdzie tu sprawiedliwość? :<
Dostałem Feebasa z GTC i pytanie jest czy jest możliwe ze mój pok jest nie origialny ? jeśli tak jak mogę to sprawdzić ?
(2.09.2014 0:53)Majkiso napisał(a): [ -> ]Dostałem Feebasa z GTC i pytanie jest czy jest możliwe ze mój pok jest nie origialny ? jeśli tak jak mogę to sprawdzić ?

Może być zhakowany. Słyszałem że hak nie przejdzie przez pokebank, ale nie wiem czy to prawda.
(1.09.2014 14:55)Gonzo napisał(a): [ -> ]
(1.09.2014 13:53)Aaqwil napisał(a): [ -> ]To co dokładnie robi Forest's Curse?

Dodaje typ roślinny do typów posiadanych przez Poka.
Wiedziałem... Nie ma to jak pomylić Forretresa z Feerothornem. Tongue

A kwestia Masudy to kwestia bardzo sporna... Od siebie powiem, że już mam za sobą kilkaset Tyruntów i nic.
Nie musi być oryginalny, GTS puszcza hacki (eventowe Vivillony). Jednak fakt że Pok może być shakowany nie jest straszny - póki nie ma 252 EV na wszystkie staty i nielegalnych ruchów jest OK Wink

Co do shiny - czytałam gdzieś wypowiedź osoby, która przez rok wykluwała shiny Dragonite'a.
Dzięki sandy97 a jeszcze mam 1 pytanie a jak mogę sprawdzić tak to mojego Feebas'a i jeżeli będę od niego wykluwał jajka to poki z jajek też będą nie oryginalne (przykład) ??? A jeszcze jeżeli Feebas ma Swift Swim to jak będzie lvl up w Milotic to jakie Ability dostanie wtedy ?
Hmmm, z tego co ogarniam to będzie to Marvel Scale.
Poki nie wyklują się nieoryginalne - nielegalne ruchy nie są dalej przekazywane, EV i cała reszta też. Jednak nie wydaje mi się, aby Twój Feebas mógł być jakiś shakowany - sprawdź w Super Treningu czy w drzewku po prawej nie ma za dużo statystyk (np. wszystkie pełne - maksymalnie pełne mogą być dwie) i czy ruchy są legalne (http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/F...)#Learnset - czy są na tych listach). Jeśli w menu Pokemona obok znaczków masz niebieski pentagram, Pokemon został wykluty w Kalos i może znać tylko je, jeśli nie - może znać także ruchy od Move Tutora z piątej generacji.
no dzięki wielkie :3
Przekierowanie