Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Help Center
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Taki trochę głupi problem mam Tongue.
Postanowiłem sobie przejść wszystkie generacje grając typami takimi jak Psychic, Ghost, Dark, Fairy. Moje ulubione zestawienie typów Smile Nie wiem jak nazwać taką grupę, ale dla kogoś kto grał w chrześcijański nuzlocke te typy są ''nie chrześcijańskie'', więc uznajmy że gram typami ''nie chrześcijańskimi''. Powiedzmy Tongue.

Wiadomo, iż w pierwszej generacji będę mieć 3x. psychika, 3x. duch, z racji iż typu mrocznego jeszcze nie było. Od drugiej do piątej chciałem sobie rozplanować 2x. psychika, 2x. mrok, 2x. duch.

Problem pojawia się w 6 generacji. Nie wiem który typ powinienem zastąpić wróżką. Czy bardziej opłacalne jest zastąpienie Ducha czy Mroku. Nie wiem też jak sobie rozplanować. Czy:

1) 2x. psychika, 1x. duch, 1x. mrok, 2x. wróżka
2) 1x. psychika, 2x. duch, 2x. mrok, 2x. wróżka
Oraz tysiące innych kombinacji.

Jeśli chciałbym zastąpić kogoś wróżką, to wybór by padł na typ Duch oraz Mrok. Nie wiem które z nich zastąpić, i czy mieć w składzie jedną, czy dwie wróżki.

Tak wiem, głupi problem, ale ostatnio mnie coś naszło na tego typu rozgrywkę. Z racji iż można mieć tylko 6 pokemonów, to muszę zastąpić jakiś typ wróżką.
Hehe, aż sam się śmieję, że takie pytanie tu zadałem xD. Trudno. W końcu kto pyta, nie błądzi Wink.

Możecie dać propozycje pokemonów, ale bardziej mnie interesuje który typ w XY jest zbędny by na jego miejsce wskoczyła wróżka. Chyba jasno się wyraziłem. Oczywiście Dual-typ też wchodzi w grę.
XY jest tak proste, że graj sobie tym, co Ci się wizualnie podoba i już, i tak przejdziesz z palcem w nosie i tak Wink
@up: To wiadomo Wink Mnie bardziej chodziło o to który z typów (Dark lub Ghost) jest mniej przydatny w XY, by zastąpić go wróżką. Mniej więcej chciałbym mieć po tyle samo Pokemonów z każdego z tych typów w swojej drużynie, jednak nie idzie tego zrobić z racji ograniczenia wynikającego z posiadania tylko 6 pokemonów. Teraz nie wiem czy całkowicie Mroku nie zastąpić. Tym bardziej, że nie przepadam specjalnie za tym typem. Nie wiem czy wróżka jest aż tak przydatna by mieć aż dwóch członków w drużynie. Czy nie lepiej sobie Ducha bądź Mroku zostawić, i dać jedną wróżkę.

Wybaczcie, że tak piszę. Po prostu ostatnio mnie naszła ochota na taką rozgrywkę.
Jeśli by ktoś wiedział jak można nazwać taką grupę typów, to też byłbym wdzięczny. Nie ukrywam, że trochę się męczę z tym, ponieważ nie mogę znaleźć danego słowa by móc określić te wszystkie typy jednym słowem. Najszybciej mi przyszło do głowy ''nie chrześcijańskie'' z racji takiej iż te typy są tak przedstawione w zasadach ''Chrześcijańskiego Nuzlocku''.
Weź Sableye'a lub Spiritomb'a - Typ to Ghost/Dark, więc w cenie jednego masz dwa i możesz sobie na spokojnie Floette wrzucić Big Grin
Co do nazwy grupy typów "mistyczne" brzmi chyba lepiej. Ewentualnie "paranormalne" lub "przeklęte".
Hej! ostatnio znów chce zacząć swoją przygodę z grami Pokemon! Smile stąd mam kilka pytań:

Kupię 3DS XL, a posiadam aktualnie zwykłego DS z grą pokemon Diamond.

Pytania :

- Czy mogę przemigrować Pokemony z Diamond do - sliver/gold potem black/white następnie do black/white 2 i do X/Y ? Naprawdę mi na tym zależy, można powiedzieć ze przez te wszystkie lata i przegrane godziny ... to moi ''przyjaciele'' Undecided Interesuje mnie JAKIKOLWIEK sposób.

- Jaka jest różnica pomiędzy W/B i White/Black 2? to zupełnie inne gry?

- Czy przez zmianę punktu widzenia trenaera w X/Y nie zabito tym ducha gry? Nie wiem czy to te same pokemony co kiedyś Sad

PS: Gram we wszystkie części do diamond, zaczynałem we fire red na zwykłym , szarym gameboyu Smile

dzięki za odpowiedzi!

Przenoszę do Help Center ~Sandy
Nie ma żadnego problemu z transferem pokemonów do wyższej generacji. Nie musisz aż tyle przenosić tych pokemonów. Wystarczy, że wyślesz poki z 4 generacji do 5 a stamtąd do 6. Pomiędzy 4 i 5 generacją pokemony wysyła się za pomocą poketransfer i potrzeba do tego dwóch konsol. Wystarczy udać się do odpowiedniego miejsca w grze z 5 generacji i włączyć na drugiej konsoli grę z 4 generacji. Tutaj masz to wyjaśnione:
http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/P...9_Transfer
Pomiędzy 5 i 6 generacją pokemony wysyła się za pomocą poketransportera i pokebanku (płatna aplikacja w eshopie, 20 złoty za rok) i wystarczy do tego jedna konsola. Dodatkowo pokebank służy do składowania pokemonów. Więcej tutaj:
http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/P...A9mon_Bank

Pokemon B2/W2 to sequel B/W, opowiada inną historie w tym samym regionie. W przeciwieństwie do B/W, w B2/W2 od początku gry są dostępne pokemony z poprzednich generacji. Zmienili też paru liderów i drogę przechodzenia gry. Fabularnie gry są dość ciekawe i mimo podobieństw warto zagrać w pierwszą i drugą część.

Nie słyszałem aby ktoś narzekał, że w X/Y zabito ducha gier pokemon. IMO dzięki tym rewolucyjnym zmianom gra jest jeszcze bardziej przyjemna.
Możesz przenieść poki z DP/SSHG to B2/W2 za pośrednictwem poketranferu po pokonaniu ligii a następnie przy użyciu pokebanku przenieść je do X i Y Smile

Edit: eh nie zdążyłem Tongue
Ja zapytam - jaka zmiana punktu widzenia trenera? Jak na razie jedyną grą której jeszcze nie przeszłam jest Diamond/Pearl/Platinum (Platyna niedługo przywędruje z Anglii) i niczego takie nie zauważyłam. IMO w najnowsze Poki gra się tak samo fajnie jak w poprzednie, mają swój klimat i tak samo nie pozwalają odejść od konsoli Smile

Co do BW i B2W2, to sequele mają więcej lokalizacji i atrakcji - nowe miasta, więcej Poków do złapania (np. Riolu można złapać przed drugim gymem), legendy z poprzednich generacji do złapania, PokeStar i PWT, jednak mają gorszą fabułę i brakuje im nieco klimatu z BW - jednak wymienione wyżej rzeczy wynagradzają te braki Smile O ile aby przejść B2W2 nie trzeba znać fabuły poprzedniej części, o tyle gra się w nie po prostu fajniej jeśli grało się w ich poprzedniczki. IMO obie gry są dobre i osobiście polecam przejście obu.

@down - znając życie niedopowiedzenie, pewnie chodziło o Advance bądź którąś z jego wersji :>
(20.04.2014 17:45)WujekRada napisał(a): [ -> ]PS: Gram we wszystkie części do diamond, zaczynałem we fire red na zwykłym , szarym gameboyu Smile

Jak ty to zrobiłeś, że na pierwszym, zwykłym, szarym Game Boyu grałeś w Fire Redy?
(20.04.2014 18:27)GRAnith napisał(a): [ -> ]
(20.04.2014 17:45)WujekRada napisał(a): [ -> ]PS: Gram we wszystkie części do diamond, zaczynałem we fire red na zwykłym , szarym gameboyu Smile

Jak ty to zrobiłeś, że na pierwszym, zwykłym, szarym Game Boyu grałeś w Fire Redy?

oczywiście chodzi o Red Smile

czyli nie będzie problemu z migracjami? przypominam ze posiadam Zwykłego DS pierwszej generacji i 3DS XL.

Inne pytanie:

Diamond pójdzie na 3DS ?

Słyszałem ze 20 maja wyłączają usługi sieciowe dla wszystkich starszych niż X/Y , mam się spieszyć czy do migracji nie potrzeba internetu?
Potrzebujesz dowolnej konsoli na której działają gry na DSa. Nie potrzeba usług sieciowych do transferu pokemonów do wyższej generacji.
Tak, gry na DSa działają na 3DSie (jednak odwrotnie już nie).

Jakbyś jednak chciał zwykłego 3DSa to pisz na PW Tongue
(20.04.2014 18:49)Nekuro napisał(a): [ -> ]Potrzebujesz dowolnej konsoli na której działają gry na DSa. Nie potrzeba usług sieciowych do transferu pokemonów do wyższej generacji.
Tak, gry na DSa działają na 3DSie (jednak odwrotnie już nie).

Dzięki wielkie Wink

I tylko takie pytanie :

Jakie Poki ze starszych generacji są poszukiwane w X/Y ? Co najlepiej jest ''posiadac'' do wymiany? Big Grin
http://www.serebii.net/xy/unobtainable.shtml
Pokemonów z tej listy nie da się zdobyć ani w X, ani w Y, wiec są więcej warte(szczególnie legendy eventowe).
Na forum najwięcej się handluje 5/6IV, shiny i legandami. Ostatnio popularne są samiczki w "ładnych" ballach.
Przekierowanie