Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Help Center
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zauważyłem ostatnio, że kilka osób na forum posiada 6IV Ditto i mam z tego powodu pytanie.
W jaki sposób zdobyć takiego Ditto? Zwykłe szczęście, friend safari, czy breeding? Z tego co wiem ditto nie można zbreedować (chyba) a w safari są raczej z 2iv... Oczywiście nie zależy mi na nim za specjalnie, lecz bardzo mnie to ciekawi.
(12.03.2014 23:26)Makion napisał(a): [ -> ]Zauważyłem ostatnio, że kilka osób na forum posiada 6IV Ditto i mam z tego powodu pytanie.
W jaki sposób zdobyć takiego Ditto? Zwykłe szczęście, friend safari, czy breeding? Z tego co wiem ditto nie można zbreedować (chyba) a w safari są raczej z 2iv... Oczywiście nie zależy mi na nim za specjalnie, lecz bardzo mnie to ciekawi.

RNG + któraś z poprzednich generacji. Na przykład Imposter (HA) Ditto jest dostępny w Hidden Grotto w BW2. Nie mówiąc, że gry V Geny mają go w Hidden Chasm.

OFC niektórzy mogą też go po prostu shakować. Teraz jest to trudniejsze, ale przy pierwszym wydaniu Banku przez kontrolę przechodziły takie perełki jak Thick Fat Tepig (Hidden Ability, niewypuszczona), Contrary Snivy (to samo) czy zmodyfikowane Pokemony z 5 Geny, które XY rozpoznawały jako Kalos Born (zmieniano jedną wartość hex editorem, można sprawdzić, czy są hakowane, rozmawiając z Memory Checkerem w grze).
Hej Smile

Mam pytanko odnośnie pokebanku.
Czy jak zostawie sobię poki w banku mogę bezpiecznie zacząć nową gre? i zrzucić z banku te poki do mnie?
Mam pytanie co do Masuda Method (chyba tak to sie pisze xd) jeśli mam ditto 6 iv ditto z Italii i dowolnego pokemona 5 IV to mój shiny który kieeeedyś się wykluje będzie też miał dobre IV'y? Jeszcze czy te iv'y nie przeszkadzają bo chyba w goldzie było tak że właśnie od iv zależało wyklucie shiny pokemona.
Jeżeli użyjesz destiny knot (pięć IV od rodziców i jedno losowe) to będzie miał co najmniej 4x31 IV, w najlepszym przypadku 6x31 IV.
A IV nie mają nic wspólnego z shininess już bodaj od trzeciej generacji.
Może i głupie pytanie ale jestem początkujący. Czy pokemony shiny są zawsze na 6IV ? (chodzi mi ze mają najlepsze staty)
Nie ma związku między tymi rzeczami. Shiny 6IV są dość ciężkie do zbreedowania. Z powyższych postów powinieneś to wywnioskować.
a macie jakieś sprawdzone metody na otrzymanie 6IV lub skiny(na zbreedowanie lub złapanie) ? Nie patrzyłem wyżej Sad (sorka)
Na złapanie - nie ma, żadnej. Jedyną gwarancją jest szukanie shiny we Friend Safari gdzie masz gwarantowane aż 2IV.

Na breedowanie - oboje rodziców musi mieć 6IV, jedno trzyma destiny knot, drugie trzyma everstone. Ale to i tak nie daje gwarancji, bo jeden stat generowany jest losowo.

Można za to sprawdzać jajka instacheckiem, pod kątem tych które mają 6IV, i tylko takie sobie zostawiać, po czym szukać osób które mają takie TSV jak SV jajka.

Ale to już trochę wyższa szkoła jazdy, tj. musisz albo sam mieć możliwość sprawdzać jajka, albo kogoś kto Ci to zrobi, i ogarniać miejsca w których możesz znaleźć kogoś, kto Ci to jajko wykluje (i jeszcze nie ukradnie).
Nie ma jakiegoś poradnika dla początkujących ?
Co to jest to całe POKERUS ?
Najkrócej mówiąc, jest to Pokémonowy wirus. Skutki są jednak pozytywne, bo podwaja on zdobywane EVs.
Hej, mam dwa pytania:
1. Czy można zdjąć czapkę z głowy naszej postaci?
2. Jak można rejestrować znajomych po wymianie/walce (wiem, że można wpisać FC, ale chodzi mi tu o sytuację gdy kończysz wymianę i gra pyta cię, czy zarejestrować osobę, z którą się wymieniało)?
Przekierowanie