Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Help Center
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Imho sam pok z dobrymi IV i HA (hidden ability) to sporo za mało jak za kamień. Shiny to takie minimum.
No shiny to jeszcze nigdy nie wyklułem, aczkolwiek mam znalezioną shiny chansey. Ale ma dla mnie sentymentalne znaczenie - zatem chyba ją zatrzymam.
Czyli jednak najlepszy sposób to wymiana na forum?
Tutaj masz poradnik na temat breedowania. Tutaj jest wyjaśnione co to takiego są te tajemnicze "IV". Jeśli nie znasz dobrze angielskiego, to możesz do mnie napisać, jak będę miała wolną chwilę to Ci na spokojnie wszystko wytłumaczę.

Oprócz naszego forum mogę Ci polecić (niestety anglojęzyczne) Serebii. Nie ma takiej fajnej atmosfery jak u nas (o ile w ogóle jakąś ma), jednak są na nim ludzie z całego świata i bardzo szybko można się wymienić i znaleźć dosłownie wszystko.

Tak jak mówiła Rynn, shiny, inny kamień lub legenda to generalnie minimum za kamień dostępny tylko w jednej wersji. Ewentualnie jakiś wyjątkowy 5-6IV pokemon, z dobrą naturą i egg moves (np. Defog, którego nie da się zdobyć normalnie, trzeba przesyłać z gen 4).
W sumie wszystko już powiedziano ja chciałbym tylko jeszcze dodać, że czasami ludzie czy to na naszym czy na innych forach robią giveaway'e i możesz dostać kamień praktycznie za darmo.

Co do breedowania to polecam ten poradnik
http://uk.ign.com/wikis/pokemon-x-y/How_...om_Scratch
sam jeszcze niedawno byłem zielony w tych sprawach, ale z tym poradnikiem powoli wszystko ogarnąłem Big Grin
Dzięki za wypowiedzi. Popróbujemy.
polecam tak jak w poście wyżej Wide Guard (sama testowałam)
Ja mam pytanie odnośnie breedingu. Otóż posiadając 2 shellosy z banku, które to mają w movesecie earth power, jeśli je skrzyżuję w day care to czy ten ruch zostanie odziedziczony? Ten atak w 6 genie nie jest egg movem, a ja potrzebuję zbreedowac na walki nowego shellosa i tu pojawia się ten problem. Gdybym miał modest storm drain z hp grass shellosa to bym przesłał przez bank, ale niestety nie udało mi się jeszcze takiego uzyskać a bank wkrótce się skończy więc proszę o jak najszybszą odpowiedź. Dziękuję z góry.
ps.: jesli to niemozliwe to prosze o jakies rozwiazanie zastépcze.
Nie, dziecko nie będzie miało Earth Power.
Można też poprosić kogoś zajmującego się "klonowaniem" by spróbował ci skopiować swój kamień, jednak nie mam pojęcie kto coś będzie za to chciał. Jeśli ktoś ma kamienie z wersji Y, to chętnie przyjmę w dowolnych ilościach : D
Myślę, że najprościej będzie wymienić się shiny pokemonem. Ale najpierw trzeba go znaleźć. ;-)
Cześć.
Kiedyś mignął mi przed oczami artykuł że gdzieś w grze można dostać Starf Berry. Teraz nigdzie nie mogę tego znaleźć. Czy jest taka możliwość czy to była czyjaś pomyłka?
http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Battle_Maison

Starf Berry - Given to the player after 200 consecutive victories

Heh powodzenia
gdzie w wersji Y zdobyć shiny stone?
Na Route 12 (ranczo) dosiadasz Skiddo. Jedziesz nim na wschód, przeskakując trzy "płoty" i tam znajdziesz kamyk. Ewentualnie farmisz go w Secret Super Training (An Opening of Lighting-Quick Attacks!). Za którymś razem powinien wyskoczyć jako nagroda. Trzecia opcja - na route 18 stajesz z Inverem w domku do "odwróconej walki" (przewagi typów są w niej odwrócone, np. ogień jest super efektywny na wodę). Po wygranej masz szansę na stone'a, ale losuje ci go z dość dużej puli itemków, więc prawdopodobieństwo jest małe. Polecam dwa pierwsze sposoby Smile
dzięki super training mam cały odblokowany więc czas brać sie do robotyWink
Przekierowanie