Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Help Center
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od którego momentu w grze możemy wejść do Friend Safari?
Po ukończeniu ligi ^^
(11.01.2014 14:12)Sammy napisał(a): [ -> ]Od którego momentu w grze możemy wejść do Friend Safari?

W Kiloude City, czyli po lidze jak profesorek da nam bilet na pociąg.
Więc załóżmy, że mam 6iv Ditto. Ale pokemon którego chcę rozmnożyć ma kiepskie IV. W jaki sposób najszybciej miałabym breedować, żeby otrzymać docelowego pokemona z 5-6IV?
(12.01.2014 0:27)Rynn napisał(a): [ -> ]Więc załóżmy, że mam 6iv Ditto. Ale pokemon którego chcę rozmnożyć ma kiepskie IV. W jaki sposób najszybciej miałabym breedować, żeby otrzymać docelowego pokemona z 5-6IV?

Po prostu wymieniać drugiego rodzica. Kiedy z osobnika o 0 IV i wspomnianego Ditto wykluje się coś z 1 czy 2 IV, wstawisz go w miejsce pierwszego - i tak dalej, do osiągnięcia celu.
Przynajmniej ja tak robię, ale ja breeduję jak jaskiniowiec, więc może jest jakaś mądrzejsza metoda.
Ditto 6IV i pok powiedzmy 2IV - Jedno IV jest losowe, w przypadku Ditto wychodzi 5IV, a u drugiego 1-2IV. Teraz zależy od szczęścia - 6IV - Losowy = 5IV - 4IV (ujemnych od 2IV) = 1IV - To najgorszy scenariusz. Choć teoretycznie powinien się trafić po chwili pok z 3IV lub i 4IV - Wtedy takiego dajemy zamiast tego z 2IV i jedziemy dalej. Radzę zbierać po 5, max 10 jaj i po wykluciu sprawdzać - niema co zapychać boxów. W obliczeniach trza dodać ujemne IV + 1IV losowy np Dwa poki po 5IV - 2IV ujemne i 1 losowe, więc poki będą miały min 3IV, a przy farcie nawet 6IV.
Ok, dzięki, na szczęście jest to dość łatwe i zazwyczaj po ok. 10-15 jajkach dochodzę do 5iv co mi w zupełności wystarcza ^^
Jak pok ma outstanding potencial over all to znaczy że ma wysokie Iv we wszystkim ale nie maxymalne Smile?
Jeśli pisze "Outstanding" to znaczy że średnia IV wynosi 28/31 w każdej statystyce.
To znaczy, że pokemon ma na wysokie IV, ale nie koniecznie najwyższe. Potem facet wymienia staty Hp, atk, def itp. Jeśli na koniec powie "they simply can't be beat" to ozacza, że tamte staty są perfekcyjne (31).
Dokładniej potencjał Outstanding oznacza, że suma IV wynosi 151 lub więcej.

Podam przykład: przypuśćmy, że mamy 2 Gyaradosy (np. z naturą Adamant).
IV pierwszego mogą wyglądać następująco: 23/29/26/19/26/28, ani jednego IV 31.
IV drugiego: 31/9/31/31/31/31, ma te magiczne 5 IV i jeden IV bardzo niski.
Gdy podsumujemy IV, pierwszy ma łącznie 151, drugi 164, więc oba mają potencjał Outstanding.

Co więcej, pierwszy Gyarados ma świetnie rozłożone IV (najwięcej na Attack i Speed), dzięki czemu jest lepszy w walkach. Ten drugi ma fatalny Attack, który jest dla niego kluczowym statsem, nadaje się na rodzica do breedowania i tyle.
Głupie pytanie, ile macie boxów w PC? Jak ostatnio patrzyłem miałem 7, ale dzisiaj połapałem trochę poków i chciałem sobie je poprzeglądać. Otwieram PC i ze zdziwieniem patrze że mam ich aż 15. Dlaczego ilość boxów się zwiększyła?
Im więcej pokemonów łapiesz, tym Ci boxów przybywa.
Po 31 boxach już nie przybywa ;(
Właśnie kompletuje wszystkie legendy dostępne z PokeBanku i za Zekroma otrzymałem Reshirama znającego Fly, dziwna sprawa, przecież nie można przesyłać pokemonów znających HM, próbowałem wystawić go na GTS oraz jako odpowiedź na ofertę innego gracza - bezskutecznie. Samo Fly nie jest problem (wiadomo Move Deleter), ciekawi mnie jednak jak to możliwe, że ten pokemon znalazł się u mnie.
Przekierowanie