Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Help Center
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
A mnie nurtuje jedna rzecz, wiem co to są mniej więcej iv'y, ale do czego służy trening effort value w takim razie? I czy mają one na siebie jakiś wpływ? W poki gram od dawna, ale pierwszy raz dokładniej się w to zagłębiam jak mam wifi i możliwość walki z innymi on-line Wink
EV'y to coś ala doświadczenie statystyk naszego poka - Jak walczymy z czymś szybkim (jak Zubaty) to rośnie jego szybkość etc. Każdy pok daje ileś tam punktów danych statystyk, a zdaje się 4 pkt EV to 1 pkt statystyki. Można wbić tam z 256 (zdaje się) punktów w jedną statystykę, 256 w drugą i zostaną z 4 punkty na co innego. Oczywiście można też rozdać np. po trochu na wszystko, jednak warto pamiętać że liczba EV jest ograniczona.
Effort value tzw. EVs, można ich uzyskać max 510 na jednego pokemona ale i max. 255 w jednej statystyce (HP, Speed itp.) przyjmując że pokemon ma 100lvl to 4EV dają Ci +1 do danej statystyki pokemona, przed VI generacją EV uzyskiwało się pokonując pokemony (każdy pokemon dawał różne EV) a teraz doszedł Super Training, więc już każdy może sobie je trenować bez względu na to czy wie co to jest Big Grin Oczywiście mając power itemy i Pokerusa to i tak zdobywanie EV w dziczy jest o wiele szybsze, szczególnie na hordach.

Więcej info >TU<
co to jest pokerus ?
Pokemon-wirus. Podwaja on EV, które dostaje pokemon na niego chorujący. Dodany w II Genie. Dosyć rzadki (tak myślę).
Dzięki za odpowiedzi, muszę się głębiej w to wczytać jednak, a pokerusa to mam od początku więc się przyda Wink
(4.01.2014 15:46)Darkray napisał(a): [ -> ]Wcale Ci nie znikają, sam zaznaczyłeś że z Alakazite się pomyliłeś, a potem jednak musiałeś nie zapisać stanu gry bo sam przyznajesz że PP Up tam leżał mimo że go zebrałeś a Garchompite pojawia się między 8-9 w nocy, podejdź tam jeszcze raz o tej porze i na pewno będzie.

jest 20:53 a garchompite nie ma ;c
Jeśli poki się nie lubia to nie bedą dawały jajeczek xd ? jeśli tak to czy da się jakos je przekonać do siebie ?
(4.01.2014 22:01)siwy napisał(a): [ -> ]jest 20:53 a garchompite nie ma ;c

Nie na Vahalli xD

(5.01.2014 0:34)Casper napisał(a): [ -> ]Jeśli poki się nie lubia to nie bedą dawały jajeczek xd ? jeśli tak to czy da się jakos je przekonać do siebie ?

Będą dawać jajeczka tylko dłużej zejdzie. Najszybciej robi się jajka z poków z dwóch wersji językowych( jak masz poka z wymiany z tej samej wersji językowej to też będzie trochę szybciej)

@down Nie rozumiem pytania. Chodzi ci o dzieciaka ?
Dzieki ^^
#edit A co daje Czy będzie to chłopiec czy dziewczynka ^^?
Cytat:Jeśli poki się nie lubia to nie bedą dawały jajeczek xd ? jeśli tak to czy da się jakos je przekonać do siebie ?
To, że pokemony się nie lubią ("The two don't seem to like each other.")
wcale nie oznacza, że nie będą one dawać jajeczek a jedynie tyle, że szansa na nie jest dość niska. Gdy pokemony nie mają szans na stworzenie jajka pojawia się informacja "The two prefer to play with other Pokémon than each other.".
Cytat:Dzieki ^^
#edit A co daje Czy będzie to chłopiec czy dziewczynka ^^?
Większość pokemonów ma szanse 50/50 by otrzymać konkretną płeć, nijak nie można w to zaingerować, na bulbapedii możesz sprawdzić jak u każdego pokemona wygląda rozkład procentowy na otrzymanie którejś z płci
Spoko antos ale musze sprostowac bo źle mnie zrozumiałeś czy sa jakieś plusy dla danej płci ? np dziewczyna ma czegos więcej facet czegos ?
Pleć poza wyglądem i poszczególnymi przypadkami nie ma znaczenia - patrz Espurr i jego ewo. Ogólnie płeć to kwestia gustu. Poki na identycznym lvl obu płci będą takie same (nie uwzględniając EV i IV).
(5.01.2014 1:02)Casper napisał(a): [ -> ]Spoko antos ale musze sprostowac bo źle mnie zrozumiałeś czy sa jakieś plusy dla danej płci ? np dziewczyna ma czegos więcej facet czegos ?

W statystykach nie. Ale masz Ability takie jak cute charm co daję 30% szans przy atakach fizycznych na zauroczenie pokemona przeciwnej płci.

Jeszcze w breedingu matka ma chyba większą szanse na przekazanie umiejętności dziecku.
Wydaje mi się, że wpływa tylko na ability Rivalry, które sprawia, że zadajesz 25% więcej obrażeń przeciwnikowi tej samej płci a 25% mniej obrażeń przeciwnikowi płci przeciwnej.

Edit.
Połączonymi siłami trochę się tego uzbierało Tongue
Przekierowanie