Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Help Center
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ale na stałe, czy tylko podczas trzymania butli? Butla jest jednorazowa czy można ją użyć wiele razy?
A ja mam pytanie czy mozna dostać gdzieś mega stone dla charizatda jeżeli wybrałem starter z squirtlem ?:>
PrzemoRi - butla jest jednorazowego użytku

Nailo - tak w stone emporium w lumiose jednak lepiej trochę powbijać stylu w lumiose to będziesz mieć taniej Tongue
200BP - Nigdy tyle nie uzbieram - już lepiej zbreedować kolejnego shiny...
Cześć czytalem to moim pokemonie Bulbasaur, i chce go nauczyć Hidden Power (Fire /Ogien), ale tez chce zęby miał jak najlepsze DV, ale jak będę miał 6*31 to zawsze wychodzi Dark. I niezbyt to rozumie. Co mam zrobić zęby było to co chce . ?! Wiem jedynie ze chodzi o pełne np. (30) liczby i nie pełne np (31) mogą tez być inne liczby czy tylko to ?!
Czy jeśli użyję Wish i zmienię pokemona, to ten ruch nic nie da, czy uleczy wystawionego pokemona?
Uleczy wystawionego
ditto można złapać w pokemon village w żółtych kwiatach (mi pojawił się właśnie tam)
@Up - Nie do końca rozumiem o co ci chodzi.
Ma ktoś jakieś rady odnośnie Togekissa - Myślę nad zrobieniem go pod SP.Def. - Niech blokuje specjalne ataki, Wish'em ulecza drużynę. Jako że ma wysokie SP.ATK daje ataki do kompletu (Choć myślę nad zmianą Gleam'a na Flamethrower - Może ma STAB, ale już jeden pok w moim teamie ma wróżkowy ruch), z tym że Togekiss super szybki nie jest, więc zamiast spamić Air Slashem chcę z pomocą Super Luck częściej walić krytyki, a EV z Speed'a przeznaczyć na Sp.Atk. i HP.
Ruchy:
Wish, Aura Sphere, Air Slash i Dazzling Gleam
EV.
HP-Pół, ATK-0, Defence-0, Sp.Atk-Pół, Sp.Def-Max, Speed-0
Chodzi o wypełnienie Sp.Def na maxa i podzielenie pozostałych punktów na HP i Sp.Atk.
Mam prośbę,a mianowicie czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć najlepiej na przykładzie jakiegoś poka np mismagiusa. Jak wytrenować go od zera znaczy chodzi o te natury, IV i chyba EV iitp w pokemon X/Y. Jestem w tym kompletnie zielony wiem ze jest temat na forum, ale nie wiem czy jest inaczej w pokach X/Y i nie zrozumiałem tam jak z EVami do konca i naturami. IV'y w sumie jakoś ogarne ale jak z tymi EV i naturami prosiłbym o pomoc Big Grin
Mam problem z 3DS... A to Help Center z grami Pokemon na 3DS...Więc chyba w dobrym wątku piszę Big Grin

Mianowicie- co mam zrobić kiedy przy klikaniu w tę pomarańczową buźkę [sprawdzenie Friend Code'u] wyświetla mi się napis ''This service is not available in your region''?
Crystal - Sprawdź region ustawiony w 3DS'ie - Mogło się coś przestawić czy coś, lub nie masz swojego regionu ustawionego (Mii chyba masz więc to pewnie nie tego wina).
Tatahah - Chętnie z tym że Mismagius to ewolucja, więc jego nie wyklujesz, a jego pre-ewo czyli Misdreavus jest chwilowo niedostępny w grze. Ale jeśli chodzi o sam trening:
-IV'y to coś jak geny pokemona - Niektórzy rodzą się silniejsi inni słabsi, w przypadku Pokemonów radzę brać tych silniejszych. IV'y są ustalane losowo i każdy z 6IV ma wartość od 1 do 31. IV'y można sprawdzić u gościa z Pokecenter w mieście odblokowanym po fabule, w tym samym mieście można w Friend Safari złapać poki mające min. 2 maksymalne IV - Trochę rozmnażania i można wykluć poka z wszystkimi IV równymi 31 (choć np. w przypadku poków np. do Sp.Atk polecam 5IV - Tak by ujemny był atak, by oszołomienie mniej nam szkodziło).
-Natura decyduje o tym jaką pokemon ma statystykę zawyżoną czy zaniżoną (bodajże o 15%). Popatrz w internecie co dają natury - NP. Natura Modest daje premie do Sp.Atk osłabiając Atk. - Przydatne np. dla psychicznych korzystających z specjalnych mocy, a nieprzydatne dla walczących używających ataków fizycznych.
-EV'y to wyuczone punkty danych statystyk - Jest to to co pokemon może w swoim życiu wyćwiczyć walcząc lub trenując. Punkty EV w przeciwieństwie do IV da się zmieniać, ba nawet cofać czy zerować. Wykluty pok nie ma ich wcale, więc mamy pełne pole do popisu z tym że nie można wyćwiczyć statystyki ponad pewną wartość - Można wymaksować 2 statystyki i 6 (lub 4 - nie pamiętam) punktów dać w inne - Więc warto pomyśleć w co je inwestować. Dla początkującego polecam Super Trening - Zajmuje więcej czasu, jednak wszystko dobrze widać. EV'y można też podnosić witaminami lub zmniejszać specjalnymi jagodami.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej to poćwicz metodą prób i błędów, lub poczytaj więcej w internecie Big Grin
Dodam tylko ze super trening jest super bo po tym jak rozwalisz ktoras próbę to dostajesz to dostajesz worki treningowe które jak założysz i ponawalasz to dostaniesz trochę ev w konkretna statystykę. Do tego możesz znaleźć worki które podwoja boosta za zrobienie któregoś treningu. Do tego możemy trafić na wiele fajnych worków które np dodają szczęście czy resetuja ev.
Jak ewoluować pokemona który do ewolucji wymaga friendship ? Najpierw myślałem że może w tej generacji robi się to poprzez pokemon amie, ale mój azurill ma już 5 serduszek i nadal jest azurillem.
Scoote belkę i rob kółeczka przez 5 minut, masaż, walka tym pokemonem, miksturki co dodają staty(protein itd), worki treningowe takie różowe. Chyba tyle sposobow
Przekierowanie