Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Help Center
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
do Gardevoir proponowałbym:
- Psychic/ Psyshock
- Moonblast
- Focus Blast/ Thunderbolt/ Shadow Ball/ Calm Mind
- Calm Mind/ Thunderbolt/ Shadow Ball/ Focus Blast
moja osobiście posiada: Psychic, Calm Mind, Moonblast, Focus Blast
jeśli zależy Ci na Hypnosis, to proponowałbym połączyć to z Dream Eater, Moonblast i jakimś atakiem do wyboru.
Jeśli mam poka w teamie, to póki nie wejdzie do walki nie dostanie EV'ów tak?
Jeśli masz włączony exp share to dostanie.
Najlepiej pierw EV ćwiczyć
Wie ktoś jak przyspieszyć zdobywanie EV'ów przez super trening?
Pokerus na EV otrzymywane z Super Trainingu nie działa więc chyba nie ma żadnej metody aby zdobywać więcej EV
@PrzemoRi

Masz poka z Surfem, blizzardem, EQ. Kupujesz jakiś power item w Battle Maison za 16 BP bodajże. Łapiesz oddisha ze Sweet Scent'em. Pokowi, ktory trenuje EV dajesz power item. Teraz wio na konkretne hordy dające EV do konkretnej statystyki, np. Spec attack na Vanilite'ach w tej jaskini z Abomasnow'em. Używasz Oddishem sweet scent, atakuje Cię horda, a ty ją na 1 surfa czy co tam sobie chcesz. I masz np. 25 EV z hordy (1ev z poka+4ev z power item)*5ilość poków w hordzie=25ev. Jak masz pokerusa [(1ev z poka+4ev z power item)*5 ilość poków]*2 pokerus=50 ev za jedną hordę ;p
Niegłupie, choć już "zapiłkowałem" wszystko w super treningu i też jest fajnie ^^
@PrzemoRi

Zapiłkowanie, zapiłkowaniem, ale na jednym team'ie przez całe życie się nie jedzie Tongue Mi tą metodą udało się nabić EV całemu team'owi w ~50-60 min. bez pokerusa, a do tego w hordach trafiłem Shiny Zubata i Vaniliite'a Tongue
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym EV i IV, jak je powiększać i jak doprowadzić to do perfekcji? (jeśli się da)
@Rike

EV(Effort Values)- Punkty zdobywane za wygrane walki z pokami lub w super treningu, za każdego poka można otrzymać do 3pkt bez żadnych ulepszeń. NP. Za pokonanie Zubata dostajesz 1 EV do speeda.
Maxymalna ilość EV wynosi 252 do jednej statystyki i 510 do wszystkich czyli możesz "wymaxować" tylko dwie. Przykładowo rozdane EV:
252hp/6atk/252speed
Metodę szybkiego zdobywania EV napisałem powyżej.

IV(Indyvidual Values)- Indywidualne dla każdego pokemona wartości nadane po wykluciu, mogą wynosić od 0 do 31. Najlepszym sposobem uzyskania 6 perfect IV jest Breeding. Tu masz poradnik autorstwa Gonza.
Wielkie dzięki, a gdzie można sprawdzać to wszystko i czy ta wartość 31 to do 1 lvl jest przypisana, czy to jakoś do wszystkich?
Ma ktoś pomysł jak wytrenować Togekiss'a? Chodzi mi tu o naturę, EV'y i ruchy (bo w przypadku ability zostanę pewnie przy super luck). Myślę może nad special wallem, bo Sp.Def to jedna z jego najlepszych statów, no i by pasował do Mega Gardevoir (Sp.Atk i Speed), oraz do Glaceon'a którego pewnie będę robił pod Defence (Speedu dużego to on nie ma, ale nadrabia Defencem).
Jest kilka opcji dla Togekiss. Jako S.Wall, S.Sweeper i Lead są najpopularniejsze. Jednak przez dodanie typu fairy, trochę uległy one zmianie i trzeba się zastanowić nad nowymi. Poszukaj na smogon.com na forum -> być może znajdziesz tam jakieś wskazówki.

================================================================================​===============

Który build jest lepszy?

Avalugg@Chesto Berry
Nature: Impish Ability: Sturdy
252HP/252Def/4SpD
Avalanche, Skull Bash, Rapid Spin, Rest

Czy

Avalugg@Shell Bell/Leftover
Nature: Impish Ability: Ice Body
252HP/252Def/4SpD
Avalanche, Skull Bash, Rapid Spin, Hail
Pomoże mi ktoś ewoluować Kadabre? Rolleyes
jak wróce to ja chetnie bo tez musze swojego ewoluowac Tongue to tak po 16 ?Tongue
Przekierowanie