Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Help Center
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No a jak inaczej będę przekazywał oczywiście baton passem.Focus sash.1 tura SD druga protect mamy +2/+2 i przekazujemy na dragonita/drugiego sweeper. Mój dratini jest adamant/multiscale 31/31/24/x/31/31
Jak zacząć ten quest od Lookera?
Na serebi pisze, że jak wejdziesz do Luminose po skończeniu gry to ma zadzwonić Holo. Nie dzwonił, sprawdzałem też miejsce gdzie Looker ma być. Nic.
(11.11.2013 20:23)Lampart napisał(a): [ -> ]Dobra bo mam dylemat.
Chcę sobie zbudować po raz pierwszy team na walki wifi,mam jego założenie ale brakuje mi kilku poków mam nadzieje że doradzicie z wyborem.Ogólnie chcę żeby opierał się na ninjasku z focus sashem który robi Sword Dance i przekazuje +2ATK,+2SPE, do jednego z moich dwóch physical sweeperów.
1.Ninjask
2.Dragonite(1 sweeper fizyczny)
3.Drugi sweeper fizyczny(Zastanawiam się na Mega Lucario bądź Kangaskhan,Mogę być też inne propozycję.
4.Greninja(Sweeper Specjalny)
5.Fizyczny Wall(Skarmory?,Avlugg?)
6.Specjalny Wall(Snorlax? coś innego?)
3. Mega scizor lub zwykły scizor.Super kontra na wróżki i dobre pokrycie pod dragonita.
(12.11.2013 11:37)Yamibi napisał(a): [ -> ]Jak zacząć ten quest od Lookera?
Na serebi pisze, że jak wejdziesz do Luminose po skończeniu gry to ma zadzwonić Holo. Nie dzwonił, sprawdzałem też miejsce gdzie Looker ma być. Nic.

Najpierw musisz pokonać rywala w Kiloude City (bilet na pociąg do miasta otrzymujesz na dworcu w Lumiose, potem zawalcz w Battle Maison, wtedy rywal pojawi się w północnej części miasta), później udaj się do Anistar pod tę różową budowlę (tam Sycamore apgrejduje ci Mega Ring) i dopiero potem udaj się do Lumiose, by rozpocząć questa z Lookerem.
(12.11.2013 11:37)Yamibi napisał(a): [ -> ]Jak zacząć ten quest od Lookera?

Czasami trochę to trwa. Mi się dopiero następnego dnia załadowało.
Dobrze by było żebyś stoczył walkę z Rywalem w tym mieście z Safari, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś, a także odpalić poszukiwania MegaStone u doktorka.
Z góry przepraszam, że piszę to tutaj, ale to pilne a tutaj praktycznie wszyscy zaglądają.

Słuchajcie powiem wprost, POMÓŻCIE MI!!! Przegrywam 9/10 walk Wi-Fi!. Wiem dlaczego, to przez słabe wyszkolenie moich pokemonów i zły movest. Proszę, bardzo proszę kogoś naprawdę dobrego, jakiegoś naprawdę zaawansowanie doświadczonego gracza, żeby wziął moje pokemony i je dla mnie potrenował. Wiem, że niektórzy z was teraz myślą o mnie, że jestem leniem, któremu nie chce się ćwiczyć z pokemonami, ale to nie tak. Ja bardzo chciałbym sam wytrenować swoje pokemony, ale po prostu nie umiem. Piszę to teraz po prostu z łzami w oku i błagam na kolanach, żeby ktoś mi pomógł. Albo jeżeli zbyt dużo to chcę, żeby ktoś został moim mentorem i mnie kierował. I proszę nie piszcie teraz pod moim postem jakichś: "O czym ty gadasz?", albo "WTF O_o?" ok? Potraktujcie te błaganie o pomoc przez beztalencie poważnie ;_;.
To, że ktoś Ci wytrenuje poki nic Ci nie da. Sam musisz się nauczyć kiedy jakiego ruchu użyć, kiedy zmienić poka na innego itp.
@fildzio

W necie jest pełno dobrych poradników [nawet po polsku] jak wytrenować swoje poki na silne. Poczytaj je sobie spokojnie, ułóż team, wybreeduj i wytrenuj sobie poki takie jak zaplanowałeś i idź walczyć (;. Z resztą większość walk jest wygrywana dzięki umiejętnościom walczących xD mogę sie założyć, że jakbym dostał "do rąk" najlepiej skomponowany team na świecie ever, to wiele walk bym nim przegrał, bo sam jeszcze nie do końca potrafie walczyć XD.
Mój team na Wi-Fi to team z gry póki co. Obecnie jestem w trakcie planowania teamu z IV itp. Powiem Ci szczerze: To jest długotrwałe i nużące. Ale dzięki temu od podstaw poznasz czy twój pokemon będzie np. w stanie wyprzedzić przeciwnika, czy lepiej np. użyć ataku uprzywilejowanego. Wiele razy moja Aqua, czyli 1 pokemon jaki otrzymałem w tej grze, uratował mi walkę za pomocą Water Shuriken. Mimio, że przeciwnik był szybszy, Water Shuriken leci pierwszy i często po tym ruchu walka była przesądzona Wink.
Tak więc chlopie, do roboty! Naucz się swoich poków, ich siły i słabości, dobierz im rolę i moveset, a potem walcz. I tak nie wygrasz każdej walki.
(12.11.2013 21:53)fildzio20 napisał(a): [ -> ]Z góry przepraszam, że piszę to tutaj, ale to pilne a tutaj praktycznie wszyscy zaglądają.

Słuchajcie powiem wprost, POMÓŻCIE MI!!! Przegrywam 9/10 walk Wi-Fi!. Wiem dlaczego, to przez słabe wyszkolenie moich pokemonów i zły movest. Proszę, bardzo proszę kogoś naprawdę dobrego, jakiegoś naprawdę zaawansowanie doświadczonego gracza, żeby wziął moje pokemony i je dla mnie potrenował. Wiem, że niektórzy z was teraz myślą o mnie, że jestem leniem, któremu nie chce się ćwiczyć z pokemonami, ale to nie tak. Ja bardzo chciałbym sam wytrenować swoje pokemony, ale po prostu nie umiem. Piszę to teraz po prostu z łzami w oku i błagam na kolanach, żeby ktoś mi pomógł. Albo jeżeli zbyt dużo to chcę, żeby ktoś został moim mentorem i mnie kierował. I proszę nie piszcie teraz pod moim postem jakichś: "O czym ty gadasz?", albo "WTF O_o?" ok? Potraktujcie te błaganie o pomoc przez beztalencie poważnie ;_;.

Daj mi jakieś dwa tyogdnie na ogarnięcie metagame'u i pogranie trochę i mozemy zacząć coś kombinować. W międzyczasie pobreeduj sobie Pokemony z dobrymi IV. Nie muszą to być poki z górnej półki, wystarczy, żebyś je lubił.
Korzystając z okazji poruszenia tematu o teamie chciałem się spytać o pewnego Pokemona:
Sableye
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, jak najlepiej rozplanować tego pokemona do walk WiFi? Moja wersja poniżej
Sableye Item:Leftovers
EVs: 252 Def 252 Sp Def 4 HP
Ability: Prankster
Nature: +SP.DEF -SP.ATK
-Recover
-Will O' Wisp
-Substitute
-Shadow Sneak
Chodzi mi o obiektywną ocenę tego builda.
1. Przerzucenie części EV z defow do HP da Ci lepszy bulk.

2. Poza burnem nie robisz zupełnie nic specjalnym Pokemonom.
O ile się nie mylę Sableye jest dobrym setuperem do Trick Roomu, może pójdź w tym kierunku? Tongue
[23:02] <Gonzo> !learn Sableye, Trick Room
[23:02] <CDXCIV> Sableye can not learn Trick Room
Ogólnie to miał być troll pokemon.
Mam jeszcze wersje ze Stall:
Ability: Stall
Nature: Brave/Adamant
EVs Attack HP Defense
Moves:
Payback
Metal Burst
Shadow Sneak
Detect/Zen Headbutt/Shadow Claw
Ten akurat składał mi znajomy ;P
Jakbyście mogli jakieś sugestie i rady, z chęcią przyjmę. jest to mój 1. pokemon jaki będę szkolił w pelni na WiFi
Przekierowanie