Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Help Center
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
wczoraj przeszedłem lige i dzisiaj dostałem się do miasta Kiloude troche tam pochodziłem. powalczyłem 10 razy i stwierdziłem że poexpie inne poki i poszukam mega stoneów. i w tym problem. na serebii jest napisane tylko post game. na jakimś poradniku widziałem że musze też lecieć do Anistar i tak zrobiłem (o godzinie 20:02 kiedy ten zegar działał) ale nie było tam Sycamore'a który by mi zupgradeował Mega Braclet. no więc pytanie.

Co zrobić by móc znaleźć i zebrać reszte mega stoneów?
"In the post-game, after the player defeats Serena or Calem at Kiloude City, the player learns that Professor Sycamore is waiting at the sundial with information on the Mega Ring (he will not appear until the rival is defeated)."

Po pokonaniu rywala w Kiloude dowiadujesz się, że Sycamore czeka przy (zegarze słonecznym?) przy tym kryształku z informacją o Mega Ring (nie pojawi się dopóki rywal nie zostanie pokonany).

http://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Anistar_City
EDIT: NeverMind. (ogarnąłem już Big Grin)
Potrzebuję pilnie pomocy jakiegoś speca od chainingu!

Po prawie roku próbowania utworzenia chaina składającego się z 40 pokemonów co kończyło się zawsze druzgocącą porażką (przeważnie mniej niż 10, w ostatnich tygodniach kilka około 20), w końcu mi się to jakimś cudem udało z moim ukochanym Floatzelkiem. Mam po jakieś 700 repeli każdego gatunku i się szykowałem na hiper mega wypasione wielotygodniowe łowy tak jak za czasów Diamond&Pearl gdyż tam szło mi z nim zawsze świetnie, kiedyś np. Złapałem 24 shiny Mightyeny w jednym chainie.

Wczoraj musiałem resetowac cały dzień i już zaczynałem wątpić czy cokolwiek w ogóle w tym chainie się pojawi, ale złoty Floatzelek wyszedł około 23:30. Zyskałem nową energię oraz przekonanie że wynik w tym chainie może jednak być przecudowny. Niedługo później prze-zadowolony walnąłem w kimono. Naturalnie siebie, gdyż innych bić nie mam zamiaru.

Dziś nie wiem jakim cudem zacząłem szukać informacji o tym ile shiny poczków z jednego chaina w tych grach wyciągnęli inni ludzie. I ku mojemu szokowi, wszyscy piszą że po pierwszym złapanym shiny w chainie, szansa się resetuje z powrotem do minimalnej. Czy ktokolwiek z was mógłby się jakoś do tego odnieść? Jeśli to prawda, to nie ma sensu tracić 3 tygodni na nic, a sam pokeradar w tej genie to była (poza tym chainem oczywiście) straszliwa strata czasu, bo lepiej byłoby szukać tylko w Friend Safari w takim układzie.
Witam,
Chciałbym zrobić reset swoich pokemon X. Mam jednak parę poków z mistery gift i z wonder trade (wpadło parę hidden ability), które chciałbym sobie zachować. Niestety, nie mam na chwilę obecną możliwości zakupienia pokebanku na rok (nie ufajcie niemieckim bankom Tongue). Byłby ktoś w stanie przechować parę pokemonów? W zamian mogę zaoferować coś z aktualnego save-a (kamienie megaewolucji, jakieś poki z Auslove, które wpadły z wonder trade, froakie z ability protean etc).
Pozdrawiam
Auslove to nielegalne haki z pokegena także ten tego...
(8.01.2017 19:19)Patryk PZ napisał(a): [ -> ]Auslove to nielegalne haki z pokegena także ten tego...

Wiem jakie one są, dlatego napisałem źródło pochodzenia. Fakt, są nielegalne, jednak zdarzają się ich "pasjonaci", którzy zbierają te podróbki, także na tym forum. Jak trafił mi się shiny gengar z pokerusem z rozdawnictwa przed wyjściem Sun/Moon (wtedy jeszcze nie wiedziałem co to jest Auslove) to miałem błagalny spam zaproszeń do wymiany.
A skoro mowa o nielegalach: O ile wiadome jest, że pokebank wychwyci ewidentne podróbki, to czy może wychwycić też dzieci tych podróbek? Jeśli tak to jak? Zapisywane są jakoś w kodzie pokemona dane o rodzicach parę pokoleń wstecz? Wiem, że to głupie pytanie mając już kilka legalnych poków na prawie max IV w Sun metodą Adrenaline Orb, ale pytam z czystej programistycznej ciekawości.
(8.01.2017 20:52)Szechem napisał(a): [ -> ]A skoro mowa o nielegalach: O ile wiadome jest, że pokebank wychwyci ewidentne podróbki, to czy może wychwycić też dzieci tych podróbek? Jeśli tak to jak? Zapisywane są jakoś w kodzie pokemona dane o rodzicach parę pokoleń wstecz? Wiem, że to głupie pytanie mając już kilka legalnych poków na prawie max IV w Sun metodą Adrenaline Orb, ale pytam z czystej programistycznej ciekawości.
Ewidentne podróbki zwykle wyłapuje, ale nie zawsze... Mi się np. udało przesłać z B/W ewidentnie zczitowane Ditto na 1 lvl, które później, również bez większych problemów poleciało na Wonder Trade...

Co do dzieci nielegalnych pokemonów - wg oficjalnego stanowiska Nintendo są to hacki. Niestety w praktyce nie ma możliwości sprawdzenia tego. Czyli jeśli breedujesz legitnego poka (legalne umiejetnosci, ataki i ball) ze zhackowanym 6IV Ditto, poki ktore wyklujesz z jajek są oficjalnie nielegalne, jendak jeśli chodzi o kod gry nie różnią się zupełnie niczym od legalnych poków (info potwierdzone na Smogonie przez uczestników VGC).

[EDIT]
http://www.smogon.com/forums/threads/rea...s.3498670/ - podsyłam link do tematu na Smogonie, w którym w skrócie wyjaśniają jak sprawdzać czy pok jest zhackowany.
(8.01.2017 23:08)Lulu napisał(a): [ -> ][
Co do dzieci nielegalnych pokemonów - wg oficjalnego stanowiska Nintendo są to hacki. Niestety w praktyce nie ma możliwości sprawdzenia tego. Czyli jeśli breedujesz legitnego poka (legalne umiejetnosci, ataki i ball) ze zhackowanym 6IV Ditto, poki ktore wyklujesz z jajek są oficjalnie nielegalne, jendak jeśli chodzi o kod gry nie różnią się zupełnie niczym od legalnych poków (info potwierdzone na Smogonie przez uczestników VGC).

Dziękuję za informację. W sumie opis działania tworzenia poka o max IV zaczął mnie zastanawiać i ciekawi mnie jak GF rozwiąże wyłapywanie hacków w S/M. Jeśli podejść do działania bottle cap-ów na chłopski rozum, to podnosi on staty poka tak samo jakby robił to program, co powoduje, że hacki są nie do wykrycia.

Przypominam się: szukam osoby, która pomogłaby mi przy resecie X-ów (przechowanie przez chwilę poksów z Mistery Gift).
Witam serdecznie, czy da sie do tego Ability, dokozyc powiedzmy flame plate i czy bedzie skutkowalo to zwiekszonym fire dmg? Uprzejmie dziekuje za odpowiedz Smile
Tak. Od słońca masz + 50% i od itemka (Plate lub Charcoal) + 20%, czyli razem +70%.

Na przyszłość, od pytań wszelakich jest ten wątek::
http://forum.pokemony.com/temat-6837-Help-Center
Nie 70. Najpierw dostajesz Boost od przedmiotu, czyli masz 120% mocy, a dopiero potem pogoda zwiększa tę "nową" moc o 50%. Czyli 120% * 1,5 = 180%. Czyli zwiększy Ci o 80.
cześć wszystkim Smile w przyszłym tygodniu kupuje konsole Nintendo 3ds i gre pokemon y i planuje sobie już team, a w nim chciałbym Gourgeist, czy da się jakoś samemu wymieniać pokemony na takie, które się chce czy to niemożliwe albo w jaki sposób mogę dostać takiego pokemona jakiego bym chciał. proszę mi pomóc
(23.04.2017 23:25)moonlightbae napisał(a): [ -> ]cześć wszystkim Smile w przyszłym tygodniu kupuje konsole Nintendo 3ds i gre pokemon y i planuje sobie już team, a w nim chciałbym Gourgeist, czy da się jakoś samemu wymieniać pokemony na takie, które się chce czy to niemożliwe albo w jaki sposób mogę dostać takiego pokemona jakiego bym chciał. proszę mi pomóc

Zależy co masz na myśli. Pokemon Y zawiera kilka fajnych funkcji takich jak wonder trade (wymiana twojego wybranego pokemona za losowego pokemona wybranego przez innego trenera), GTS (coś w stylu tablicy ogłoszeń, trenerzy proponują wymianę danego poka za innego, którego by chcieli) no i oczywiście wymiany lokalne lub z znajomym przez internet. Gourgeist najłatwiej chyba dostać przez gts jeśli zaproponujesz wymianę za poka, który też ewoluuje przez trade (np. machoke/kadabra za pumpkaboo)
z tym, że to moja pierwsza w życiu gra na konsole i nie wiem czy na początku gry złapie gdzieś machoke czy kadabre
Przekierowanie