Pokemon Valhalla Forum

Pełna wersja: Bateria w Crystalu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie!
Wymieniłem bateryjkę w gierce, ponieważ utraciłem bardzo pokaźny save... nie było to byc moze spowodowane bateryjką bo bylo napisane, ze save jest uszkodzony, ale gra go nie utraciła. Niemniej bateryjka została wymieniona, teraz pytanie czy ktoś wymieniał bateryjkę? Ile Wam to trzymało po wymianie?
Jest to bateria Energizer 2032 3v.
O co mi chodzi- chcę odbudowac sobie to co mialem, bo mialem do tego teamu sentyment, levele 100 itd. i nie wiem czy zrobic to na komputerze czy na konsolce.
Nienawidzę grac na komputerze, zupelnie nie ten klimat, aczkolwiek tam podejrzewam save nigdy mi sie już nie zepsuje bo jest mozliwosc roznych zapisów gry, natomiast nie byłbym zadowolony, jakby za 3 lata, wyjmując konsolkę z szuflady zeby sobie zagrac 15 minut dla sentymentu zobaczyc, ze znowu cos z sejwem.
Moze macie swoje zdanie na ten temat chociażby, jeżeli nie wlasne doswiadczenie?
masz oryginalna gre, mozesz grac na kompie, niezaleznie co ci powiedza ludzie na forum. A czemu uszkodzony ? podejrzewam ze za duzo kombinowania z klonowaniem pokow i takie tam : ) jak wymienisz baterię na porządną nie martw sie o sejwa bo powienien potrzymac lata dlugie wiec bez spiny : )
przede wszystkim nie doprowadź do sytuacji, gdzie usunięcie bateryjki spowoduje wyłączenie przebiegu energii do pamięci podtrzymującej save - to ci skasuje grę natychmiast

miej jakiś sposób, by cały czas podtrzymywać energię podczas zmiany bateryjki

ach! I NIE ŁAP W PALUCHY TEJ BATERII

Indukcja ludzka spowoduje natychmiastowe rozładowanie baterii, jeśli weźmiesz je w gołe palce :<
Z tego co wiem, w grach na Gameboya działa to w skrócie tak, że gdy wyłączasz konsolę gra jest tak jakby zapałzowana, a przy "życiu" podtrzymuje ją ta bateryjka właśnie. Największy problem mają fani pokemonów, bo to jest gra naprawdę na setki godzin, a sejwa tak jakby "zatrzymanego" (gdy bateria się zatrzymała) nie odzyskasz :/ Wiem, miałem tak na Goldzie, Silverze i Yellow'ie, cholernie upierdliwe.

Musisz mieć na uwadze, że gra jest stara - najstarsze europejskie wersje mogą mieć już spokojnie 11-12 lat, więc i bateryjki padają jak muchy. Wydaje mi się, że nigdy nie wymieniałeś wcześniej bateryjki w tej grze, więc jeżeli sam kupowałeś gra cisnęła na jednej baterii od wyprodukowania.

Średnio życie takiej baterii to 8-10 lat, liczy się też to jak długo grasz, jeśli mało kiedy włączysz grę (tzn. "odpauzujesz") powinna wytrzymać jeszcze dłużej.
Tzn. ja już ją wymieniłem (wymieniał mi ją ktoś, kto się zajmuje elektryką więc ciężko mi powiedziec jak dotykał itd..:/) , zrobiłem grę od nowa chwilkę dosłownie gry i zapisałem już parę dni temu, żeby zobaczyc czy trzyma.
MI_Rrai taak pewnie od klonowania, 3 razy klonowałem pokemona trzymającego Rest, bo potrzebny mi był do niemal kazdego pokemona...
Najgorsze, że miałem w pc pokmony z pokerusem, ale ich nie ruszalem bo balem sie że cos zepsuje jak je podejme czy cokolwiek innego. Moze moglem je wypuscic np. Troche zawalilem to.

Właśnie ciekawiło mnie jak to jest gdy nie gram, czy ta bateryjka jest eksploatowana, czy tylko wtedy kiedy gram. Bo gdyby była w stanie uśpienia, czyli odpoczywała gdy i ja nie gram, to wiadomo że wytrzymałaby sporo sporo więcej, bo po podbiciu sobie do określonego lvla wlasciwie to bym tylko "od niedzieli" włączał na 20 minut, przeszedł sobie battle tower i znowu wyłączał.
Witam jestem z młodszego pokolenia fanów Pokemon i ostatnio zakupiłem gameboy color oraz pokemon goldene edition (niemiecki gold) niestety save'y nie działały (chętnie bym sprawdził jaki skład miał poprzedni właściciel) poszedłem z rozkręconym kardridżem do zegarmistrza ale babka powiedziała że to nie bateria lecz akumulator (widać że jest nowa w swoim fachu żeby baterii cr 2025 od akumulatora nie odróżniać XD) ale tego samego dnia pomyślałem: Raz się żyje jak się uda to naprawię a jak nie to trudno. i zabrałem się do roboty.Wcześniej obejrzałem wiele sposobów na wymianę baterii ale sposób Hikomikosa (jeżeli to czytasz to z góry Ci dziękuje. Smile ) był najlepszy więc ten sposób wybrałem. Po wymianie baterii jestem bardzo zadowolony z efektu i gram spokojnie nie bojąc się o utratę save'a (w razie co kupiłem drugą baterię. Smile )
Jeszcze raz Dziękuje Hikomikosowi i życzę miłego dnia/wieczoru/nocy a tak ogólnie wakacji.
Kiedyś obiecałem wrzucić "mój sposób na baterię" w Crystal. Nie jest to może jakieś ultra rozwiązanie, ale sprawdza się, obudowa trzyma baterię i ma jedną zaletę którego nie ma "oryginalne rozwiązanie", a mianowicie mogę wymienić ogniwo bardzo szybko w każdej chwili bez lutowania.

[Obrazek: P1060625.JPG]

[Obrazek: P1060628.JPG]

Dla wyjaśnienia jest to mały hmm... zbiorniczek, obudowa na baterię CR2025, który jest przylutowany i przyklejony klejem na gorąco do płytki drukowanej gry. W środku może nie wygląda tak estetycznie jak z zewnątrz ale na usprawiedliwienie mam to, że lutowałem to w podstawówce jeszcze. Nie pamiętam też skąd wziąłem tą obudowę, wydaje mi się, że wyciągnąłem ją z jakiegoś zegarka albo jakiejś "popierdółki" z diodami.

PS Jak by ktoś czegoś takiego szukał to polecam sprawdzić na ebayu, nie powinno być drogie.

PSS Jeśli ktoś chce więcej zdjęć to odsyłam do galerii.
Ja powiem, że mój kolega wymienił baterię w Crystal (Jak cartrige jest stary i nieużywany to niestety może tracić save) i działała mu przez cały rok szkolny. Nie wiem jak teraz, ale wszystko wyglądało w porządku.
Sama miałam problem z zachowaniem save'a na moim Blue, ale jak wymieniłam baterię i wyjmuję cartridge gdy nie gram to wydaje się, że wszystko jest okey i save trzyma... Jeśli jest jakiś powód nietrzymania save'a poza bateryjką to ja go nie znam.
Ok, widzę że host ze zdjęciami padł to wrzucam jeszcze raz jakby kogoś interesowało.

[Obrazek: Cic5J6q.jpg]

[Obrazek: nXCENCz.jpg]

[Obrazek: OaV4abw.jpg]

[Obrazek: eUhvbQ8.jpg]
Przekierowanie